Легальний канабіс, як трамплін для важких наркотиків

Posted by Мазий Максим in on 16-07-2019

Легалізація марихуани може стати причиною серйозного зростання кількості наркоманів, адже такі легкі й безпечні на перший погляд наркотики можуть стати трампліном для вживання більш важких і небезпечних для життя наркотиків, які формують серйозну залежність. Саме тому багато лікарів-наркологів виступають проти легалізації марихуани, навіть в медичних цілях.

У суперечках про легалізацію марихуани її нерідко порівнюють з алкоголем, який в нашій країні без проблем може купити будь-яка неповнолітня людина. Але наскільки доречно таке порівняння і наскільки схожі між собою залежність від алкоголю і марихуани?

Що небезпечніше, алкоголь або марихуана?

Головна небезпека вживання травички в порівнянні з алкоголем – більш швидше формування залежності. Адже для того, щоб придбати стійке звикання до спиртних напоїв, людині потрібно регулярно вживати його протягом багатьох років. А ось підступність марихуани якраз в тому, що після 1-2 вживання залежність не формується, але вже через 2-3 місяці вживання звикання стає досить стійким, і залишити згубну звичку стає вкрай складно.

Чим же марихуана так приваблива для споживачів? В першу чергу вона дарує відчуття комфорту і безпеки, дозволяє розслабитися і дарує гарний настрій. Але проблема полягає в тому, що незабаром людині стає цього мало, і багато хто починає пробувати інші речовини.

Якщо у випадку з алкоголем відмова від вживання провокує серйозне фізичне нездужання, яке називається «абстинентний синдром», то відмова від марихуани стає причиною виникнення депресії. Згідно з оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я, саме депресія незабаром може стати проблемою номер один у всьому світі.

Не можна не сказати і про досвід тих західних країн, які вже легалізували марихуану. Кількість вживаючих і тих, хто хоча б спробував травку, істотно зросла, і загальний відсоток населення, який на практиці познайомився з наркотиками, сильно виріс.

Легалізація канабісу в медичних цілях

Зовсім інакше варто розглядати питання легалізації канабісу в медицині. З даного питання лікарі висловлюються однозначно, акцентуючи увагу на тому, що вже давно в медичних цілях використовуються і куди більш важкі наркотики, наприклад, з опійної групи. Цим вони апелюють на користь використання марихуани для тяжкохворих, які потребують полегшення страждань.

Важливо лише, щоб оберт канабісу перебував під жорстким контролем держави, і покупка трави заради задоволення була неможлива. У цьому випадку використання легких наркотиків в медицині не позначиться негативно, і кількість наркоманів, які потребують допомоги, не зросте.

Потрібно визнати, що незважаючи на легальний статус марихуани в Україні, сьогодні її вживає величезна кількість людей. І в наркологічну клініку «Позитив» регулярно надходять люди різного віку і соціальних груп, які познайомилися з наркотиками, просто спробувавши марихуану.

Мотивація на лікування від наркотичних препаратів

Posted by Мазий Максим in on 14-07-2019

Вживання наркотиків – один із способів втекти від реальності, відсторонитися від проблем і внутрішніх конфліктів, які мучать. Адже саме наркотики дають ту примарну свободу і всемогутність, за якими так женуться багато людей. Тому лікування наркотичної залежності неодмінно має включати в себе пошук першопричини її виникнення і формування такої необхідної для успіху мотивації.

Виявити причину виникнення залежності можна в результаті проведення оцінки обстановки, в якій живе наркоман, а також завдяки бесідам із залежним. Щоправда проводити оцінку ситуацію може тільки професійний психолог, тому що навіть сам наркоман на усвідомленому рівні може не розуміти причину виникнення цієї ситуації.

Велике значення для успіху лікування має усвідомлення людиною його проблеми і готовність прийняти допомогу, щоб змінити своє життя. Розглянемо, як необхідно мотивувати на лікування негативно налаштованих наркоманів.

Що може стати мотивацією на лікування від залежності

На жаль, в більшості випадків залежна людина просто заперечує факт наявності проблеми. Вона упевнена, що може припинити вживання наркотиків в будь-який момент, як тільки захоче, хоча для всіх навколо очевидно, що це зовсім не так. Тому, перебуваючи в упевненості, що професійна допомога йому просто не потрібна, наркоман усіма можливими способами відмовляється і уникає її.

Близьким людям, які знаходиться поруч, надзвичайно важливо утриматися від будь-яких звинувачення, нотацій і докорів. Звичайно, це не просто, але важливо розуміти, що всі ці спроби будуть безуспішними і, швидше за все, будуть тільки дратувати. Донести факт наявності проблеми і мотивувати залежного на лікування може тільки професійний психолог, який має великий досвід роботи з такими пацієнтами.

І все ж, роль близьких в цьому процесі не можна недооцінювати. Адже головне, що вони повинні зробити – вийти з порочного кола співзалежності. Одночасно надавати необхідну підтримку і в той же час припинити створювати комфортні для вживання наркотиків умови – дійсно складне завдання, але це вкрай важливо для подальшого успіху. Тільки змінивши зовнішні умови життя, можна розраховувати на те, що наркоман зміниться всередині і відмовиться від звички, що вбиває його.

Чудовою мотивацією для наркомана може стати і наявність дітей, близьких, яких наркоман любить, сім’ї. Усвідомлення того, що згубна звичка вживати наркотики вбиває не тільки самого наркомана, але і всю його сім’ю, може стати стимулом змінити ситуацію і погодитися на лікування.

Психологи наркологічної клініки «Позитив» мають великий досвід роботи з залежними людьми, і можуть знайти мотивацію для їх лікування практично в будь-якій ситуації. Адже якою бсильною не була наркотична залежність, професійна допомога і бажання пацієнта вирішити проблему здатні творити дива, повертаючи до повноцінного життя навіть тих, чиї шанси на перший погляд практично дорівнюють нулю.

Реабілітація патологічних залежностей

Posted by Мазий Максим in on 12-05-2014

23-25 квітня проходив курс підвищення кваліфікації для персоналу наркологічного центра «Позитив».

За час тренінга співробітники центра отримали багато корисної та об’єективної інформації у галузі реабілітації різних видів залежностей: наркотичної, алкогольної, ігрової, харчової, комп’ютерної, нікотинової.

На тренінгах розглядалися найбільш важливі теми:

 • Адиктивна поведінка: дефекти, ознаки, симптоми залежності.
 • Причини вживання, зловживання.
 • Моделі лікування адиктивної поведінки.
 • Програма 12 кроків.
 • Особистісті характеристики адиктів.
 • Секс та тверезість.
 • Профілактика вживання, мотивація к одужанню.
 • Професійне згоряння.

Провідним спеціалістом та тренером виступав Кандидат фізико-математичних наук, психолог, психоаналітик, Віце-президент Міжнародної благочинної організації – реабілітаційний центр «Ступени» – Ахмеров Олександр Юрійович.

спеціалісти і курс підвищення кваліфікації

Аптечна наркоманія: питання і відповіді.

Posted by Мазий Максим in on 17-04-2014

08.04.2014р. ми приймали участь в роботі XV Української науково-практичної конференції з міжнародною участю «Довженківські читання: Проблема схильності хворих наркологічного профілю до терапії. Необхідність у лікуванні і лікування за необхідності», де одним з найактуальніших питань стала тема проблеми залежності хворих наркологічного профілю до фармакологічних препаратів та синтетичним канабіноїдам “спайс”, “дизайнерські суміші” та “арома мікси”.

Наркосцена нашої країни постійно оновлюється і з кожним днем стає все витонченішою та небезпечнішою. Аптечна наркоманія стартувала з препарату “Трамадол”, боротьба з яким дала повштовх “талановитим” наркофармацевтам до пошуку нових аптечних препаратів, що змінюють свідомість. Цей список поповнили: “Спазмалекс”, “Баклафен”, “Коаксил”, “Тропекамид”, “Кодтерпін” та багато інших препаратів. Боротьба з кожним із них – це ціла епоха, що дала поповнення у списки наркозалежних осіб, але так і не зупинила процес. Як же боротися з цією мегапроблемою, якщо внесення до списку рецептурних препаратів або “заборонених” не зупиняє аптечну наркоманію, а лише призводить до пошуку нових, ще не внесених до реєстру?! А останнім часом Україну заполонив новий психотропний наркотик “синтетичний канабіноїд”, що взагалі не можна внести до такого рецептурного списку, тому що він не є лікарським засобом та не продається у аптеці.

Варіант відповіді на це питання ми почули від Андруха П.Г., який у своїй доповіді запропонував створити реєстр не “заборонених”, а “дозволених” препаратів, умовно вважаючи усі речовини, що потрапляють на ринок України, небезпечними для життя, до моменту причислення їх до цього реєстру.

Із свого боку, хочу добавити, що завжди знайдуться нові речовини, що вживаються як наркотичні, тому зупинити цей процес неможливо, можливо лише виховати правильне ставлення у молоді до цього питання! Краще попередити виникнення проблеми, ніж згодом мужньо її вирішувати.

Духовне збагачення залежних людей

Posted by Мазий Максим in on 28-11-2013

За багато років тісної співпраці з православною церквою хорошою традицією для нас став ряд спільних заходів, спрямованих на духовне збагачення залежних людей, розширюючи внутрішні цінності погляди на прості і очевидні речі, вони дають додаткову мотивацію на здоровий і тверезий спосіб життя.

Завдяки священнослужителям св. Олександрівського храму і їх активної участі в програмі реабілітації «Позитив» ми маємо можливість на базі центру проходити курс тренінгів спрямованих на духовний розвиток особистості кожного індивіда. Немаловажливим тут є індивідуальний підхід, оскільки беруть участь тільки за власним бажанням і тільки ті, кому це необхідно.

Щосереди о 15.00 в св. Олександрівському храмі проходять спільні молитви за людей, яких спіткала залежність їх рідних і близьких. Там можна отримати слова підтримки і благословення на позбавлення від згубного недуги.

Окрема подяка отцю Михаїлу і отцю Сергію за їх великі, відкриті серця і готовність завжди прийти на допомогу тим, хто цього потребує.

Ми це зробили

Posted by Мазий Максим in on 22-06-2012

Ми це зробили!!!

Днями наші хлопці разом із співробітниками цетра здійснили сплав на байдарках. Маршрут розрахований на декілька днів і проходив мальовничими, захоплюючим місцям річки Сіверський Донець. Було дуже цівкаво і весело всі спілкувалися, грали, співали пісні біля вогнища, купалися, рибалили. Read the rest of this entry »

Національна стратегія України про наркотики

Posted by Мазий Максим in on 22-06-2012

Харківська обласна громадська організація «Позитив» прийняла участь у обговоренні проекту Національної стратегії України про наркотики на період до 2020 року при підтримці державної служби України за контролем наркотиків. Зустріч відбулася у місті Харкові на базі Національного Університету «Юридична академія імені Ярослава Мудрого».

На зустрічі були присутніми:

Голова Державної служби України з контролю наркотиків Тиошенко Володимир Андрійович.

Начальник Управління Охорони Здоров’я Голацан Андрій Вікторович.

Головний лікар центра профілактики та боротьби зі СНІДом Черкасов Олександр Петрович.

Доцентр кафедри наркології ХМАПО Гончарова Олена Юріївна.

Заступник Головного лікаря Харківського Обласного Наркологічного Диспансера Задорожняя Таісія Костянтинівна.

Представники ГО, благодійних та громадських організацій.

Основне повідомлення, яке хотілося донести усім учасникам «Профилактика важніша і дешевша ніж лікування, догляд та підтримка тих, хто вже став наркоманом.

Обговорювалися такі питання:

 • Профілактика наркозалежності та попередження неезаконного вживання наркотиків.
 • Подолання стигматизації та забезпечення прав осіб, хворих на наркотичну залежність
 • Лікування та реабілітація осіб, що мають проблеми, що викликані вживанням наркотиків.
 • Організація лікування наркозалежних в закладах пенітенціарної системи.

Загальна кількість осіб з проблемами наркотичної залежності, зареєстрованих в наркологічних закладах складає близько 115 тисяч пацієнтів. Серед них 90% вживають наркотичні засоби внутрішньовенно. Середній вік 16-18 років, помічена тенденція до вживання все більше молоддю віком менше 16 років.

ХОГО «ПОЗИТИВ» пропонує невідкладно запроваджувати стратегії лікування та реабілітації з урахуванням змін наркосцени та новими підходами, насамперед комплексного, інтегрованого бачення системи лікування, взаємодії всіх її елементів, включаючи комплексну реабілітацію. Проведення необхідних медичних та реабілітаційних заходів з особами, що вживають наркотичні речовини, та з членами їхніх родин.

Проведення тривалих крсів реабілітації замість покарання у вигляді позбавлення волі для осіб з проблемами залежності.

Залучення громадськості до проблеми наркоманії

Posted by Мазий Максим in on 24-01-2012

ХОГО «ПОЗИТИВ» провела акцію, присвячену Всесвітньому Дню Солідарності з СНІД-позитивиними людьми. Ціль якої, залучення громадськості до проблеми наркоманії, алкоголізма та їхніх наслідків у середовищи молоді.

Співробітники організації та волонтери приймали участь у різних профілактичних, адвакаційних та просвітницьких заходах у містах України.

Виставка фотографій в галереї «Лавра» одного з кращих фотографів найбільшого світового банка зображень Брента Стіртона (Brent Stirtion). Виставка «Відчинені обличчя» присвячена Україні та людям, чиє життя змінила епідемія наркоманії, алкоголізма та ВІЛ/СНІДу. Співробітники організації виступили на віставці експертами в області профілактичної діяльності, та разом з відомими політиками, спортсменами та зірками шоу-бізнесу, обєеднали зусилля у пропаганді здорового способу життя.

Cпорт для нас – не просто слова

Posted by Мазий Максим in on 02-11-2011

Днями відбулася історична зустріч з футболу між працівниками наркологічного центра «Позитив» і волонтерами громадської організації «Позитив».

Зустріч виявилася насиченою, проявився характер команд та їхня жага до перемоги, що підтвердилося боротьбою до останніх секунд гри. Не дивлячись на те, що волонтери громадського центра мали явну перевагу у віці, робітники наркологічного центра в буквальному сенсі вихопили перемогу, показав молоді, що завжди знаходяться у відмінному фізичному стані та готові підтвердити це діями тому, що спорт для нас не просто слова, а спосіб життя.

Первинна профілактика в учбових закладах

Posted by Мазий Максим in on 13-05-2011

Ось і скінчився ще один учбовий рік. Наш наркологічний центр зробив величезну працю у сфері надання профілактичної допомоги в учбових закладах, про що засвідчує велика кількість нагород та дипломів, які ми отримали за професійне проведення первинної профілактики.

Первинна профілактика є одним з основних пріоритетів нашої праці в цілях попередження розповсюдження наркоманії, алокоголізма серед підлітків.

На сьогоднішній день алкоголізм та наркоманія представляють велику загрозу для молоді. Безліч хлопців потрапляють у цю проблему взагалі не уявляючи усіх наслідків, до яких можуть призвести вживання алкоголя та наркотиків (втрата цінностей, здоров’я, близьких, родичів, волі та саме життя). Завдяки профілактиці студенти отримують максимум інформації, відповіді на питання, які їх цікавлять, щоб уникнути в подальшому конфліктних ситуацій, що пов’язані із вживанням психоактивних речовин.

Ми вітаємо усіх з початком екзаменів, випускних, бажаємо тверезості, довголіття та здорового способу життя!!!