УШОД як метод лікування від наркотичної залежності

Posted by Мазий Максим in on 14-07-2019

Ультрашвидка опіоїдна детоксикація – один з популярних сьогодні методів екстреної допомоги наркоманам, які вживають речовини опійної групи, наприклад, героїн, кодеїн, метадон або дезоморфін. Розглянемо, наскільки цей метод ефективний і безпечний, і чи є альтернативні способи вирішення цієї проблеми.

Основна проблема, з якою доводиться стикатися в процесі лікування наркоманів опійної групи – наступ важкого і тривалого абстинентного синдрому, який настає вже через 8-12 годин після відміни. При цьому синдром відміни супроводжується важкими болями у всьому тілі, судомами, практично повною відсутністю сну, настрій пацієнта при цьому вкрай пригнічений. Взагалі побічний ефектів такого очищення організму багато, тому фахівцям доводиться вживати певні заходи, щоб хоч якось полегшити стан наркомана, що перебуває на лікуванні.

Потрібно розуміти, що перетерпіти ломку самостійно дуже складно, оскільки тривати вона може до декількох тижнів. І незважаючи на те, що симптоми будуть поступово згасати, все ж загальне нездужання зберігається досить довго. Саме тому з середини 80-х років минулого століття була розроблена і впроваджена альтернативна методика Детокс, яка отримала відповідну назву УШОД.

У чому суть методики УШОД?

Для того щоб розуміти, як ця методика може допомогти людині впоратися з залежністю, варто розібратися, в чому принцип її впливу на організм людини. Ультрашвидке очищення дозволяє вивести опіати з організму значно швидше завдяки використанню налоксону або налтрексону.

Будучи антогоністами опіатів, ці препарати дозволяють подолати ломку всього за кілька годин, виводячи наркотики прямо з клітин головного мозку. Щоправда за рахунок такого прискорення всі перераховані раніше симптоми ломки в рази посилюються. Пережити таке практично неможливо, тож фахівцям доводиться попередньо занурити пацієнта в медикаментозний наркоз. Завдяки цьому відбувається відключення больовий системи людини, і вона може пережити очищення без страждань.

Завдяки УШОД, період ломки скорочується з декількох тижнів до 4-6 годин. А після виходу з наркозу, наркоман відчуває лише легке нездужання, яке навіть порівнювати з класичною ламкою не можна. Всі залишкові симптоми також проходять в наступні години.

Переваги використання методики УШОД

Крім очевидної переваги такого лікування, яке полягає в суттєвому скороченні періоду детоксикації, є ще деякі переваги такого рішення:

 • вплив наркотиків опійної групи пригнічується на весь період перебування введених препаратів в організмі;
 • протягом 1-2 діб після проведення УБОД потяг до вживання наркотиків повністю відсутній. Це дозволяє почати ефективне лікування наркоманії навіть у залежних з серйозним стажем.

У приватному реабілітаційному центрі «Позитив» методика УБОД використовується вже не перший рік, і статистика свідчить про те, що цей спосіб дозволяє істотно підвищити кількість пацієнтів, які досягають стійкої ремісії. І завдяки цьому способу навіть найбільш втрачені на перший погляд наркомани можуть отримати шанс на порятунок від залежності і подальшу реабілітацію.

Ваше ім'я

Телефон

Токсикоманія: симптоми

Posted by Мазий Максим in on 13-08-2015

Токсикоманія – це залежність від речовин, що мають високу токсичність та швидко випаровуються. Ця проблема набирає все більше значення через легку доступність подібних матеріалів. Їх можна придбати у звичайних магазинах. Це клей, усілякі миючі та медичні засоби. Змішуючи їх, отримують дуже незвичайні речовини та субстанції. Із часом залежні люди переходять на інші види токсичних речовин, а там вже недалеко до важких наркотиків.

Людина, що знаходиться під впливом токсинів, неспроможний це приховати. Якщо цей досвід у нього перший, то відчувається запаморочення, невпевнена хода, незрозуміла мова – важко зрозуміти, що людина каже. У роті з’являється солодкий присмак, від якого нудить та відчувається сильна спрага. Це може призвести від декількох вдихів токсичної речовини. Вона починає потрабляти до головного мозку та з’являється відчуття важкості у тілі.

ТоксикоманияЯкщо дозування токсину, що вдихається, збільшується, то у людини з’являється легке запаморочення та поліпшення настрою. Токсикоман стає дуже життєрадісним та його розумові процеси прискорюються. Це каже про те, що речовина дісталася до головного мозку, але ще не зовсім вразило психіку.

У випадку, коли кількість вдихів доходить до 8, токсикоман перестає контролювати себе, його відвідують галюцінації, віне не здатний адекватно сприймати світ. Настає стан феєрії та повне спотворення реальності. Іншими словами – хімічне сп’яніння.

Ці речовини дуже швидко викликають фізичне та психологічне звикання. Такій людині із часом доводиться збільшувати кількість вдихів. Психологічний стан погіршується, спостерігаються наступи агресії, що переходять у меланхолію. Поведінка не піддається логіці. Навколо очей з’являються темні плями, а самі очі набувають червоного кольору. Шкіра стає блідою із синім віддтінком.

При достатьно довгому вживанні токсинів настає атрофія м’язів, падіння чутливості та підвищення больового порогу.

Найчастіше у це втягуються підлітки, що хочуть бути помітними у натовпі. У них буде спостерігатися уповільнена поведінка, або навпаки – гіперактивність. Їхня мова ледь нагадує нормальні речення та вимову. Найлегші питання здатні поставити їх у кут. На місцях, де збираються такі особи, стійкий запах клея чи інших хімікатів.

Ваше ім'я

Телефон

СНІД. Все про страшну хворобу.

Posted by Мазий Максим in on 13-08-2015

СНІД (ВІЛ) є синдромом набутого імунодефіциту. Ця хвороба викликана вірусом, що діє на імунну систему людини, при цьому імунітет стає дуже слабким, або, можна сказати, що практично відсутній.

Перший раз про СНІД стало відомо у 1981 році в США. Перший раз його спостерігали в групі молодих осіб, у результаті імунодефіциту виникли різноманітні хвороби. Це були такі хвороби, як пневмонія та різноманітні грибкові ураження шкіри, а також внутрішніх органів, виникло сильне спустошення всього організму, виникали злоякісні пухлини. Жодна з вказаних хвороб не піддавалася лікуванню та хворі гинули. Спочатку цю хворобу називали хворобою гомосексуалістів, але згодом у цієї хвороби з’явилась інша назва – СНІД. Такі стани почали реєструвати не тільки у сексуальних меншин, а й серед жінок та дітей, яким була перелита кров. Тоді і виникло припущення, що дане захворювання відноситься до інфекційних хвороб, що передуються при статевих стосунках, переливанні крові, уколах, операціях.

СНІДДеякі вчені говорять, що СНІД знищить людство, так як вбиває імунітет людини, людина може загинути від будь-якого простого захворювання.

Для СНІДу характерно, що якщо людина захворіла навіть звичайною застудою, то хвороба буде проходити дуже тяжко та можуть розвиватися різноманітні ускладнення, що призведуть до найтяжчих наслідків.

Прихований період захворювання може бути від місяця до трьох. Іноді перші прояви захворювання можуть проявитися через декілька років.

На ранніх стадіях ховорба ніяк себе не показує. Згодом, з часом з’являються ознаки, що вказані нижче.

Відбувається збільшення лимфатичних вузлів, хворий починає сильно пітніти вночі. Людину постійно супроводжує втома, безпричинне підвищення температури, хворий дуже часто хворіє застудою, грипом чи насморком. Людина втрачає вагу, на шкірі та на слизових оболонках виникають темно-червоні пухлинні новоутворення, а також грибкові пневмонії, що практично не піддаються лікуванню.

Передається захворювання найчастіше статтевим шляхом, а також при переливанні крові, різноманітних медичних маніпуляціях та внутрішньоутробно від матері до дитини.

Для встановлення діагнозу необхідно зробити аналіз крові на СНІД.

Повністю захворювання вилікувати неможливо. Хворий повинен постійно приймати дорогі противірусні препарати.

Прогноз для життя є несприятливим.

Ваше ім'я

Телефон

Як алкоголь впливає на органи

Posted by Мазий Максим in on 20-06-2015

Регулярно п’ють алкоголь, в середньому, близько 90% населення Росії. За один рік жителі випивають практично 2500 млн літрів чистого спирту. Кількість хронічних алкоголіків відповідає усього лише 1-2 відсоткам, а інша категорія – прості звичайні люди, що абсолютно впевнені в тому, що алкоголізм до них не має жодного відношення і це сказано не про них. Їхня впевненість у своєму здоров’ї, безумовно, лише помилка. А між цим, у крові має місце постійне перебування алкоголя, що повільно та сміливо вбиває людину. Отже, як саме алкоголь впливає на органи та до чого в результаті призводить шкідлива звичка – залежність від спиртних напоїв?

Печінка

 
Цироз печінкиПерше, що сприймає алкогольний удар та страждає у чьому випадку, це печінка. Саме цей орган бере на себе значний удар, що практично не залежить від кількісної порції алкоголя. Печінка – орган, який швидко регенерується та відновлюється, це єдине, що зберігає та рятує людину. Але ця здатність печінки до самовідтворення не безмежна. Із цього набуває, що регулярне “задоволення” від прийняття алкогольних напоїв може фактично призвести до втрати важного органу. Цироз печінки – дуже поширене захворювання у алкоголіків.

Шлунок

 
Захворювання шлунково-кишкового тракту, наприклад, виразка шлунку: за статистикою у осіб, що зловживають міцними спиртними напоями, ця хвороба є одним із найчастіших явищ – алкоголь є сильною агресивною хімічною речовиною, що провокує подразнення чутливих стінок шлунку, викликаючи виникнення ерозії, а в подальшому, і виразки. Тому виразка шлунку, якщо лікарі встигнуть, в майбутньому скінчиться резекцією даного органу – видалення пошкодженої частини шлунку.

Легені

 
Справа в тому, що людина, яка регулярно зловживає алкоголем, має ураження легенів. Це відбувається тому що людина частіще має застуду та загальне зниження імунітету. Це, в свою чергу, призводить до виникнення алкогольних пневмоній – запалення та раку легенів.

Серцево-судинна система

 
Всім відомо, що потрапляння у кров алкоголю призводить до такої реакції, як склеювання ерітроцитів, що ускладнює кровообіг, руйнує клітини серцевих м’язів. Звідси наслідком є такі хвороби, як порушення мозкового кровообігу та роботи серця.

Нирки

 
Не можна не звернути увагу і на хвороби нирок. Нирки при постійному прийнятті алкоголя отримують потужне токсичне навантаження. У результаті, нирки не в змозі витримати токсичний удар. Внаслідок цього, та сама історія, що із серцем і печінкою, а також втрата однієї нирки, тобто відмова роботи органу.

Ось наслідки для людей, що часто і непомірно вживають алкоголь – напівзруйноване тіло. Ви все ще маєте сумніви чи покинути пити, лакаєтеся зізнатися собі, що самі себе вбиваєте?

Ваше ім'я

Телефон

Будинок для людей похилого віку на базі НЦ «Позитив» (м.Харків)

Posted by Мазий Максим in on 01-07-2014

Чи замислювалися Ви коли-небудь про вартість догляду людей похилого віку? Вірогідніше за все, що ні. І це правильно. Догляд за батьками похилого віку вимірюється не грошами, а кількістю уваги та якістю життя старих.
Read the rest of this entry »

Кодування від алкоголізму

Posted by Мазий Максим in on 27-05-2014

Сучасна наркологія зробила дуже великий крок вперед у сфері лікування алкогольної залежності та її ускладнень. Розроблено велику кількість методик, що впливають на всі елементи розвитку цієї страшної хвороби. У нашому центрі застосовуються абсолютно всі відомі способи, що визнані в усьому світу. Крім того, існує безліч авторських методик кодування від алкоголізму, розроблених нашими спеціалістами та впровадженими у загальну практику наркоцентра “Позитив”. Ми відповідаємо за якість допомоги, яку надаємо своїм пацієнтам.

Кодування за допомогою медикаментозних препаратів

Методи кодування від алкогольної залежності можуть бути активними та пасивними. Існують групи засобів, що впливають на сприйняття людиною алкогольних напоїв. Першою з них є група блокаторів опіоїдних рецепторів чутливих зон головного мозку. У нормі ці утворення відповідні за формування відчуття радощів, позитивних емоцій, щастя. Етанолвмістні напої володіють спорідненням до цих рецепторів, викликаючи їх подразнення. Це є основним механізмом запуску алкогольної залежності. Препарати, що блокують опіоїдні структури, переривають ті відчуття, яких людина бажає досягти прийомом алкоголю. Виникає така ситуація, що у людини, яка пиячить, втрачає мотивацію до прийому алкоголю, якщо він знаходиться під дією цих препаратів.

Для такої мети застосовується налтрексон та його аналоги у різних лікарських формах. Ціни на кодування від алкоголізму у Львові цим препаратом у нас нижчі у зв’язку з прямими поставками з фармацевтичного завода-виробника. Обирається спосіб введення в залежності від стадії алкоголізму та його фази. Суворо індивідуально вирішуються питання з приводу внутрішьном’язових ін’єкцій, а також підшкірної імплантації капсул тривалої дії на різні строки, а звлежності від дози діючої речовини, яка входить до складу капсул. Ця процедура виконується на вищому рівні. Усе попередньо обов’язково обмовляється із пацієнтом, як і вартість кодування від алкоголю. У Львові наші ціни цілком сприйнятні.

Ще однією, не менш цікавою групою медикаментозних засобів у нашій практиці є препарати, що уповільнюють обмінні процеси метаболізму алкоголю. Це значить, що якщо людина під час прийому препаратів дозволить собі випити навіть мінімальну кількість спиртного, це призведе до інтоксикації, подібної до сильного помільного синдрому. Виникає своєрідне отруєння алкоголем, що викликає страх його повторення. На цьому тлі дуже багато людей припиняють зловживання алкоголем, що призводить до стійкої ремісії хвороби. Такі препарати, як десульфірама, ми також вводимо у різних лікарських формах, в тому числі і підшивання у підшкрірну клітковину на тривалий час.

Кодування за допомогою психотерапії та гіпнозу

Цей спосіб – також дуже ефективе кодування від алкоголізму. У Львові не всі центри використовують його у складі комплексної терапії як базовий. Його сутність полягає в тому, що людині просто необхідно пояснити те, чого він не може зрозуміти сам, впливаючи на головні інстиктивні центри. До них відносяться безумовні рефлекси, найголовнішим з яких є інстинкт самозбереження. Люди, що страждають на алкоголізм, забувають про це, втрачаючи будь-який страх смерті або хвороби. Весь сенс їх життя у вживанні алкоголю, тієї легкості та безтурботності, які вин приносить.

Сеанси психотерапії та гіпнозу покликані для того, щоб повернути людині цей страх та відчуття повноти життя. На тлі цього багато хто “прокинувся” з алкогольного світу, як зі сну, повертаючись до нормального повноцінного життя. Дуже часто достатньо лише одного сеансу, проведеного спеціалістами центра, щоб людина забула про алкоголізм на декілька років.

Апаратне кодування від алкоголізму

Наша клініка оснащена спеціальними технологіями, які використовують спеціальне лазерне кодування від алкоголізму. Це порівнянно новий напрямок у лікуванні алкогольної залежності, але у нас воно запроваджене. Принцип методу у тому, що лазерний промінь, впливаючи на певні рефлексогенні зони мозку, що відповідають за формування залежності від алкоголю, викликаючи їх перезавантаження. При цьому стирається та негативна інформація, яка була в них закладена. Метод дуже добре зарекомендував і показав себе та знайшов багато позитивних відгуків серед пацієнтів нашого центру кодування від алкоголю.

Найголовніша наша перевага в тому, що серед великої кількості описаних методів, ми намагаємось здійснити індивідуальний підхід до кожного пацієнта, проводяч поетапний підбір та строки викроистання того чи іншого методу кодування.

Ваше ім'я

Телефон

Виведення із запою

Posted by Мазий Максим in on 27-05-2014

Серед форм алкоголізму найбіль часто є запійна. Це проблема, що шкодить життю усім, хто пов’язаний із пиякою. Бо настає час, коли людина становиться повністю неадекватною, не може зупинитись, продовжуючи безперервно вживати спиртні напої у великій кількості. Як би не було боляче дивитись на таких людей, самостійно допомогти їм дуже важко, так як у більшість із них агресивно налаштовані по відношенню до боротьбі із пияцтвом. Але бувають ті, що самі просять допомогти їм.

Головне в цій ситуації не залишатися наодинці із такою складною проблемою. С цією метою створені спеціальні клініки, до яких належить наркологічний центр “Позитив”. Ми можемо допомогти вивести людину із запою на будь-якому етапі. Медикаментозне виведення з запою у Львові знаходиться на високому рівні.

Де проводиться виведення з запою

Базовим принципом надання допомоги людям, що страждають на алкогольну залежність, у нашому центрі є рух назустріч людям. Тому ми намагаємось прийняти сторону та зрозуміти стан і надати послуги на таких рівнях:
 

 • В домашніх умовах здійснюється швидкий вивід із запою. У Львові не лише ми надаємо такі послуги, але співвідношення ціна/якість не змушує довго коливатися у виборі клініки;
 • Поліклінічне виведення з запойного стану, або виведення в амбулаторіяї, в умовах денного стаціонару;
 • Вивід із запою в умовах спеціалізованного стаціонару.

Вибір місця проведення процедури проводиться індивідуально, в залежності від стану пацієнта, тривалості запою та факторів ризику. До них відносяться:

 • Тривалий запой, що триває протягом тижня;
 • Поганий загальний стан на фоні виснаження;
 • Наявність важких супутніх хвороб серця, печінки, нирок, головного мозку, пов’язаних з алкоголізмом чи окремих хвороб.
 • Алкогольный делирий.

Сутність процедури

Це дуже важкий та послідовний процес, що потребує від лікаря справжніх віртуозних здібностей та чудового знання фармакодинаміки психотропних препаратів. Найголовніше – правильно визначитися, де проводити процедуру. Категорично протипоказано робити це в домашніх умовах за наявності факторів ризику, так як при маніпуляціях можуть виникнути непередбачувані обставини, що потребують невідкладних заходів.

Виведення із запою необхідно проводити не на висоті алкогольного сп’яніння, а при його переході у похмільний синдром. Це дуже важливо, так як тільки вплив на мозог у цей час може надати справді потрібний ефект. Вводяться препарати седативного та нейролептичного типу дії для того, щоб притупити своєрідну асбтиненцію у відсутності алкоголю. Краще навіть ввести пацієнта у стан медикаментозного сну. Мозок при цьому повинен відпочити. Паралельно проводиться детоксикаційна терапія інфузійними розчинами, вітамінними препаратами, вводитьс налоксон або даються таблетки налтрексона. Для прискорення виведення токсичних сполук алкоголю призначаються сечогінні препарати.

Такими послідовними діями людина поступово повертається до звичайного життя без алкоголя. Але ці заходи та методи носять тимчасовий ефект. Цьому, де б не відбувалася детоксикація, необхідно організувати обов’язкове подальше протирецидівне лікування. Можна відзначити, що кошторис на вивід з запою у стаціонарі набагато нижчий, ніж у домашніх умовах, у зв’язку з відсутністю сплати за активний виклик.

Чого не можна робити при виводі з запою

 • Намагатись самостійно впоратися із проблемою;
 • Примусово відбирати у людини алкогольні напої або примушувати лікуватися, коли вона перебуває у стані сп’яніння;
 • Приймати будь-які медикаментозні препарати без призначення лікарем.

Для того, щоб особи, які страждають на алкоголізм швидше погодились на лікування тривалого запою, необхідно під час похмілля, коли погіршиться стан та настане необхідність випити, запропонувати викликати швидку медичну допомогу. Під цим предлогом насправді приїде спеціальна наркологічна бригада, яка вирішить, де і як буде проведено вивід із запою.

Ваше ім'я

Телефон

Примусове лікування від алкоголізму

Posted by Мазий Максим in on 26-06-2013

Примусове лікування від алкоголізму нерідко буває останньою мірою, що дозволяє вивести людину із стану хронічного пияцтва. До цього вдаються тоді, коли вольові якості особистості настільки заслабли, що людина не здатна самостійно оцінити себе як алкоголіка та прийняти рішення про те, що необхідно припинити вживати спиртне.

Примусове лікування алкоголіків найчастіше ініціюється родичами та близькими. В основному, такі заходи застосовуються до осіб, що знаходяться на крайній стадії алкогольної залежності. В таких ситуаціях просто необхідно вдаватися до допомоги кваліфікованих спеціалістів.

Існує думка, що лікування алкоголізму без відома хворого може бути достатньо ефективним методом у боротьбі із пияцтвом. Насправді, існують медичні препарати, що здатні викликати відразу у людини до спиртних напоїв або призвести до неприємних наслідків у разі їх вживання. До таких методів вдаються жінки та батьки алкоголіків, намагаючись хоча б якимось способом побороти деструктивну пристрасть близької людини.

Основною проблемою таких препаратів є те, що, тільки-но людина припинить їх вживати, у неї починається так званий моментальний зрив. Після цього алкоголік уходить в запой, а близьким лишається тільки спостерігати звичну картину.

Насправді, лікування алкоголізму без відома хворого у більшості випадків не закінчується успіхом. Справа у тому, що стабільне зловживання спиртиними напоями є звичкою, якої не так просто позбутися. Крім медикаментозного лікування людині необхідне психологічне навіювання та установка на ведення здорового способу життя. Ось чому застосування сумнівних методів є лише відкладанням проблеми у дальню скриньку.

Професійна допомога хворому

Повноцінна боротьба з алкогольною залежністю включає декілька етапів, першим з яких є детоксикація організму. Після цього застосовуються медикаментозні та психологічні способи боротьби із залежністю. Саме комплексний підхід, що зорієнтований на особливості кожного пацієнта, демонструють найкращу ефективність.

В реабілітаційному центрі “Позитив” людям, що страждають від алкоголізму, буде надана допомога у боротьбі із залежністю. Кваліфіковані лікарі посприяють повному одужанню та відкриють для пацієнта новий світ без алкоголя.

Слід пам’ятати, що лише досвідчені спеціалісти здатні позбавити людину від цієї недуги раз і назавжди.

Ваше ім'я

Телефон