Будинок для людей похилого віку на базі НЦ «Позитив» (м.Харків)

Чи замислювалися Ви коли-небудь про вартість догляду людей похилого віку? Вірогідніше за все, що ні. І це правильно. Догляд за батьками похилого віку вимірюється не грошами, а кількістю уваги та якістю життя старих.

Але чи можливо домогтися у домашніх умовах того професіоналізма, з яким займається своєю справою медичний персонал НЦ “Позитив”, обслуговуючи інтернат для людей похилого віку? Навряд чи. У звичайному житті людина не може присвятити всі 24 години на добу догляду за батьками. Повсякденність життя не дає змоги відірватися від турботи про хліб насущний, про дітей, родину. А старі, немов діти, завжди потребують постійного нагляду. Так, вони можуть доглядати за собою, але без уваги оточуючих, вони слабшають.

будинок для старихПриватний будинок для старих у Харкові, заснований на базі НЦ “Позитив”. Він має найсучашніше оснащення медичним обладнанням. Його розробляє та постачає центр геронтології Євросоюзу. За ефективність та якість цього обладнання каже середня тривалість життя європейців. Вона на 13 років більша ніж в Україні. На заході догляд за старими є найважливішим соціальним завданням спільноти.

Орієнтуючись на методику організації та роботи подібних закладів у Германії, ми організували наш будинок для людей похилого віку. На першому місці серед наших пріоритетів є забезпечення комфорту перебування та якість медичного обслуговування. Саме тому наші пацієнти проживають у окремих палатах, які відповідають номерам європейських готелів. Дерев’яне ліжко, крісло, кондиціонер, зручний санвузол з душовою кабіною – все це є у кожній палаті. Загальна столова та великий хол – там можна посидіти та поспілкуватись. Чудова бібліотека та великий вибір фільмів, заняття за інтересами, прогулянки у затишному парку або зимньому саду.

І найважливіше – усі постояльці знаходяться під цілодобовим наглядом досвідчених сиділок та нянечек. Це не тільки черговий пост, але й мініатюрні датчики, що дистанційно відстежують активність життєдіяльних процесів. Щотижневий обхід лікаря та щомісячне обстеження необхідні для того, щоб не дати можливості з’явитися хворобі. Хворобу значно краще та легше попередити, ніж лікувати.

Окремо слід сказати про психологічний аспект перебування у будинку для старих. Геронтологія, спираючись на статистичні дані та наукові дослідження вчених, свідчить про те, що в наш час люди похилого віку не можуть відчувати себе комфортно у суєті наколишнього світу. Старим необхідна спільнота ровесників. Так вони формують свій замкнутий світ, де життя проходить за їхніми правилами, принципами. Вже відмічено, що проживаючи у таких спільнотах, кількість інсультів у старих знижується на 41%, а індекс щастя підвищується на 14%.

Що заважає людям дарувати своїм старим можливість відчути себе більш щасливими, пожити у своє задоволення, займаючись тим, на що раніше не було часу? Скоріше за все, тільки почуття обов’язку перед батьками, що переросло в нав’язливу ідею знаходитись поруч. Але про користь для людей похилого віку, скореше за все, забули. А між цим, старих не здають до будинків для людей похилого віку згідно з принципом “з Но вот про пользу для пожилых людей видимо забыли. А между тем, стариков не сдают в дом для престарелых по принципу «з очей та серця геть». Вони завжди будуть поруч із вами, варто лише побажати побачити їх. Час відвідування обмежений лише сном пацієнтів. Але при цьому буде гарантований цілодобовий медичний контроль стану здоров’я. Невже це занадто маленька вартість, щоб не йти на поводу у своїх же забобонів.

кщо Ви бажаєте впевнитись у якості життя наших жильців, то поспілкуйтесь із ними самі. Кому ще можна довіряти? Адже старі – це наше основне піклування.

Ваше ім'я

Телефон


Warning: Missing argument 2 for wpdb::prepare(), called in /home/renaclin/nc-positive.com.ua/lviv/wp-content/themes/narcology/functions.php on line 171 and defined in /home/renaclin/nc-positive.com.ua/lviv/wp-includes/wp-db.php on line 1295
Інші статті:
УШОД як метод лікування від наркотичної залежності
Токсикоманія: симптоми
СНІД. Все про страшну хворобу.
Як алкоголь впливає на органи
Примусове лікування від алкоголізму