Інформація для батьків

Багато людей постійно перебувають у пошуках приємного і прекрасного, особливо це стосується дітей та підлітків. Найчастіше рішення прийняти наркотик пояснюється так: «просто хочу спробувати». Ніхто з нас не бажає опинитися в рядах наркоманів. Той, хто наважується на прийом наркотичних засобів, в 99% випадків вважає, що доля наркомана обійде його стороною.

Пам’ятайте, що дія наркотиків дуже підступна. Спочатку виникають приємні відчуття, складається враження, що небезпеки в цьому немає ніякої. Але це поштовх до залежності, своєрідна наживка, і чим далі заковтується гачок, тим більша ймовірність того, що незабаром буде сформована психологічна залежність, яка з’являється вже після 2-3 проб наркотичної речовини. Проблема в тому, що підліток «клює» саме на найперші відчуття – вони яскраві, насичені, повні емоцій. Хочеться в обов’язковому порядку випробувати їх знову і знову. Однак насправді гострота відчуттів блякне з кожним разом, що штовхає наркомана на поступове (а в деяких випадках) різке збільшення дози.

В наших силах перерахувати деякі (найяскравіші) ознаки, що є доказом того, що підліток почав вживання наркотиків.

 1. З’являється якась прихованість, що позначається на стосунках у сім’ї, дитина прагне все більше особистого часу проводити за межами рідного дому.
 2. Телефонні дзвінки стають занадто частими, в момент розмови дитина прагне усамітнитися, найчастіше розмова на якомусь незрозумілому дорослій людині жаргоні.
 3. У дитини з’явилися нові друзі і товариші, досить підозрілої зовнішності, або ж колишні товариші стали вести себе трохи інакше, ніж раніше.
 4. Стала пропадати зацікавленість у навчальних дисциплінах, захопленнях та відпочинку.
 5. Сталі частішати прогули на роботі або в навчальному закладі.
 6. У підлітка дуже різко збільшилися запити фінансового характеру. Тривожний сигнал – пропажа грошей і цінностей з дому.
 7. У розмові і діях з’являється нічим не обгрунтована брехня.
 8. Різка зміна настрою, грубість і дратівливість під час спілкування.
 9. З’являється порушення сну (неспокій, безсоння, млявість і т.д.).
 10. Безпричинне схуднення, блідість шкірних покривів, сухість слизових оболонок. Підліток перестає стежити за собою, найчастіше неохайний.
 11. При відсутності ознак прийняття алкоголю якась млявість, якесь сп’яніння, або збудження.
 12. Неприродно вузькі або ж навпаки занадто широкі зіниці.
 13. Сліди уколів на тілі, виявлення різних бульбашок з рідиною або кристалічним змістом, незрозумілих по виду таблеток та капсул, цигарок в пачках з-під сигарет і т.д.

Загалом, існує дуже багато ознак того, що людина почала вживати наркотичні речовини. Якщо ви виявили прояв будь-яких з перерахованих вище, то необхідно в обов’язковому порядку обговорити з близькою людиною ситуацію, що склалася. Бажано взагалі відвідати фахівця і здати відповідні аналізи на визначення наркотику в крові та сечі. При підтвердженні підозр слід звернутися до досвідченого фахівця за наданням кваліфікованої допомоги. Вибирати лікувальний заклад слід дуже уважно, серйозно довірити свою рідну людину можна лише тим, хто займається проблемою наркотичної залежності досить давно і по-справжньому професійно.

Ваше ім'я

Телефон