Кінезіотерапія

На сьогоднішній момент кінезіотерапія є одним з популярних видів лікувальної фізкультури, який дозволяє природним шляхом відновити нормальну роботу людського організму. Даний метод грунтується на тому, що більшість захворювань опорно-рухового апарату викликані малорухливим способом життя, тому в цьому випадку найефективнішим лікуванням є рух.

Виконуючи нескладні кінезіотерапічні вправи в кілька підходів, з обтяженням вантажем, і долаючи виникаючі при цьому больові відчуття, можна вилікувати дегенеративні захворювання хребта (остеохондроз, грижу диска тощо), провести профілактику хронічних захворювань хребта, підготувати його до підвищених навантажень і зміцнити його м’язовий корсет і м’язи передньої черевної стінки. Не менш ефективно застосовується кінезіотерапія і при лікуванні органів дихання та серцево-судинної системи. Крім цього, вона сприяє оздоровленню психіки, зняттю стресів і неврозів і дозволяє в короткі терміни позбутися наслідків пережитого стресу. Тому даний вид лікування широко використовується в лікувально-реабілітаційній програмі наркологічно залежних людей упродовж усього реабілітаційного періоду.

Кінезіотерапевтичні вправи можуть виконуватися в будь-якій формі: активній і пасивній, довільній і мимовільній. Кінезіотерапія завжди проводиться під керівництвом інструктора. При цьому завжди враховується специфіка контингенту і поставлені цілі реабілітаційної програми. Кінезіотерапія може бути як самостійною реабілітаційною програмою, так і входити до складу комбінованої програми. У другому випадку використовуються організаційні форми процедур кінезеотерапіі: ранкова процедура кінезеотерапіі, потім консультації та індивідуальні заняття, дихальна гімнастика, спортивні ігри (волейбол, футбол), плавання і т.п.

Основними завданнями кінезіотерапевтичної програми є:

  • Забезпечення загального позитивного емоційного стану пацієнта
  • Поліпшення загального психологічного та психічного стану
  • Профілактика застійних явищ у внутрішніх органах
  • Стимуляція і поліпшення кровообігу
  • Відновлення тонусу периферійних нервів

Ваше ім'я

Телефон