Лікування ігрової залежності (ігроманії)

Сьогодні залежність людей від азартних та комп’ютерних ігор вже називають хворобою століття. Ігроманія (лудоманія) являє собою хворобливий стан, який характеризується некерованою залежністю від гри і супроводжується емоційними розладами, аж до депресії. Людина не може зупинитися, «підсівши» на гру. Найбільше ігроманів породжують азартні ігри. Але й різні комп’ютерні – теж здатні вивести людину з ладу.

Жертвою лудоманії може стати практично будь-яка людина. Страждаючі такою залежністю люди не тільки створюють проблеми у спілкуванні зі своїми близькими, але і залазять в серйозні борги. Це завжди негативно позначається на їхньому житті, руйнуючи сім’ю і навіть змушуючи деколи йти на злочини. До того ж нерідко вони схильні до зловживання алкоголем і застосуванню наркотиків, що робить їх ще більш небезпечними для суспільства. Самі гравці не можуть впоратися з цією хворобою, тому їм потрібна допомога фахівців.

Кваліфіковане лікування ігрової залежностів центрі «Позитив» проводиться досвідченими лікарями. Хоча ігроманія не відноситься до хімічних залежностей, азарт і постійні яскраві коливання настрою приводять людину в певний психоемоційний стан. При цьому в організмі у великих кількостях виробляються ендорфіни (власні «наркотики») і гормони стресу, серцево-судинна, м’язова і дихальна системи працюють з великою напругою, швидко виснажуючись разом з психікою.

Медикаментів для ефективного лікування ігроманії не існує, тут застосовуються тільки психотерапевтичні методи та індивідуальний підхід. У цей період вводяться певні обмеження, які обов’язково повинні підтримувати його близькі. Спочатку у пацієнта починається так звана ламка: він стає дуже неспокійним, дратівливим, його навіть можуть відвідувати думки про самогубство. Тоді психотерапевт проводить лікувальні сеанси, в ході яких людина звільняється від залежності. Він усвідомлює руйнівність своєї пристрасті і разом з лікарем опрацьовує ситуації, які асоціюються з грою. Ефективність лікування залежить від стану хворого і його бажання зцілитися. У підсумку ігроман повинен прийти до установки, що в його житті більше немає місця грі.

Ігрову залежність і її лікування продовжують вивчати лікарі всього світу. Ця проблема не менш серйозна, ніж наркотична або алкогольна залежність. Соціальним педагогам і психологам для профілактики ігроманії необхідно проводити спеціальні заняття в школах. Розповідаючи про цю проблему підліткам, застерігаючи і проводячи тестування, можна вберегти юне покоління від потенційної небезпеки.

На жаль, більшість батьків ставляться з халатністю до ігор, в які грають їх діти.

Ваше ім'я

Телефон