Як побороти кодеінову залежність

Posted by Мазий Максим in on 22-09-2019

Коли мова заходить про наркоманів, багато людей уявляють собі людину, яка робить собі ін’єкції або курить марихуану. Насправді ж, залежність від наркотиків може мати надзвичайно різні форми, і в тому числі – вживання лікарських засобів не за призначенням. Деякі з них формують серйозну залежність, позбавитись від якого деякі люди не можуть роками. Розглянемо симптоми та методи лікування такої розповсюдженої залежності, як кодеїнова.

Кодеїн – ліки, що призначаються пацієнтам, страждаючим від больового симптому в результаті важких травм, перенесених операцій та в деяких інших ситуаціях. Ліки, що містять кодеїн, здатні ефективно знеболювати і мають дійсно велике значення в медицині. Але в той же час, вони здатні провокувати залежність, адже мають легку наркотичну дію і впоратись з проблемою самостійно досить важко.

Тож в результаті довгого прийому таких препаратів, що містять кодеїн, виникає серйозна загроза розвитку наркоманії. Особливо часто це зачіпає підлітків, яких приваблює можливість без проблем придбати наркотичні засоби в аптеці.

Симптоми та особливості лікування кодеїнової залежності

Регулярне вживання препаратів, що містять солі кодеїну, стає причиною розвитку складної залежності. В більшості випадків її прояви можна помітити під час ломки, яка супроводжується поганим самопочуттям та сильним бажанням знайти та прийняти нову дозу. Фізичний стан людини здатний сильно погіршуватись в такі моменти, емоційна та психологічна нестабільність стає максимальною. Також може спостерігатися безсоння, розлади харчової системи, підвищення тиску, тощо.

Що стосується лікування кодеїнової залежності, то це надзвичайно складний процес, навіть не дивлячись на те, що ці ліки взагалі не можна віднести до наркотиків. Адже не варто забувати, що такі бажані ліки можна придбати в будь-якій аптеці, а отже доступ до спокуси завжди буде зовсім поруч.

Лікування кодеїнової залежності в харківському наркологічному центрі «Позитив»

В рамках наркологічної клініки «Позитив» команда професійних лікарів здатна надати кваліфіковану допомогу у лікуванні наркотичної залежності, а також у випадках, коли мова йде про вживання ліків не за призначенням. Оскільки ця проблема в більшості випадків характерна для підлітків та молоді, за допомогою зазвичай звертаються їх батьки або близькі родичі.

В ході лікування залежності від кодеїну наркологи використовують, як медикаментозну терапію, так і важливу психокорекцію, що покликана зменшити ризик рецидиву у подальшому та попередити вживання наркотиків в подальшому. Адже людина, що одного разу придбала залежність від вживання психоактивних речовин, назавжди залишиться в зоні ризику. І втримати свою позицію в боротьбі зі спокусами їй може допомогти лише чітко сформована психологічна позиція, сформувати яку може допомогти лише професійний психолог.

Амфетамінова залежність: симптоми та лікування

Posted by Мазий Максим in on 01-09-2019

Вперше цей наркотик з’явився ще наприкінці 19 сторіччя в якості ліків від захворюванням легенів. Але лише у 1929 році було помічено психоактивні властивості цього препарату. За декілька років було зафіксоване перше не медичне вживання цього препарату і з’явилося поняття «амфетамінова залежність».

Амфетамін – скорочена назва метилфенілєтіламіну, що вважається одним із найсильніших стимуляторів роботи центральної нервової системи людини. Пов’язано це з викидом нейромедиаторів у мозку, тобто виділенням дофаміну та норадреналіну. Це спияє появі позитивних емоцій, радості та почуттю задоволення.

Розпізнати наркомана, що вживає амфетамін, досить просто, адже цей наркотик стимулює підвищену  рухову активність, а також серйозні емоційні перепади. Також людина стає більш охочою до спілкування, бажає веселитися та активно проводити час, майже не потребує сну та відпочинку. Це призводить до серйозного виснаження організму і, як результат, швидкому його старінню та розпаду.

Симптому вживання амфетаміну

Існує перелік симптомів, які досить чітко дозволяють зрозуміти, що людина поруч з вами страждає від наркотичної залежності, вживаючи амфетамін:

 • надзвичайно висока розмовна та рухова активність;
 • збільшення зіниць та відсутність реакції на світло;
 • повна відсутність потреби спати та їсти;
 • підвищення почуття занепокоєння;
 • схильність повторювати одну і ту саму дію багато разів.

Наслідки такого впливу наркотика на психіку людини надзвичайно великі і зазвичай незворотні. Вживання цієї речовини навіть може спровокувати розвиток шизофренії. Іноді стати причиною таких порушень може навіть однократне вживання, хоча іноді для набуття таких симптомів потребується вживання протягом певного часу.

Особливості лікування амфетамінової залежності

Як і будь-яка інша залежність від тяжких наркотиків, амфетомінова досить складно піддається лікуванню. Пов’язано це здебільшого з психоемоційними процесами, що спрямовані на заперечення факту залежності та наявності проблеми загалом. Впевненість пацієнта в тому, що він може впоратись самостійно, не дозволяє йому прийняти таку необхідну допомогу.

Тим не менш, за довгий час лікування цього типу залежності, був сформований стійкий та дієвий алгоритм. В ході лікування наркоман має пройти декілька етапів, серед яких є відновлюючий, мотиваційний та психокорегуючий. Адже психологічна прив’язаність до цієї речовини настільки серйозна, що подолати її надзвичайно важко.

Детальніше дізнатися про процедуру та особливості амфетамінової залежності, ви можете, звернувшись до приватного реабілітаційного центру «Позитив», що знаходиться у Львові. Зверніться до спеціалістів аби отримати необхідну консультацію та подальшу допомогу в лікуванні наркозалежності.

Швидка наркологічна допомога в Львівській області

Posted by Мазий Максим in on 06-08-2019

Наркологічна допомога – специфічна послуга, якої потребують люди, залежні від вживання алкоголю або наркотиків. Підтримати таких людей особливо важливо, адже наркоманія – це не лише фізична, а й психологічна хвороба, що потребує лікування. Тому отримавши заявку на наркологічну допомогу, кваліфіковані наркологи здатні надати необхідну допомоги тим, хто звертається.

Існує два варіанти формування потреби отримати наркологічну допомогу. Досить не часто, але все ж таки іноді, наркомани самі звертаються за допомогою, аби професіонали посприяли зменшенню ломки та абстинентного синдрому. Набагато частіше за наркологічною допомогою звертаються близькі та родичі наркомана, які потребують допомоги, адже самостійно вже не здатні впоратися з ситуацією, що склалася. Тож розглянемо, як і куди варто звернутися у разі такої потреби .

Як і яку допомогу від наркологів можна отримати у Львові та області

Звернувшись за допомогою в наркологічну клініку «Позитив», наркоман, а також його близькі люди, можуть отримати наступні види консультацій:

 • кваліфікована допомога по телефону;
 • виїзд лікаря додому до пацієнта;
 • лікування складних станів, спровокованих вживанням великих доз наркотиків;
 • психологічна підтримка залежної людини та її близьких;
 • мотивація на подальше лікування від залежності.

Медична допомога, яка надається спеціалістами центру, завжди заснована на великому досвіді кваліфікованих лікарів та проведенні індивідуальної оцінки ситуації, що склалася. Це означає, що незалежності від складності ситуації, при зверненні за допомогою ви отримаєте саме те, що потрібно.

Терміновий виклик наркологічної допомоги додому

У разі виникнення термінової ситуації, що потребує втручання зі сторони лікаря, до реабілітаційного центру можна звернутися в будь-який час, аби викликати нарколога додому. Нажаль, ситуації, що потребують таких мір, стаються досить часто і здебільшого пов’язані з вживанням надто великої дози наркотиків та, як наслідок, передозуванням, чи втратою контролю над психічним станом наркоманом, коли він може стати загрозою для себе та оточуючих.

В обох випадках відкладати виклик професійної допомоги не можна навіть на декілька хвилин. Адже кожна мить може стати вирішальною і зберегти життя залежного та його близьких може допомогти тільки невідкладна допомога лікарів.

Звертаємо ваше увагу, що звернутися за допомогою можна цілком анонімно і уся надана допомога залишиться лише між пацієнтом та лікарем. Для багатьох родин це надзвичайно важливо, адже саме бажання зберегти репутацію своєї родини – одна з основних причин своєчасного не звернення до наркологічного центру.

Легальний канабіс, як трамплін для важких наркотиків

Posted by Мазий Максим in on 16-07-2019

Легалізація марихуани може стати причиною серйозного зростання кількості наркоманів, адже такі легкі й безпечні на перший погляд наркотики можуть стати трампліном для вживання більш важких і небезпечних для життя наркотиків, які формують серйозну залежність. Саме тому багато лікарів-наркологів виступають проти легалізації марихуани, навіть в медичних цілях.

У суперечках про легалізацію марихуани її нерідко порівнюють з алкоголем, який в нашій країні без проблем може купити будь-яка неповнолітня людина. Але наскільки доречно таке порівняння і наскільки схожі між собою залежність від алкоголю і марихуани?

Що небезпечніше, алкоголь або марихуана?

Головна небезпека вживання травички в порівнянні з алкоголем – більш швидше формування залежності. Адже для того, щоб придбати стійке звикання до спиртних напоїв, людині потрібно регулярно вживати його протягом багатьох років. А ось підступність марихуани якраз в тому, що після 1-2 вживання залежність не формується, але вже через 2-3 місяці вживання звикання стає досить стійким, і залишити згубну звичку стає вкрай складно.

Чим же марихуана так приваблива для споживачів? В першу чергу вона дарує відчуття комфорту і безпеки, дозволяє розслабитися і дарує гарний настрій. Але проблема полягає в тому, що незабаром людині стає цього мало, і багато хто починає пробувати інші речовини.

Якщо у випадку з алкоголем відмова від вживання провокує серйозне фізичне нездужання, яке називається «абстинентний синдром», то відмова від марихуани стає причиною виникнення депресії. Згідно з оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я, саме депресія незабаром може стати проблемою номер один у всьому світі.

Не можна не сказати і про досвід тих західних країн, які вже легалізували марихуану. Кількість вживаючих і тих, хто хоча б спробував травку, істотно зросла, і загальний відсоток населення, який на практиці познайомився з наркотиками, сильно виріс.

Легалізація канабісу в медичних цілях

Зовсім інакше варто розглядати питання легалізації канабісу в медицині. З даного питання лікарі висловлюються однозначно, акцентуючи увагу на тому, що вже давно в медичних цілях використовуються і куди більш важкі наркотики, наприклад, з опійної групи. Цим вони апелюють на користь використання марихуани для тяжкохворих, які потребують полегшення страждань.

Важливо лише, щоб оберт канабісу перебував під жорстким контролем держави, і покупка трави заради задоволення була неможлива. У цьому випадку використання легких наркотиків в медицині не позначиться негативно, і кількість наркоманів, які потребують допомоги, не зросте.

Потрібно визнати, що незважаючи на легальний статус марихуани в Україні, сьогодні її вживає величезна кількість людей. І в наркологічну клініку «Позитив» регулярно надходять люди різного віку і соціальних груп, які познайомилися з наркотиками, просто спробувавши марихуану.

Мотивація на лікування від наркотичних препаратів

Posted by Мазий Максим in on 14-07-2019

Вживання наркотиків – один із способів втекти від реальності, відсторонитися від проблем і внутрішніх конфліктів, які мучать. Адже саме наркотики дають ту примарну свободу і всемогутність, за якими так женуться багато людей. Тому лікування наркотичної залежності неодмінно має включати в себе пошук першопричини її виникнення і формування такої необхідної для успіху мотивації.

Виявити причину виникнення залежності можна в результаті проведення оцінки обстановки, в якій живе наркоман, а також завдяки бесідам із залежним. Щоправда проводити оцінку ситуацію може тільки професійний психолог, тому що навіть сам наркоман на усвідомленому рівні може не розуміти причину виникнення цієї ситуації.

Велике значення для успіху лікування має усвідомлення людиною його проблеми і готовність прийняти допомогу, щоб змінити своє життя. Розглянемо, як необхідно мотивувати на лікування негативно налаштованих наркоманів.

Що може стати мотивацією на лікування від залежності

На жаль, в більшості випадків залежна людина просто заперечує факт наявності проблеми. Вона упевнена, що може припинити вживання наркотиків в будь-який момент, як тільки захоче, хоча для всіх навколо очевидно, що це зовсім не так. Тому, перебуваючи в упевненості, що професійна допомога йому просто не потрібна, наркоман усіма можливими способами відмовляється і уникає її.

Близьким людям, які знаходиться поруч, надзвичайно важливо утриматися від будь-яких звинувачення, нотацій і докорів. Звичайно, це не просто, але важливо розуміти, що всі ці спроби будуть безуспішними і, швидше за все, будуть тільки дратувати. Донести факт наявності проблеми і мотивувати залежного на лікування може тільки професійний психолог, який має великий досвід роботи з такими пацієнтами.

І все ж, роль близьких в цьому процесі не можна недооцінювати. Адже головне, що вони повинні зробити – вийти з порочного кола співзалежності. Одночасно надавати необхідну підтримку і в той же час припинити створювати комфортні для вживання наркотиків умови – дійсно складне завдання, але це вкрай важливо для подальшого успіху. Тільки змінивши зовнішні умови життя, можна розраховувати на те, що наркоман зміниться всередині і відмовиться від звички, що вбиває його.

Чудовою мотивацією для наркомана може стати і наявність дітей, близьких, яких наркоман любить, сім’ї. Усвідомлення того, що згубна звичка вживати наркотики вбиває не тільки самого наркомана, але і всю його сім’ю, може стати стимулом змінити ситуацію і погодитися на лікування.

Психологи наркологічної клініки «Позитив» мають великий досвід роботи з залежними людьми, і можуть знайти мотивацію для їх лікування практично в будь-якій ситуації. Адже якою бсильною не була наркотична залежність, професійна допомога і бажання пацієнта вирішити проблему здатні творити дива, повертаючи до повноцінного життя навіть тих, чиї шанси на перший погляд практично дорівнюють нулю.

Реабілітація патологічних залежностей

Posted by Мазий Максим in on 12-05-2014

23-25 квітня проходив курс підвищення кваліфікації для персоналу наркологічного центра «Позитив».

За час тренінга співробітники центра отримали багато корисної та об’єективної інформації у галузі реабілітації різних видів залежностей: наркотичної, алкогольної, ігрової, харчової, комп’ютерної, нікотинової.

На тренінгах розглядалися найбільш важливі теми:

 • Адиктивна поведінка: дефекти, ознаки, симптоми залежності.
 • Причини вживання, зловживання.
 • Моделі лікування адиктивної поведінки.
 • Програма 12 кроків.
 • Особистісті характеристики адиктів.
 • Секс та тверезість.
 • Профілактика вживання, мотивація к одужанню.
 • Професійне згоряння.

Провідним спеціалістом та тренером виступав Кандидат фізико-математичних наук, психолог, психоаналітик, Віце-президент Міжнародної благочинної організації – реабілітаційний центр «Ступени» – Ахмеров Олександр Юрійович.

спеціалісти і курс підвищення кваліфікації

Аптечна наркоманія: питання і відповіді.

Posted by Мазий Максим in on 17-04-2014

08.04.2014р. ми приймали участь в роботі XV Української науково-практичної конференції з міжнародною участю «Довженківські читання: Проблема схильності хворих наркологічного профілю до терапії. Необхідність у лікуванні і лікування за необхідності», де одним з найактуальніших питань стала тема проблеми залежності хворих наркологічного профілю до фармакологічних препаратів та синтетичним канабіноїдам “спайс”, “дизайнерські суміші” та “арома мікси”.

Наркосцена нашої країни постійно оновлюється і з кожним днем стає все витонченішою та небезпечнішою. Аптечна наркоманія стартувала з препарату “Трамадол”, боротьба з яким дала повштовх “талановитим” наркофармацевтам до пошуку нових аптечних препаратів, що змінюють свідомість. Цей список поповнили: “Спазмалекс”, “Баклафен”, “Коаксил”, “Тропекамид”, “Кодтерпін” та багато інших препаратів. Боротьба з кожним із них – це ціла епоха, що дала поповнення у списки наркозалежних осіб, але так і не зупинила процес. Як же боротися з цією мегапроблемою, якщо внесення до списку рецептурних препаратів або “заборонених” не зупиняє аптечну наркоманію, а лише призводить до пошуку нових, ще не внесених до реєстру?! А останнім часом Україну заполонив новий психотропний наркотик “синтетичний канабіноїд”, що взагалі не можна внести до такого рецептурного списку, тому що він не є лікарським засобом та не продається у аптеці.

Варіант відповіді на це питання ми почули від Андруха П.Г., який у своїй доповіді запропонував створити реєстр не “заборонених”, а “дозволених” препаратів, умовно вважаючи усі речовини, що потрапляють на ринок України, небезпечними для життя, до моменту причислення їх до цього реєстру.

Із свого боку, хочу добавити, що завжди знайдуться нові речовини, що вживаються як наркотичні, тому зупинити цей процес неможливо, можливо лише виховати правильне ставлення у молоді до цього питання! Краще попередити виникнення проблеми, ніж згодом мужньо її вирішувати.

Духовне збагачення залежних людей

Posted by Мазий Максим in on 28-11-2013

За багато років тісної співпраці з православною церквою хорошою традицією для нас став ряд спільних заходів, спрямованих на духовне збагачення залежних людей, розширюючи внутрішні цінності погляди на прості і очевидні речі, вони дають додаткову мотивацію на здоровий і тверезий спосіб життя.

Завдяки священнослужителям св. Олександрівського храму і їх активної участі в програмі реабілітації «Позитив» ми маємо можливість на базі центру проходити курс тренінгів спрямованих на духовний розвиток особистості кожного індивіда. Немаловажливим тут є індивідуальний підхід, оскільки беруть участь тільки за власним бажанням і тільки ті, кому це необхідно.

Щосереди о 15.00 в св. Олександрівському храмі проходять спільні молитви за людей, яких спіткала залежність їх рідних і близьких. Там можна отримати слова підтримки і благословення на позбавлення від згубного недуги.

Окрема подяка отцю Михаїлу і отцю Сергію за їх великі, відкриті серця і готовність завжди прийти на допомогу тим, хто цього потребує.

Ми це зробили

Posted by Мазий Максим in on 22-06-2012

Ми це зробили!!!

Днями наші хлопці разом із співробітниками цетра здійснили сплав на байдарках. Маршрут розрахований на декілька днів і проходив мальовничими, захоплюючим місцям річки Сіверський Донець. Було дуже цівкаво і весело всі спілкувалися, грали, співали пісні біля вогнища, купалися, рибалили. Read the rest of this entry »

Національна стратегія України про наркотики

Posted by Мазий Максим in on 22-06-2012

Харківська обласна громадська організація «Позитив» прийняла участь у обговоренні проекту Національної стратегії України про наркотики на період до 2020 року при підтримці державної служби України за контролем наркотиків. Зустріч відбулася у місті Харкові на базі Національного Університету «Юридична академія імені Ярослава Мудрого».

На зустрічі були присутніми:

Голова Державної служби України з контролю наркотиків Тиошенко Володимир Андрійович.

Начальник Управління Охорони Здоров’я Голацан Андрій Вікторович.

Головний лікар центра профілактики та боротьби зі СНІДом Черкасов Олександр Петрович.

Доцентр кафедри наркології ХМАПО Гончарова Олена Юріївна.

Заступник Головного лікаря Харківського Обласного Наркологічного Диспансера Задорожняя Таісія Костянтинівна.

Представники ГО, благодійних та громадських організацій.

Основне повідомлення, яке хотілося донести усім учасникам «Профилактика важніша і дешевша ніж лікування, догляд та підтримка тих, хто вже став наркоманом.

Обговорювалися такі питання:

 • Профілактика наркозалежності та попередження неезаконного вживання наркотиків.
 • Подолання стигматизації та забезпечення прав осіб, хворих на наркотичну залежність
 • Лікування та реабілітація осіб, що мають проблеми, що викликані вживанням наркотиків.
 • Організація лікування наркозалежних в закладах пенітенціарної системи.

Загальна кількість осіб з проблемами наркотичної залежності, зареєстрованих в наркологічних закладах складає близько 115 тисяч пацієнтів. Серед них 90% вживають наркотичні засоби внутрішньовенно. Середній вік 16-18 років, помічена тенденція до вживання все більше молоддю віком менше 16 років.

ХОГО «ПОЗИТИВ» пропонує невідкладно запроваджувати стратегії лікування та реабілітації з урахуванням змін наркосцени та новими підходами, насамперед комплексного, інтегрованого бачення системи лікування, взаємодії всіх її елементів, включаючи комплексну реабілітацію. Проведення необхідних медичних та реабілітаційних заходів з особами, що вживають наркотичні речовини, та з членами їхніх родин.

Проведення тривалих крсів реабілітації замість покарання у вигляді позбавлення волі для осіб з проблемами залежності.

Залучення громадськості до проблеми наркоманії

Posted by Мазий Максим in on 24-01-2012

ХОГО «ПОЗИТИВ» провела акцію, присвячену Всесвітньому Дню Солідарності з СНІД-позитивиними людьми. Ціль якої, залучення громадськості до проблеми наркоманії, алкоголізма та їхніх наслідків у середовищи молоді.

Співробітники організації та волонтери приймали участь у різних профілактичних, адвакаційних та просвітницьких заходах у містах України.

Виставка фотографій в галереї «Лавра» одного з кращих фотографів найбільшого світового банка зображень Брента Стіртона (Brent Stirtion). Виставка «Відчинені обличчя» присвячена Україні та людям, чиє життя змінила епідемія наркоманії, алкоголізма та ВІЛ/СНІДу. Співробітники організації виступили на віставці експертами в області профілактичної діяльності, та разом з відомими політиками, спортсменами та зірками шоу-бізнесу, обєеднали зусилля у пропаганді здорового способу життя.

Cпорт для нас – не просто слова

Posted by Мазий Максим in on 02-11-2011

Днями відбулася історична зустріч з футболу між працівниками наркологічного центра «Позитив» і волонтерами громадської організації «Позитив».

Зустріч виявилася насиченою, проявився характер команд та їхня жага до перемоги, що підтвердилося боротьбою до останніх секунд гри. Не дивлячись на те, що волонтери громадського центра мали явну перевагу у віці, робітники наркологічного центра в буквальному сенсі вихопили перемогу, показав молоді, що завжди знаходяться у відмінному фізичному стані та готові підтвердити це діями тому, що спорт для нас не просто слова, а спосіб життя.

Первинна профілактика в учбових закладах

Posted by Мазий Максим in on 13-05-2011

Ось і скінчився ще один учбовий рік. Наш наркологічний центр зробив величезну працю у сфері надання профілактичної допомоги в учбових закладах, про що засвідчує велика кількість нагород та дипломів, які ми отримали за професійне проведення первинної профілактики.

Первинна профілактика є одним з основних пріоритетів нашої праці в цілях попередження розповсюдження наркоманії, алокоголізма серед підлітків.

На сьогоднішній день алкоголізм та наркоманія представляють велику загрозу для молоді. Безліч хлопців потрапляють у цю проблему взагалі не уявляючи усіх наслідків, до яких можуть призвести вживання алкоголя та наркотиків (втрата цінностей, здоров’я, близьких, родичів, волі та саме життя). Завдяки профілактиці студенти отримують максимум інформації, відповіді на питання, які їх цікавлять, щоб уникнути в подальшому конфліктних ситуацій, що пов’язані із вживанням психоактивних речовин.

Ми вітаємо усіх з початком екзаменів, випускних, бажаємо тверезості, довголіття та здорового способу життя!!!