Амфетамінова залежність: симптоми та лікування

Вперше цей наркотик з’явився ще наприкінці 19 сторіччя в якості ліків від захворюванням легенів. Але лише у 1929 році було помічено психоактивні властивості цього препарату. За декілька років було зафіксоване перше не медичне вживання цього препарату і з’явилося поняття «амфетамінова залежність».

Амфетамін – скорочена назва метилфенілєтіламіну, що вважається одним із найсильніших стимуляторів роботи центральної нервової системи людини. Пов’язано це з викидом нейромедиаторів у мозку, тобто виділенням дофаміну та норадреналіну. Це спияє появі позитивних емоцій, радості та почуттю задоволення.

Розпізнати наркомана, що вживає амфетамін, досить просто, адже цей наркотик стимулює підвищену  рухову активність, а також серйозні емоційні перепади. Також людина стає більш охочою до спілкування, бажає веселитися та активно проводити час, майже не потребує сну та відпочинку. Це призводить до серйозного виснаження організму і, як результат, швидкому його старінню та розпаду.

Симптому вживання амфетаміну

Існує перелік симптомів, які досить чітко дозволяють зрозуміти, що людина поруч з вами страждає від наркотичної залежності, вживаючи амфетамін:

  • надзвичайно висока розмовна та рухова активність;
  • збільшення зіниць та відсутність реакції на світло;
  • повна відсутність потреби спати та їсти;
  • підвищення почуття занепокоєння;
  • схильність повторювати одну і ту саму дію багато разів.

Наслідки такого впливу наркотика на психіку людини надзвичайно великі і зазвичай незворотні. Вживання цієї речовини навіть може спровокувати розвиток шизофренії. Іноді стати причиною таких порушень може навіть однократне вживання, хоча іноді для набуття таких симптомів потребується вживання протягом певного часу.

Особливості лікування амфетамінової залежності

Як і будь-яка інша залежність від тяжких наркотиків, амфетомінова досить складно піддається лікуванню. Пов’язано це здебільшого з психоемоційними процесами, що спрямовані на заперечення факту залежності та наявності проблеми загалом. Впевненість пацієнта в тому, що він може впоратись самостійно, не дозволяє йому прийняти таку необхідну допомогу.

Тим не менш, за довгий час лікування цього типу залежності, був сформований стійкий та дієвий алгоритм. В ході лікування наркоман має пройти декілька етапів, серед яких є відновлюючий, мотиваційний та психокорегуючий. Адже психологічна прив’язаність до цієї речовини настільки серйозна, що подолати її надзвичайно важко.

Детальніше дізнатися про процедуру та особливості амфетамінової залежності, ви можете, звернувшись до приватного реабілітаційного центру «Позитив», що знаходиться у Львові. Зверніться до спеціалістів аби отримати необхідну консультацію та подальшу допомогу в лікуванні наркозалежності.