Легальний канабіс, як трамплін для важких наркотиків

Легалізація марихуани може стати причиною серйозного зростання кількості наркоманів, адже такі легкі й безпечні на перший погляд наркотики можуть стати трампліном для вживання більш важких і небезпечних для життя наркотиків, які формують серйозну залежність. Саме тому багато лікарів-наркологів виступають проти легалізації марихуани, навіть в медичних цілях.

У суперечках про легалізацію марихуани її нерідко порівнюють з алкоголем, який в нашій країні без проблем може купити будь-яка неповнолітня людина. Але наскільки доречно таке порівняння і наскільки схожі між собою залежність від алкоголю і марихуани?

Що небезпечніше, алкоголь або марихуана?

Головна небезпека вживання травички в порівнянні з алкоголем – більш швидше формування залежності. Адже для того, щоб придбати стійке звикання до спиртних напоїв, людині потрібно регулярно вживати його протягом багатьох років. А ось підступність марихуани якраз в тому, що після 1-2 вживання залежність не формується, але вже через 2-3 місяці вживання звикання стає досить стійким, і залишити згубну звичку стає вкрай складно.

Чим же марихуана так приваблива для споживачів? В першу чергу вона дарує відчуття комфорту і безпеки, дозволяє розслабитися і дарує гарний настрій. Але проблема полягає в тому, що незабаром людині стає цього мало, і багато хто починає пробувати інші речовини.

Якщо у випадку з алкоголем відмова від вживання провокує серйозне фізичне нездужання, яке називається «абстинентний синдром», то відмова від марихуани стає причиною виникнення депресії. Згідно з оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я, саме депресія незабаром може стати проблемою номер один у всьому світі.

Не можна не сказати і про досвід тих західних країн, які вже легалізували марихуану. Кількість вживаючих і тих, хто хоча б спробував травку, істотно зросла, і загальний відсоток населення, який на практиці познайомився з наркотиками, сильно виріс.

Легалізація канабісу в медичних цілях

Зовсім інакше варто розглядати питання легалізації канабісу в медицині. З даного питання лікарі висловлюються однозначно, акцентуючи увагу на тому, що вже давно в медичних цілях використовуються і куди більш важкі наркотики, наприклад, з опійної групи. Цим вони апелюють на користь використання марихуани для тяжкохворих, які потребують полегшення страждань.

Важливо лише, щоб оберт канабісу перебував під жорстким контролем держави, і покупка трави заради задоволення була неможлива. У цьому випадку використання легких наркотиків в медицині не позначиться негативно, і кількість наркоманів, які потребують допомоги, не зросте.

Потрібно визнати, що незважаючи на легальний статус марихуани в Україні, сьогодні її вживає величезна кількість людей. І в наркологічну клініку «Позитив» регулярно надходять люди різного віку і соціальних груп, які познайомилися з наркотиками, просто спробувавши марихуану.