Мотивація на лікування від наркотичних препаратів

Вживання наркотиків – один із способів втекти від реальності, відсторонитися від проблем і внутрішніх конфліктів, які мучать. Адже саме наркотики дають ту примарну свободу і всемогутність, за якими так женуться багато людей. Тому лікування наркотичної залежності неодмінно має включати в себе пошук першопричини її виникнення і формування такої необхідної для успіху мотивації.

Виявити причину виникнення залежності можна в результаті проведення оцінки обстановки, в якій живе наркоман, а також завдяки бесідам із залежним. Щоправда проводити оцінку ситуацію може тільки професійний психолог, тому що навіть сам наркоман на усвідомленому рівні може не розуміти причину виникнення цієї ситуації.

Велике значення для успіху лікування має усвідомлення людиною його проблеми і готовність прийняти допомогу, щоб змінити своє життя. Розглянемо, як необхідно мотивувати на лікування негативно налаштованих наркоманів.

Що може стати мотивацією на лікування від залежності

На жаль, в більшості випадків залежна людина просто заперечує факт наявності проблеми. Вона упевнена, що може припинити вживання наркотиків в будь-який момент, як тільки захоче, хоча для всіх навколо очевидно, що це зовсім не так. Тому, перебуваючи в упевненості, що професійна допомога йому просто не потрібна, наркоман усіма можливими способами відмовляється і уникає її.

Близьким людям, які знаходиться поруч, надзвичайно важливо утриматися від будь-яких звинувачення, нотацій і докорів. Звичайно, це не просто, але важливо розуміти, що всі ці спроби будуть безуспішними і, швидше за все, будуть тільки дратувати. Донести факт наявності проблеми і мотивувати залежного на лікування може тільки професійний психолог, який має великий досвід роботи з такими пацієнтами.

І все ж, роль близьких в цьому процесі не можна недооцінювати. Адже головне, що вони повинні зробити – вийти з порочного кола співзалежності. Одночасно надавати необхідну підтримку і в той же час припинити створювати комфортні для вживання наркотиків умови – дійсно складне завдання, але це вкрай важливо для подальшого успіху. Тільки змінивши зовнішні умови життя, можна розраховувати на те, що наркоман зміниться всередині і відмовиться від звички, що вбиває його.

Чудовою мотивацією для наркомана може стати і наявність дітей, близьких, яких наркоман любить, сім’ї. Усвідомлення того, що згубна звичка вживати наркотики вбиває не тільки самого наркомана, але і всю його сім’ю, може стати стимулом змінити ситуацію і погодитися на лікування.

Психологи наркологічної клініки «Позитив» мають великий досвід роботи з залежними людьми, і можуть знайти мотивацію для їх лікування практично в будь-якій ситуації. Адже якою бсильною не була наркотична залежність, професійна допомога і бажання пацієнта вирішити проблему здатні творити дива, повертаючи до повноцінного життя навіть тих, чиї шанси на перший погляд практично дорівнюють нулю.