Як побороти кодеінову залежність

Коли мова заходить про наркоманів, багато людей уявляють собі людину, яка робить собі ін’єкції або курить марихуану. Насправді ж, залежність від наркотиків може мати надзвичайно різні форми, і в тому числі – вживання лікарських засобів не за призначенням. Деякі з них формують серйозну залежність, позбавитись від якого деякі люди не можуть роками. Розглянемо симптоми та методи лікування такої розповсюдженої залежності, як кодеїнова.

Кодеїн – ліки, що призначаються пацієнтам, страждаючим від больового симптому в результаті важких травм, перенесених операцій та в деяких інших ситуаціях. Ліки, що містять кодеїн, здатні ефективно знеболювати і мають дійсно велике значення в медицині. Але в той же час, вони здатні провокувати залежність, адже мають легку наркотичну дію і впоратись з проблемою самостійно досить важко.

Тож в результаті довгого прийому таких препаратів, що містять кодеїн, виникає серйозна загроза розвитку наркоманії. Особливо часто це зачіпає підлітків, яких приваблює можливість без проблем придбати наркотичні засоби в аптеці.

Симптоми та особливості лікування кодеїнової залежності

Регулярне вживання препаратів, що містять солі кодеїну, стає причиною розвитку складної залежності. В більшості випадків її прояви можна помітити під час ломки, яка супроводжується поганим самопочуттям та сильним бажанням знайти та прийняти нову дозу. Фізичний стан людини здатний сильно погіршуватись в такі моменти, емоційна та психологічна нестабільність стає максимальною. Також може спостерігатися безсоння, розлади харчової системи, підвищення тиску, тощо.

Що стосується лікування кодеїнової залежності, то це надзвичайно складний процес, навіть не дивлячись на те, що ці ліки взагалі не можна віднести до наркотиків. Адже не варто забувати, що такі бажані ліки можна придбати в будь-якій аптеці, а отже доступ до спокуси завжди буде зовсім поруч.

Лікування кодеїнової залежності в харківському наркологічному центрі «Позитив»

В рамках наркологічної клініки «Позитив» команда професійних лікарів здатна надати кваліфіковану допомогу у лікуванні наркотичної залежності, а також у випадках, коли мова йде про вживання ліків не за призначенням. Оскільки ця проблема в більшості випадків характерна для підлітків та молоді, за допомогою зазвичай звертаються їх батьки або близькі родичі.

В ході лікування залежності від кодеїну наркологи використовують, як медикаментозну терапію, так і важливу психокорекцію, що покликана зменшити ризик рецидиву у подальшому та попередити вживання наркотиків в подальшому. Адже людина, що одного разу придбала залежність від вживання психоактивних речовин, назавжди залишиться в зоні ризику. І втримати свою позицію в боротьбі зі спокусами їй може допомогти лише чітко сформована психологічна позиція, сформувати яку може допомогти лише професійний психолог.