Програма «12 кроків»

Програма «12 кроків» вже давно визнана найбільш ефективною в боротьбі з алкоголізмом і наркотичною залежністю , не тільки у фахівців, але й у пацієнтів, по всьому світу. Основною перевагою цієї програми є те, що вона не тільки допомагає людині перемогти згубну залежність, а й кардинально змінює його погляд на світ і дозволяє повернутися до нормального людського життя.

Вперше методику 12 кроків для лікування нарко- і алко-залежних було використано в 1935 році в США в Співтоваристві Анонімних Алкоголіків. Основною ідеєю даної програми було допомогти хворим усвідомити свої помилки і змінити своє ставлення до життя. Пізніше, в 1953, подібне товариство було організовано в Південній Каліфорнії. І знову за основу була взята програма 12 кроків. Через кілька років у спільноти стали об’єднуватися не тільки люди, які страждають алкогольною залежність, а й їхні родичі. Так з’явилося співтовариство “Ал-Анон” – об’єднання родичів алкоголіків, “Нар-Анон” – об’єднання родичів наркоманів, “Алатот” – групи допомоги дітям з сімей алкоголіків, “Алатін” – спеціальні групи для підлітків.

На сьогоднішній момент 12 кроків широко поширилася по всьому світу і кількість груп АА і АН давно вже перевищила 100 000. При цьому постійно відбувається збільшення кількості учасників в групах. АА і АН допомогли повернутися до життя і почати все заново більш ніж двом мільйонам чоловік, які вже перебували на краю безодні і були покинуті не тільки суспільством, а й навіть найближчими людьми. Програма «12 кроків» не має аналогів в підході до лікування наркотичної та алкогольної хвороб, в сенсі допомоги одного наркозалежного іншому. Адже зрозуміти хворого і допомогти йому краще всіх може тільки такий же хворий.

Ваше ім'я

Телефон