Перейти до вмісту
Адреналін це залежність?

Адреналін це залежність?

Як не «переборщити» з адреналіном?

Деякі люди люблять балансувати на межі життя і смерті. Екстремальні види спорту, швидка їзда, гра в казино, відмова від проектів та замовлень в останню хвилину. Чи можна залежати від адреналіну? І чи безконтрольна ця залежність матиме смертельні наслідки? Виявляється, кайф приходить не лише від наркотиків, стимуляторів чи алкоголю. Багато інших факторів можуть спричинити адреналін.

Перевищення лімітів

Що взагалі таке адреналін? Це речовина, що виділяється в організмі в стресових ситуаціях, гормон, що виявляється у мозковій речовині надниркових залоз. Його дія полягає у низці фізіологічних реакцій організму. Зіниці розширюються, серце б’ється швидше, а кров’яний тиск підвищується. Деякі люди вважають таку реакцію організму позитивною і люблять якнайчастіше її заохочувати.

Один із перших моментів у житті, коли ми відчуваємо адреналін – це навчання. Точніше, дуже часто відкладаючи це на останню хвилину. Коли ми боїмося, що не зможемо щось підготувати чи вивчити, у нас підвищується адреналін і ми часто отримуємо додаткові сили для дії. Якщо нам вдасться досягти мети, ми зможемо дізнатися, що цей вид дій ефективний.

Пізніше надлишок адреналіну можуть давати й інші стимули: незахищений секс, перевищення швидкості за кермом, злодійство, брехня, азартні ігри та багато іншого.

Моє серце божеволіє

Однак можна залежати від адреналіну. Чим частіше і більше ми займаємося різними екстремальними пригодами, тим нуднішим нам здається життя без них. Якщо, незважаючи на різні проблеми, які вона викликає, ми не відмовляємося від такої поведінки, навіть знаючи проблеми, це означає, що ми не можемо функціонувати без неї. Залежно від дози адреналіну, який ми забезпечуємо організму, може викликати різні ефекти. Для деяких людей навіть невелика кількість може бути небезпечною. Ефект адреналіну, наприклад:

  • порушення серцевого ритму,
  • збільшення сили скорочення серцевого м’яза,
  • зниження або збільшення серцевого викиду,
  • бронходилатація,
  • спазм судин,
  • зниження ниркового кровотоку,
  • швидше вивільнення жирних кислот з тканин,
  • підвищення рівня глюкози в крові,
  • гіпокаліємія,
  • підвищення рівня калію в крові.

Передозування адреналіну може призвести до тахікардії, коли серце б’ється більше 120 разів на хвилину. Тим часом у дорослої людини воно б’ється в середньому 60-90 разів на хвилину.

Це мотивує та дозволяє захистити себе

З одного боку, адреналін мотивує нас діяти. Це допомагає вам йти на ризик, який необхідний для досягнення багатьох важливих життєвих цілей. Адреналін також дозволяє захиститись у небезпечних ситуаціях. Однак коли нам дуже часто потрібні надто сильні відчуття, нам доводиться замислитися, чи не краще брати цей кайф під контроль. Не все у житті має розглядатися як «усі чи нічого». Також варто замислитись, чи справді нам це потрібно у кожній сфері?

Спеціалізований наркологічний центр “Позитив”

🔹 Лікування алкоголізму
🔹 Лікування наркоманії
🔹 Лікування игромании
🔹 Екстрене медичне транспортування

ncpositiv@gmail.com – для клієнтів

380956697090

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.Обов’язкові поля позначені *

Безкоштовна консультація

Заповніть форму зворотного зв’язку і ми безкоштовно проконсультуємо Вас.

© 2011-2022. Усі права захищені. Наркологічний центр «Позитив», м. Львів, Україна