Перейти до вмісту
Агрессия после алкоголя – как с ней бороться?

Агресія після алкоголю – як з нею боротися?

Алкоголь є психоактивною речовиною, яка навіть в невеликих кількостях може привести до змін в поведінці, викликати психічні розлади, а також психотичні і амнестичні розлади. Широко доступний алкоголь – тихий вбивця. Повільно, поступово, але ефективно призводить до порушення свідомості і сприйняття дійсності. Крім того, споживаний в надлишку, він призводить до ряду хворобливих синдромів і є чинником, активізуючим розвиток соматичних захворювань. Зміна поведінки і неприродний спосіб поведінки, що виникає в результаті вживання алкоголю, є реакцією організму на алкогольну інтоксикацію або хронічне зловживання.

Алкоголь і організм людини.

Етанол також називають етанол ця речовина, споживання якої негативно впливає на увесь організм людини. Проте він чинить особливо руйнівну дію на роботу центральної нервової системи. Це часто призводить до змін в поведінці в особі. Нервові імпульси працюють повільніше, вони також повільніше проходять по нервових волокнах. Отже, ті, що п’ють випробовують стани розслаблення, блаженства і ейфорії. Причина проста – нервова система, що дрімає і спляча.

Людина під впливом психоактивного чинника має зниження рефлексів і фізичної підготовки і проблеми з концентрацією уваги, їй складніше правильно говорити і думати логічні і зв’язувати пропозиції. У людей після вживання алкоголю заплутана мова. Їх рухи хаотичні, незграбні, невизначені. Вони розгойдуються, коливаються, хитаються, не в змозі підтримувати рівновага. Алкоголь негативно впливає на кровоносну систему і серце. Він різко підвищує артеріальний тиск і частоту серцевих скорочень. Він також негативно впливає на травну систему, роботу печінки і кишечника.

Зміна поведінки із-за вживання алкоголю.

Люди після вживання алкоголю поводяться абсолютно інакше, ніж в стані тверезості. Випита навіть невелика кількість алкоголю може викликати агресію. Люди після вживання алкоголю часто стають заповзятливими, здійснюють карані діяння, часто приймають абсурдні і неправильні рішення. Люди, що перебувають під впливом алкогольних напоїв, втрачають контакт з реальністю, не мислять логічно. Їх вільна воля захоплена психоактивною речовиною, вони діють не зовсім усвідомлено і раціонально мислять, алкоголь руйнівно впливає на емоції.

У п’ючому стані, прийняття бажаного за дійсне. На зміну реалізму приходять потреби і мрії. Це пов’язано з тим, що етанол впливає на ту частину мозку, яка відповідає за фантазії і бажання.

У людей, які часто вживають алкоголь фінансові проблеми. У стані сп’яніння вони беруть борги і кредити. Вони не можуть раціонально розпоряджатися своїм бюджетом. Вони нехтують своїми близькими і сім’єю, яку зобов’язані матеріально містити. Незважаючи на зростаючі борги, вони мають високу тенденцію бути екстравагантними і безконтрольно витрачати гроші. У їх поведінці бракує відповідальності і турботи про себе і інших.

У ситуаціях, коли людина вживає алкоголь втрачає контроль над кількістю випитого напою, поведінка, яка не є соціально прийнятною, запускається. У такої людини складається враження, що він може і робитиме все. Він може управляти автомобілем в стані алкогольного сп’яніння, битися, бути агресивним як по відношенню до довкілля, так і до самого собі. Його поведінка безрозсудно і позбавлена відповідальності за досконалі дії. Алкоголь посилює імпульсивність дій, вони раптові, неконтрольовані і жорстокі. Люди після вживання алкоголю живуть у ілюзорному світі, в якому їм хочеться постійно випробовувати позитивні подразники під час гри.

Характерною рисою людей під впливом алкоголю є їх різка і несподівана зміна настрою – нервовість. Алкоголь негативно впливає на сім’ю, роботу і загальні соціальні стосунки. Людина, що вживає алкоголь занадто часто і в надмірних кількостях, потихеньку починає віддалятися від реального світу, закривається від оточення. Народжуються негативні емоції, людина відчуває низьку самооцінку, образу, сором, смуток, почуття безглуздя.

Агресивна поведінка після алкоголю може посилюватися високими концентраціями тестостерона. Особливо це спостерігається у чоловіків.

Що впливає на агресію після алкоголю?

Науковий світ помітив, що гени можуть бути відповідальні за агресивну поведінку після вживання алкоголю. Було відмічено, що пошкоджений ген HTR2B, який відповідає за вироблення серотониновых рецепторів в головному мозку, посилює схильність до стану агресії, безумства і втрати самовладання із-за пияцтва.

Дослідження також показують, що люди із специфічним характером і рисами особи мають велику схильність до агресивної і неконтрольованої поведінки. Люди, які в стані тверезості характеризуються безрозсудністю, спонтанністю, безпечністю, багаті більш високим ризиком негативної поведінки, у тому числі; агресія в результаті вживання алкоголю.

Напади агресії і люті часто виникають із-за необхідності зняти негативні емоції, гніву, що накопичився, неприємних відчуттів і безпорадності. Порушується правильне функціонування мозку в результаті вживання алкоголю. У того, що п’є виникає нереальне почуття небезпеки і провокації. Нервова система і раціональні реакції паралізовані стимулятором. У стані сп’яніння спостерігається порушена інтерпретація дійсності і проблеми з відповідним підбором поведінки для конкретних ситуацій.

Як лікувати деструктивну поведінку після алкоголю?

Лікування поведінкових змін, що повторюються, виникають в результаті вживання алкоголю, складається із за допомогою психологів і психіатрів. Ефективно підібрана алкогольна терапія це ідеальний спосіб допомогти у будь-якому випадку. Агресивна поведінка, що виникає після вживання лікеру, вина, горілки, дуже небезпечно як для того, що самого, що п’є, так і для його оточення. Такі люди здатні викинути свій гнів і дратівливість на випадково зустрінутих людей. Вони часто беруть участь у бійках і колотнечах. Своєю поведінкою вони призводять до розпаду сімейного життя. Вони порушують закон і громадський порядок, в крайніх випадках випрошують і крадуть, щоб отримати гроші на купівлю алкоголю.

Сім’я і близькі повинні спробувати усвідомити важливість проблеми і мотивувати їх до проведення лікування або медикаментозної терапії. Для ефективної боротьби з проблемою вживання алкоголю, що повторюється, і деструктивною поведінкою, пов’язаною з ним, потрібна інституціональна допомога. Застосовувати комплексну терапію враховуючи складність проблеми з алкоголем і зміні, які він вже встиг викликати в житті і в організмі людини. Правильно підібрана психотерапія є запорукою повернення до нормального функціонування особи в суспільстві.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.Обов’язкові поля позначені *

Безкоштовна консультація

Заповніть форму зворотного зв’язку і ми безкоштовно проконсультуємо Вас.

© 2011-2022. Усі права захищені. Наркологічний центр «Позитив», м. Львів, Україна