Перейти до вмісту
Алкоголь и беременность

Алкоголь і вагітність

Алкоголь є загальнодоступним і найбільш поширеним стимулятором, який в певних випадках не слід вживати навіть в найменшій кількості. Однією з таких обставин є термін вагітності.

Плацента не є ефективним бар’єром для алкоголю. Молекули алкоголю легко проходять через плаценту і досягають безпосередньо малюка, тим самим порушуючи його правильний розвиток упродовж усіх трьох триместрів вагітності. Дитина метаболизирует алкоголь в два рази довший, ніж мати, із-за ферментативної незрілості печінки.

У кожному з триместрів під впливом алкоголю формуються різні розлади залежно від стадії розвитку дитини. І так, окрім усього іншого:

  • У першому триместрі алкоголь перешкоджає освіті і міграції клітин, що може викликати мимовільного викидня, дисфункцію центральної нервової системи або утворення вад розвитку (вади серця, ураження печінки, черепно-лицьові деформації)
  • У другому триместрі поглиблюються характерні дисморфофобические зміни і ушкодження центральної нервової системи і як і раніше існує ризик викидня
  • У третьому триместрі вже сформовані зміни ЦНС посилюються і гіпокамп найбільш чутливий до алкоголю.

Крім того, можуть виникнути передчасні пологи або порушення в правильному розвитку головного мозку, зору і слуху.

Кількість алкоголю пияцтво матері під час вагітності

Вам не треба бути алкоголіком, пити шкідливо або ризиковано, щоб зашкодити вашій майбутній дитині. Оскільки “безпечна кількість” алкоголю при вагітності невідома, тільки стриманість захищає малюка від ФАС. Будь-яка кількість алкоголю є ризиком.

Вживання алкоголю матір’ю під час вагітності

Незалежно від характеру вживання алкоголю (шкідливого, ризикованого або помірного), алкоголь представляє загрозу для правильного розвитку дитини в житті плоду.

Частота вжитку алкоголю алкоголь матір’ю під час вагітності

Згідно з результатами дослідження, найбільший ризик посталкогольного дефіциту у дитини пов’язаний з епізодичним пияцтвом під час вагітності або помірним вживанням алкогольних напоїв упродовж усієї вагітності.

Пам’ятайте, що порушення правильного розвитку дитини в життя плоду, які є наслідком алкоголю, можна на 100редотвратить стриманістю під час вагітності.

Знай і пам’ятай:

  • Якщо ви вагітні, ви повинні негайно припинити вживання алкоголю
  • Якщо ви плануєте вагітність, ви повинні припинити вживати алкоголь
  • Якщо ви вживаєте алкоголь, не варто вагітніти
  • Якщо у вас виникли проблеми з припиненням вживання алкоголю, вам слід звернутися до фахівця з терапії залежності.

Чому вагітні жінки вживають алкоголь?

Існує безліч причин, по яких вагітні вживають алкоголь, і серед них слід згадати:

Факт широкого розпивання алкоголю також в компанії вагітних жінок

Вживання алкоголю або підняття тостів під час сімейних урочистостей, свят або спільне проведення часу частково вписане в традицію, частково в новий загальноприйнятий стиль буття. На рішення, що приймаються вагітною жінкою, великий вплив робить довкілля, в якому вона живе, і соціальний тиск, якому вона піддається. Тому, незважаючи на вагітність, вона може дотягнутися до келиха червоного вина, пива або інших напоїв, що містять етиловий спирт, шкідливий для правильного розвитку дитини.

Жінки не бачать, як це може вплинути на дитину.

Згідно з результатами дослідження, до 2енщин були рекомендовані лікарем пити невелику кількість алкоголю під час вагітності, а 55енщин не отримували від лікаря ніякої інформації відносно вживання алкоголю під час вагітності. Тому вони можуть вживати алкоголь під час вагітності, не знаючи, що це представляє ризик для правильного розвитку малюка.

Жінка не знає, що вагітна

Більше половини вагітностей в Україні є незапланованими. Жінка може дізнатися про вагітність вже через декілька тижнів її тривалості. На будь-якому етапі розвитку дитини алкоголь може завадити його правильному розвитку. Тому вона може вести свій нинішній спосіб життя, вживаючи алкоголь.

Жінка відчуває сильний стрес (хронічний або виникаючий в результаті одиничних подій)

Переживання хронічного стресу (наприклад, тривалого насильства, фінансових проблем, хвороби близької людини) або гострого стресу (наприклад, пов’язаної із смертю близької людини, раптовою втратою роботи, кризою стосунків) може збільшити вірогідність вживання алкоголю. Людина в таких ситуаціях може потягнуться до алкоголю, щоб зменшити вираженість неприємних емоцій, скориставшись тим, що в першій фазі своєї дії алкоголь знижує тривожність, розслабляє, покращує настрій.

Жінка приохотилася до алкоголю або наркотиків

Наркоманія – це захворювання, яке вимагає спеціалізованої допомоги і підтримки. Вона може викликати почуття сорому, почуття безпорадності, замкнутості і самообману перед лицем страху реакції оточення і відторгнення, а це утрудняє розпізнавання проблеми в собі і звернення по спеціалізовану допомогу. Крім того, синдром алкогольної залежності характеризується виникненням так званої тяги до алкоголю, сильної потреби (примуси), що полягає у відчутті, до питва. У такому стані, навіть незважаючи на рішення про збереження стриманості, його реалізація може бути ускладнена.

У жінки проблеми з психічним здоров’ям

Алкогольна залежність часто співпадає з різними психічними розладами ( депресією, тривожними розладами). Люди, що страждають психічними розладами, вживають алкоголь з метою так званого самолікування (зменшення симптомів, що виникають в результаті психічного розладу). Жінки, що страждають психічними розладами, можуть дотягнутися до алкоголю, щоб зменшити неприємні симптоми іншого захворювання.

Спеціалізований наркологічний центр “Позитив”

🔹 Лікування алкоголізму
🔹 Лікування наркоманії
🔹 Лікування игромании
🔹 Екстрене медичне транспортування

ncpositiv@gmail.com – для клієнтів

380956697090

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.Обов’язкові поля позначені *

Безкоштовна консультація

Заповніть форму зворотного зв’язку і ми безкоштовно проконсультуємо Вас.

© 2011-2022. Усі права захищені. Наркологічний центр «Позитив», м. Львів, Україна