Перейти до вмісту
Алкоголізм ризик для серця

Алкоголізм ризик для серця

Зворотні та незворотні зміни, спричинені алкоголізмом

Алкоголізм – хронічне захворювання, що призводить до змін в організмі, частково або повністю оборотним або необоротним. Алкоголь, випитий у великих кількостях, подібний до отрути і надає несприятливий вплив на наші внутрішні органи. Отже, воно несе у собі фізичну та психологічну загрозу.

Шанс для печінки

Перші наслідки надмірного вживання алкоголю насамперед помітні у травній системі, де може розвинутись хронічне запалення. Крім виразки шлунка та дванадцятипалої кишки або внутрішньої кровотечі, також може виникнути діарея, гастроезофагеальний рефлюкс, метеоризм, часта нудота та захворювання пародонту. Алкоголізм також призводить до ожиріння печінки, де відбувається метаболізм етанолу. Якщо пацієнт перестане пити, цей процес має шанс повернути назад, а в іншому випадку може виникнути хронічний алкогольний гепатит та фіброз печінки. Результат – цироз печінки.
Зловживання алкоголем також порушує роботу підшлункової залози. Воно може спричинити як гострі, так і хронічні стани і, як наслідок, призвести до діабету.

Анемія, ушкодження нервів, психічні захворювання

Здоровий організм правильно засвоює поживні речовини та мінерали. У алкоголіка цей процес порушений, і до недоліків можуть належати, серед іншого: залізо та фолієва кислота. Їх дефіцит, у свою чергу, призводить до недокрів’я (малокров’я) або загальної слабкості організму.
Алкоголь не є нейтральним для нервової системи. Він надає на нього прямий токсичний вплив і ушкоджує багато нервів. Можуть виникнути сенсорні порушення та різні болі, що виникають внаслідок здавлення нервів. Це також може призвести до парезів або паралічів, погіршення зору (що надзвичайно призводить до сліпоти) та психічних змін. Порушується здатність концентруватися та звертати увагу. Також виникають проблеми з пам’яттю, а тривале вживання алкоголю може призвести до зміни характеру та втрати таких емоцій, як кохання.

Потенційні ризики для серця та раку

Відсутність помірності у вживанні алкоголю також призводить до порушення роботи серцево-судинної системи та виникнення гіпертонічної хвороби, порушення серцевого ритму або збільшення розмірів серця, що призводить до його недостатності. Алкоголік також збільшує ймовірність серцевого нападу чи інсульту. Він також менш стійкий, тобто більш сприйнятливий до інфекцій. Зловживання алкоголем також прискорює розвиток остеопорозу, оскільки речовини, що використовуються для побудови кісток, засвоюються гірше.

Алкоголь також збільшує ризик розвитку раку, наприклад:

  • рак молочної залози,
  • печінка,
  • підшлункова залоза,
  • товста кишка,
  • стравохід.

Надмірне та часте вживання алкоголю також впливає на ваше сексуальне життя та репродуктивну систему. У чоловіків спостерігається еректильна дисфункція, а у жінок трапляються менструації. Вагітна жінка, яка страждає на алкоголізм, піддає не тільки себе, а й насамперед дитину різним ускладненням (наприклад, фетальному алкогольному синдрому).

Деякі симптоми, пов’язані зі зловживанням алкоголем, можуть зникнути власними силами протягом декількох днів або тижнів за умови, що пацієнт перестане пити. Навіть якщо інші захворювання неможливо зупинити, оскільки вони мають хронічний характер, завжди можна запобігти подальшому ушкодженню органів. І ось що варто пам’ятати!

Спеціалізований наркологічний центр “Позитив”

🔹 Лікування алкоголізму
🔹 Лікування наркоманії
🔹 Лікування игромании
🔹 Екстрене медичне транспортування

ncpositiv@gmail.com – для клієнтів

380956697090

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.Обов’язкові поля позначені *

Безкоштовна консультація

Заповніть форму зворотного зв’язку і ми безкоштовно проконсультуємо Вас.

© 2011-2022. Усі права захищені. Наркологічний центр «Позитив», м. Львів, Україна