Перейти до вмісту
Болі в животі після алкоголю - причини?

Біль в животі після алкоголю – причини?

Які захворювання шлунково-кишкового тракту найчастіше викликаються зловживанням алкоголем?

У багатьох сім’ях поширена думка, що невелика кількість алкоголю може бути корисною для здоров’я. Цей міф, що повторюється багато років, не відповідає дійсності. Етанол – отруйна речовина, що проникає у всі тканини людського організму. Алкогольні напої, що вживаються у великих, а й у менших кількостях, порушують роботу внутрішніх органів, часто викликаючи запалення слизових оболонок рота, стравоходу, шлунка чи печінки. Прочитайте статтю та дізнайтеся, які захворювання, пов’язані з травною системою, загрожують людям, які регулярно зловживають алкоголем.

Чим шлунково-кишкові захворювання загрожують алкоголікам
Травна система першою вступає в контакт з алкоголем, який ви вживаєте. Він сприяє розвитку багатьох потенційно небезпечних захворювань, зокрема захворювань органів травлення.
Етанол є токсичною речовиною, що ушкоджує слизові оболонки, змінює мікрофлору кишечника і навіть викликає запалення таких органів, як печінка, підшлункова залоза або шлунок.
Єдиний ефективний спосіб знизити негативний вплив алкоголю на організм – повна помірність. Людям, які вже потрапили в пастку залежності, слід якнайшвидше зважитися на лікування.

Болі в животі після алкоголю – які причини?

Молодь все раніше і раніше тягнеться до алкоголю, і його споживання у віковій групі 18 – 24 років постійно зростає. Незважаючи на те, що Всесвітня організація охорони здоров’я вже давно повідомляє, що зловживання алкоголем є провідним фактором ризику передчасної смерті чи інвалідності, це мало змінює свідомість громадськості. Болі в животі після алкоголю схильні не тільки до наркоманів, вона може виникати і у людей, які за один раз випили занадто багато. Варто знати, що кожна доза етанолу негативно впливає на систему травлення, викликаючи захворювання.

Що відбувається зі шлунком під час пиття?

Слизова оболонка кишечника особливо вразлива для пошкоджень, спричинених етиловим спиртом. Це призводить до потрапляння токсинів у кровотік наркомана. Етанол змінює мікрофлору кишечника, значно зменшуючи присутність корисних бактерій, таких як Lactobacillus та Bifidobacterium.

Організм перестає контролювати бактерії у травному тракті та дозволяє їм потрапляти в кровотік. Більше того, пошкодження слизової оболонки кишечника перешкоджає травленню та засвоєнню поживних речовин, необхідних для нормального функціонування організму, викликаючи недоїдання та втрату ваги.

Наслідки зловживання алкоголем для травної системи такі:

  • розлади стравоходу та шлунка,
  • гепатит (фіброз, стеатоз, цироз),
  • порушення кишкового бар’єру та лімфатичної функції,
  • запалення підшлункової залози,
  • атрофія слизової оболонки шлунка.

Які захворювання органів травлення найчастіше виникають внаслідок зловживання алкоголем?

Особливо шкідливим є тривале зловживання алкоголем, але навіть одноразова велика доза алкоголю має серйозні наслідки для організму. Захворювання, викликані алкогольною залежністю, особливо в системі травлення, становлять серйозну загрозу здоров’ю і навіть життю.

Алкогольна хвороба печінки

Внаслідок зловживання алкоголем найбільше страждає печінка. Етанол є найчастішою причиною пошкодження цього органу, який відповідає за метаболізм високотоксичного ацетальдегіду. Тривале вживання алкогольних напоїв може призвести до ожиріння печінки або алкогольного гепатиту. Найважчим і незворотним захворюванням є цироз печінки, що загрожує життю алкоголіка. При його перебігу відбувається фіброз паренхіми та поступова втрата функції цього органу. Хворі легко заражаються, що викликано слабкішою імунною системою.

Алкогольний панкреатит

Майже всі знають, що вживання алкоголю є шкідливим для печінки. Однак мало хто усвідомлює, що це також одна з найчастіших причин панкреатиту. Цей орган насамперед відповідає за перетравлення жирів, білків та регуляцію вуглеводного обміну в організмі. Алкогольна залежність у 80% випадків є причиною хронічного панкреатиту, при якому спостерігаються болі, які рецидивують гострі запалення, а також порушення функції цього органу.

Зловживання алкоголем сприяє розвитку виразкової хвороби шлунка

Одним із найпоширеніших захворювань органів травлення є виразка шлунка та дванадцятипалої кишки. За статистикою на них страждає 5-10% населення нашої країни. Алкоголь сприяє утворенню порожнин на слизовій оболонці, а також додатково спричинює надмірне виділення шлункового соку.

Виразка стінки шлунка може викликати біль, печію, діарею, нудоту, блювання. У крайніх випадках це призводить до серйозніших ускладнень, таких як перфорація шлунка або кровотеча в шлунково-кишковий тракт, що вимагає негайного втручання фахівця. Разова випивка із друзями виразки не викличе. Особливо небезпечним є регулярне надмірне вживання алкоголю.

Рак шлунково-кишкового тракту

Тривале вживання алкоголю у великих кількостях може призвести до багатьох захворювань. Зміни у травному тракті збільшують ймовірність розвитку раку, наприклад, раку стравоходу, шлунка, підшлункової залози або печінки.

Як уберегтися від захворювань травної системи, спричинених вживанням алкоголю?

Є тільки один спосіб знизити негативний вплив алкоголю на організм – необхідно дотримуватися повної помірності. Людям, які вже потрапили в пастку залежності, слід якнайшвидше ухвалити рішення про лікування алкоголізму у спеціалізованому центрі, такому як Центр – Позитив у Львові. Кваліфікований персонал надасть підтримку у разі виникнення тяги до алкоголю. Професійна терапія, участь в індивідуальних та групових заняттях чи психологічних консультаціях стануть неоціненною підтримкою у боротьбі за здоров’я та краще життя.

Спеціалізований наркологічний центр “Позитив”

🔹 Лікування алкоголізму
🔹 Лікування наркоманії
🔹 Лікування игромании
🔹 Екстрене медичне транспортування

ncpositiv@gmail.com – для клієнтів

380956697090

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.Обов’язкові поля позначені *

Безкоштовна консультація

Заповніть форму зворотного зв’язку і ми безкоштовно проконсультуємо Вас.

© 2011-2022. Усі права захищені. Наркологічний центр «Позитив», м. Львів, Україна