Перейти до вмісту
Чому помірність не виліковує алкоголізм?

Чому помірність не виліковує алкоголізм?

Чому сама по собі стриманість не виліковує алкоголізм?

Утримання та припинення вживання алкоголю не виліковують залежність. Чому? Це здається цілком логічним. Варто алкоголіку кинути пити, і його життя знову стане стерпним, правда? Не обов’язково.

Відмова від вживання алкоголю, наркотиків або інших видів залежної поведінки – це лише початок шляху до справжньої тверезості, одужання та відновлення вашого життя.

У статті нижче ми пояснимо, чим помірність відрізняється від тверезості і що насправді включає процес лікування алкогольної залежності. Дізнайтеся, що може статися, якщо помірність не супроводжується терапевтичним процесом. Чому самостійно подолати механізми залежності практично неможливо?

Що така помірність для наркозалежного?

Абстиненція – це стан, коли залежна людина перестає постачати свій організм психоактивними речовинами (алкоголем, наркотиками, ліками) або припиняє поводитися залежно, наприклад, азартні ігриНажмите на фрагмент, чтобы вставить его в текстовое поле., покупки, інтернет-ігри.

Утримання як перший крок у лікуванні залежності

Як неважко здогадатися, помірність є необхідною умовою, якщо ми вирішуємо розпочати лікування залежності. Однак це не синонім одужання від алкоголізму. Помірність – перший крок на шляху до емоційної та фізичної свободи. Він необхідний під час алкогольної терапії, але аж ніяк не виліковує залежність та адиктивну поведінку.

Початок помірності може виявитися проблематичним і вимагати професійної детоксикації залежної людини. Це процес виведення з організму залежної людини всіляких токсинів, що накопичилися за період прийому психоактивних речовин. Під час реабілітації залежна людина, крім іншого, до її організму надходять гідратовані та відповідні вітаміни та мінерали.

Лікар присутній під час детоксикації і за необхідності може надати залежній людині першу допомогу. Раптова відмова від алкоголю може спричинити, серед іншого: напад епілепсії або інші небезпечні симптоми абстинентного синдрому.

Утримання як спосіб продовжувати пити

Утримання для залежної людини може бути і способом продовження інтоксикації психоактивними речовинами. Часто трапляється, що наслідки пристрасті до вживання алкоголю настільки серйозні, що наркоману доводиться зробити перерву для регенерації організму. У таких випадках помірність не має нічого спільного з бажанням звернутися за лікуванням або змінити своє життя. Воно викликане обставинами та зазвичай призводить до ще більшої залежності від алкоголю чи наркотиків.

Утримання та тверезість

Утримання також може бути «інструментом у руках» механізму ілюзій та заперечення. Наркоман, бажаючи довести собі та оточуючим, що він повністю контролює прийом психоактивних речовин, вирішує не пити певний період часу. Завзятість у помірності має бути незаперечним доказом того, що він не має залежності.

Звичайно, це неправда. Людині, яка не має проблеми із залежністю, ніколи навіть не спаде на думку «перейти» від вживання спиртного і не рахувати дні без алкоголю чи інших речовин.

Що таке тверезість для наркомана?

Утримання є необхідною умовою тверезості. Але що таке сама тверезість? Ми вже знаємо, що це не те саме, що стриманість. Тверезість – це низка різних змін, що відбуваються з людиною, яка вирішила змінити своє життя і звільнитися від залежності.

Щоб стати тверезим, потрібно навчитися:

  • розпізнавання та ефективне вираження та переживання своїх емоцій та почуттів,
  • реагування на стресові та складні ситуації,
  • позбутися емоційної напруги здоровим способом,
  • регулювання своїх емоцій та почуттів без речовин, що змінюють свідомість,
  • встановлення міжособистісних відносин та близьких відносин з людьми,
  • вести усвідомлене життя, повне подяки та миру,
  • підтримка помірності та боротьба з потягом до алкоголю та наркотиків.

Тверезість – це також постійний особистісний розвиток і пізнання себе, а також розкриття своїх інтересів та захоплень. Йдеться також про перевизначення цінностей, які ми хочемо слідувати у своєму житті.

Під час тверезості пацієнт вносить зміни практично у всі сфери свого життя. Помірність необхідна в цьому процесі, але саме по собі воно не є фактором, що викликає зміни. Це вимагає від самого наркомана власної роботи, мотивації та бажання внести довгострокові зміни до свого життя.

Яке лікування алкогольної залежності?

Лікування алкогольної залежності включає безліч терапевтичних заходів, завдяки яким можлива тверезість. Головне, це відбувається не у вакуумі та самоті.

Лікування наркозалежності включає такі форми допомоги, як:

  • цілодобове перебування у наркологічному центрі,
  • індивідуальна психотерапія,
  • групова психотерапія,
  • групи самодопомоги, наприклад, АА,
  • заняття у денному відділенні лікування наркозалежності.

При лікуванні алкогольної залежності метою терапії є як підтримка повної помірності, так і тривалої тверезості. Йдеться про внесення позитивних, стійких змін до психічного, фізичного та соціального функціонування залежної людини.

Чому сама по собі стриманість не виліковує алкоголізм?

Щойно ми дізнаємося різницю між помірністю та тверезістю, відповідь на це питання стане набагато простішою та розумнішою.

Саме собою утримання від алкоголізму не виліковує, оскільки це не процес (як і тверезість), а стан – найчастіше короткочасний. Припинення прийому речовин, що змінюють свідомість, не вносить істотних змін у наше життя. Звичайно, ми тверезі у фізичному сенсі.

Однак у нас, як і раніше, «п’яне мислення», на нас, як і раніше, діють механізми залежності (ілюзія і заперечення, відволікання себе, адиктивне регулювання почуттів), ми ще не знаємо інших способів боротьби з емоціями. Ми досі не можемо ефективно зняти напругу та розчарування, які накопичуються у нас.

Варто нагадати, що пристрасть до алкоголю чи інших речовин чи адиктивна поведінка – це насамперед хвороба емоцій і стосується сфери психічного функціонування. Відмова від вживання алкоголю або наркотиків жодним чином не вирішує проблеми, які привели нас до залежності і до того, що ми почали регулювати свої емоції таким способом, що викликає звикання.

Утримання без лікування залежності – що відбувається потім?

Утримання без лікування залежності зустрічається досить часто, особливо під час перших спроб позбутися залежності. Залежна людина думає, що зможе впоратися зі зловживанням алкоголем самостійно, і її єдиною проблемою є речовина, від якої вона стала залежною. Тому здається логічним розпочати помірність, щоб зникли проблеми, пов’язані із залежністю. Немає нічого далекого від правди.

Що відбувається, коли ми перестаємо пити, вживати наркотики або грати в азартні ігри, але не починаємо терапію та не відвідуємо збори АА? Тобто ми не тверезіємо, не вносимо істотних змін у своє життя і не працюємо над своїм розвитком?

Симптомами абстиненції без участі в терапії залежності є:

  • зростаюча напруга без звільнення,
  • розчарування, гнів та агресивна поведінка,
  • депресія та зниження мотивації уникати вживання алкоголю,
  • відсутність перспективи, сенсу та місії у житті,
  • заміна вживання алкоголю іншими залежностями,
  • «сухе пиття» – участь у вечірках без вживання алкоголю,
  • подальша брехня близьким, маніпуляції, не дотримання слова,
  • гіркота й жаль, адже без алкоголю “має бути краще”, але це не так.

Тому сама помірність стає тягарем – залежна людина продовжує страждати, а оточуючі продовжують мати справу зі злим, сумним, маніпулятивним та відсутнім чоловіком.

Більш того, періоди помірності без належного лікування залежності доводять наркоману, що незважаючи на всі його зусилля, він не стає щасливішим без алкоголю – то чому ж він повинен відмовлятися від нього? В результаті наркоман повертається до пияцтва, переконаний, що алкоголь не є проблемою у його житті. Вона не пила, і це було так само погано, так?

Вищезазначена ситуація суттєво затримує початок комплексного лікування залежності, в якому помірність є важливим (але лише одним) стовпом одужання від залежності.

Утримання і тверезість – як їх розумно поєднати?

Для подолання залежності необхідні як повна помірність, так і початок тривалого процесу тверезості. Як їх розумно комбінувати?

У разі хімічної залежності помірність слід починати з детоксикації. Як тільки організм буде належним чином детоксикований і гідратований, а також впорається з першими симптомами синдрому відміни, слід розпочинати терапевтичні втручання.

Процес одужання, тобто тверезість, природно підтримує утримання наркомана. Під час лікування ми дізнаємося, серед іншого: відреагувати на потяг до алкоголю або визнати рецидив, що насувається.

Таким чином, помірність та тверезість доповнюватимуть один одного. Давайте пам’ятати, що як неможлива постійна помірність без тверезості, так і процес одужання та внесення змін до свого життя неможливий без повного припинення вживання речовин, що змінюють свідомість.

Хочете розпочати лікування від алкогольної, наркотичної, медикаментозної чи ігрової залежності? Розгляньте можливість перебування у нашому приватному центрі лікування наркозалежності «Позитив» у Львові.

Ми допоможемо Вам почати помірність (при необхідності проведемо професійну детоксикацію), так і почати тверезіти в красивій природній обстановці під наглядом досвідчених наркологів.

Спеціалізований наркологічний центр “Позитив”

🔹 Лікування алкоголізму
🔹 Лікування наркоманії
🔹 Лікування игромании
🔹 Екстрене медичне транспортування

ncpositiv@gmail.com – для клієнтів

380956697090

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.Обов’язкові поля позначені *

Безкоштовна консультація

Заповніть форму зворотного зв’язку і ми безкоштовно проконсультуємо Вас.

© 2011-2022. Усі права захищені. Наркологічний центр «Позитив», м. Львів, Україна