Перейти до вмісту
Почему люди тянутся к алкоголю?

Чи повинен алкоголік бути наданий самому собі?

Жити з алкоголіком украй складно і, на жаль, часто асоціюється з созависимостью. Алкоголь робить вплив на поведінку і емоції наркомана – нерідко можна побачити агресивні, буйні, їдкі зауваження. Алкоголізм вражає не лише наркомана, але і усю його сім’я. Подумати, чи варто розлучатися з такими стосунками – справа не погана. Кожен партнер алкоголіка має право відчувати негативні емоції, виражати їх і пам’ятати про себе і свої потреби, які завжди має бути поставлений на перше місце.

Чи повинні ми бути поряд з алкоголіком, незважаючи на шкоду, яку він заподіює нам?

Першим кроком до поліпшення є зауваження проблеми і подолання сорому визнання того, що є проблема з алкоголем у будинку. Якщо алкоголік признається, що хворий і захоче попрацювати над собою, стосунки все одно можна зберегти. Головне, узяти відповідне лікування, терапія як залежної людини, так і його оточення. Бажання змінитися і прагнення до них є надзвичайно важливим елементом одужання. Неможливо відповісти на питання однозначно, чи повинна людина бути з алкоголіком. Таке рішення має бути результатом глибокого осмислення і аналізу ситуації. Якщо у нас є тільки сили, і ми хочемо відновити стосунки, а наш партнер хоче пройти лікування, тоді варто ризикнути.

Чому важко піти від алкоголіка?

Люди, які не хочуть йти від алкоголіків, це люди, які самі походять з неблагополучних сімей, де переважали залежність і насильство. Дорослішання в таких умовах означало, що часто патологічна поведінка сприймається як абсолютно нормальне і природне. У будинках, де надмірне вживання алкоголю було на початку дня, нерідко вважалося, що усім іноді доводилося пити, що алкоголь був способом зняти стрес, пов’язаний з роботою, і т. д.

Ще одна причина, по якій алкогольні партнери підтримують їх : ілюзорна віра, що любов і відданість своєму партнерові зціляють його, що він побачить, що він втрачає, і висловить своє бажання змін. На жаль, таке мислення і дії на основі загроз, залякування або нав’язування обіцянок хворій людині нічого не змінять. Захищаючи свого партнера, виправдовуючи його і приховуючи його залежність, ми тільки примушуємо його більше охоче тягнутися за келихом. Тиск близьких людей, що переконує їх зберегти стосунки і зберегти повноцінну сім’ю, є ще однією причиною постійного життя з алкоголіком. Якщо наркоман агресивний, використовує фізичне і психологічне насильство, вирішальним чинником в перебуванні з ним являється страх. Ми також часто боїмося самотності, нестачі грошей, розлучення і всього, що з цим пов’язане.

Коли я повинен покинути свого партнера?

Незважаючи на щирі бажання відновити стосунки, безсмертні почуття або народження дітей, бувають ситуації, в яких варто піти від партнера. Вони торкаються, передусім, насильства ніхто не повинен миритися з побиттям і приниженням з боку іншої людини. Це надзвичайно важливо, особливе якщо свідками або жертвами насильства є діти. Зростаючи в таких умовах, вони переймають поганий досвід в доросле життя. Про таку сім’ю все більше говорять (Дорослі діти алкоголіків), вражаючи дітей, що ростуть в неблагополучному будинку, для якого характерні психічні розлади, почуття знедоленості, постійна відсутність уваги і схвалення, а також постійно супроводжуючий страх і тривога. Якщо безпека партнера алкоголіка, дітей або інших членів сім’ї знаходиться під загрозою, це ознака того, що необхідно закрити певну стадію і відійти від неї.

Ще одним сигналом про те, що ви повинні покинути свого партнера, являється його відсутність бажання проводити лікування. Така людина поглиблюватиметься в залежність, призводячи до созависимости свого партнера. Неможливо змусити алкоголіка кинути пити, він сам повинен знати, що у нього є проблема і хочеться змінитися.

Спеціалізований наркологічний центр “Позитив”

🔹 Лікування алкоголізму
🔹 Лікування наркоманії
🔹 Лікування игромании
🔹 Екстрене медичне транспортування

ncpositiv@gmail.com – для клієнтів

380956697090

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.Обов’язкові поля позначені *

Безкоштовна консультація

Заповніть форму зворотного зв’язку і ми безкоштовно проконсультуємо Вас.

© 2011-2022. Усі права захищені. Наркологічний центр «Позитив», м. Львів, Україна