Перейти до вмісту
Чи є алкоголь хорошим снодійним?

Чи є алкоголь хорошим снодійним?

Ви страждаєте безсонням і шукаєте хороший засіб, який дозволить вам спокійно спати? Ви не хочете вживати ліки, але помічаєте надмірну сонливість після вживання алкоголю? Чи вважаєте ви, що алкоголь є хорошим снодійним?

Яка роль сну?

Доросла людина повинна спати 7-8 годин на добу. Цей час регенерації організму, яке потрібне для правильного функціонування на щоденній основі. Недолік сну може мати серйозні наслідки. Так само, як надмірна сонливість вказує на порушення у функціонуванні організму, наприклад, хронічні захворювання, необхідність приймати снодійне є тривожним симптомом, що зачіпає все більше і більше людей.

Надмірна сонливість після алкоголю – в чому причина?

Надмірна сонливість може виникнути в результаті прийому каннабиноидов, таких як марихуана, або опиоидов, таких як морфін і героїн. Сонливість також з’являється при споживанні алкоголю. Люди, які зловживають алкоголем, але також час від часу вживають алкоголь, після вживання алкоголю мають симптоми діареї. Крім того, вони зневоднені, а їх організм ослаблений.

Люди, що страждають від проблем з алкоголем, і люди, що відчувають дефіцит сну, викликаний, наприклад, віком, можуть відчувати необхідність пити алкоголь, щоб викликати сонливість. Проте такий спосіб боротьби з безсонням несе в собі ризик.

Вживання алкоголю перед сном?

Вплив алкоголю на організм – науково доведений факт, з яким неможливо не погодитися. Надмірна сонливість і втома – один з симптомів вживання великої кількості алкоголю. Крім того, запаморочення, погіршення здоров’я, втрата пам’яті, а також порушення сну є основними проблемами, з якими стикаються люди, що вживають алкоголь перед сном.

Порушена загальна тривалість сну, яка складається з послідовностей і фаз сну, а також латентний період, тобто час, необхідний для засипання, є однією з основних проблем, що посилюють проблеми, що залишилися, пов’язані із здоровим сном.

Порушення у фазах сну

Під час сну мозок людини проходить через дві фази сну, які відрізняються один від одного. Повільний сон (SWS) – це період, впродовж якого мозкові хвилі показують повільну дію. Друга фаза – швидке, типове для REM. Велика частина сну – це повільний сон, тоді як епізоди REM повинні повторюватися в середньому кожні 90 хвилин.

Контроль сну є обов’язком нервових центрів, які розташовані в стволі мозку. Порушення у фазах сну викликані головним чином тим, що алкоголь впливає на функції нейромедіаторів, і вони безпосередньо впливають на сон.

Чому люди, що страждають безсонням, схильні зловживати алкоголем?

Зловживання алкоголем і іншими психоактивними речовинами має масу наслідків. Одним з них є безсоння, яке у людей, уражених алкогольною хворобою, є поширеною проблемою. Бажання впоратися з проблемами, відчуття необхідності “заглянути в склянку” або звичка пити перед сном часто не призводять до поліпшення сну.

На безсоння скаржаться багато алкоголіків, які знаходяться в процесі вживання алкоголю, а також люди, які знаходяться в процесі терапія залежності. Схильність до зловживання алкоголем людьми, що страждають безсонням, проявляється і у здорових людей, які намагаються впоратися з недоліком сну за допомогою стимуляторів.

І це не є хорошим рішенням, адже вживання алкоголю перед сном для засипання не призводить до стабілізації організму, хорошої якості сну і повноцінного відпочинку. Зловживання алкоголем – це акт безсилля, який не скорочує час, необхідний для засипання, а лише більшою мірою заважає сну.

Спеціалізований наркологічний центр “Позитив”

🔹 Лікування алкоголізму
🔹 Лікування наркоманії
🔹 Лікування игромании
🔹 Екстрене медичне транспортування

ncpositiv@gmail.com – для клієнтів

380956697090

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.Обов’язкові поля позначені *

Безкоштовна консультація

Заповніть форму зворотного зв’язку і ми безкоштовно проконсультуємо Вас.

© 2011-2022. Усі права захищені. Наркологічний центр «Позитив», м. Львів, Україна