Перейти до вмісту
Дієта при алкогольній хворобі

Дієта при алкогольній хворобі

Хронічне вживання великої кількості алкоголю впливає не лише на психічне здоров’я хворої людини, але і провокує багато деструктивних змін в його організмі. Стеатоз і цироз печінки, виразка шлунку, панкреатит і розлади нервової системи – це лише деякі з наслідків тривалого вживання алкоголю.

Хвора людина із-за надмірного вживання алкоголю також нехтує своїм живленням. Неправильне харчування призводить до розвитку серйозного дефіциту поживних речовин і мінералів, з усіма витікаючими наслідками. Чому така важлива правильна дієта алкоголіка?

Чому алкоголь викликає дефіцит поживних речовин?

Хворий алкоголізмом, до детоксикації, на пізніх стадіях захворювання може витягнути із вживання до 50уточной потреби в енергії. На жаль, алкоголь не є багатим поживними речовинами. У нім містяться тільки так звані порожні калорії, які організм використовує дуже швидко. Алкогольна хвороба викликає розвиток глибокого дефіциту поживних речовин. Вони включають як поживні речовини (білки, жири, вуглеводи), так і мінерали (в основному кальцій, магній, цинк і залізо).

Як хронічне вживання алкоголю впливає на функціонування органів людини?

Особливо багато змін відбувається в травній системі – кишечник, шлунок, печінка і підшлункова залоза. Дефіцит білку в раціоні знижує кількість травних ферментів, що виробляються підшлунковою залозою, що призводить до розладів травлення. До того ж алкоголь безпосередньо руйнує клітини шлунково-кишкового епітелію, так порушується процес всмоктування перевареної їжі.

Через зменшену кількість білків в крові; дезорганізується перенесення поживних речовин в тканині. Крім того, в результаті запущеного стеатоза і цирозу печінки також порушується зберігання вітамінів в печінці.

Наслідки дефіциту поживних речовин

Неправильне харчування алкоголіка призводить до багатьох ускладнень, що виникають в результаті глибокого дефіциту багатьох поживних речовин. Забезпечення недостатньою кількістю жиророзчинних вітамінів (АДЭК) провокує курячу сліпоту (порушення зору після настання сутінків), розм’якшення кісток і порушення здатності згущуватися крові. Ускладнене засвоєння є причиною зниження рівня вітамінів групи В. розлади нервової системи. На особливу увагу заслуговує дефіцит вітаміну В1, тобто тіаміну, який може привести до алкоголізму, характерного для алкоголіка, порушення пам’яті і рівноваги, так званий синдром Вернике-Корсакова. Крім того, дефіцит вітаміну B12 призводить до розвитку анемії.

Дефіцит також включає основні поживні речовини, такі як вуглеводи, жири і білки. В ході алкогольної хвороби часто спостерігається значні коливання рівня глюкози в крові – посилюється після вживання алкоголю, тоді як зменшується до симптоматичної гіпоглікемії в перервах від вживання алкоголю. Це пов’язано з недостатнім вступом цукру з дієтою. Додатково дефіцит жирів і білків знижує синтез нейромедіаторів в головному мозку, що підвищує сприйнятливість пацієнта до перепадів настрою, агресивної поведінки, тривожних розладів і депресії.

Спеціалізований наркологічний центр “Позитив”

🔹 Лікування алкоголізму
🔹 Лікування наркоманії
🔹 Лікування игромании
🔹 Екстрене медичне транспортування

ncpositiv@gmail.com – для клієнтів

380956697090

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.Обов’язкові поля позначені *

Безкоштовна консультація

Заповніть форму зворотного зв’язку і ми безкоштовно проконсультуємо Вас.

© 2011-2022. Усі права захищені. Наркологічний центр «Позитив», м. Львів, Україна