Перейти до вмісту

Героїн і залежність – як позбутися

Героїнова залежність

За оцінками, в Україні наркотики вживають понад 14% людей віком 15-34 років. Хоча героїн є однією з найменш популярних наркотичних речовин в Україні, героїнова залежність не є рідкістю і водночас може мати драматичні наслідки. Перевірте, як виявляється залежність та як її можна лікувати.

Що таке героїн?

Героїн є похідним морфіну, що отримується з насіння опійного маку, що інтенсивно вирощується в Південно-Східній Азії, Мексиці та Колумбії. Він виглядає у формі білого або коричневого порошку, він також зустрічається у вигляді чорного, смолистого слизу, званого «чорним героїн дегтярний». Він належить до групи агоністів опіоїдних рецепторів, тобто. є речовиною, що стимулює ці рецептори. В організмі людини існує три типи цих рецепторів – мі, каппа та дельта. Вони розташовані в багатьох різних галузях мозку, які відповідають за відчуття болю та задоволення, а також контроль вегетативної діяльності – функції серця, сну та дихання.

Макове насіння, з якого одного разу може бути отриманий опіум

Дослідження показали, що героїн разом із морфіном найсильніше стимулює рецептори, що викликає почуття сильної ейфорії. З іншого боку, налтрексон, який є препаратом, що використовується у фармакологічній терапії, є антагоністом цього рецептора – він перешкоджає прикріпленню опіоїдної молекули до його рецептора. Героїн метаболізується до морфіну в людини шляхом відключення двох додаткових ацетильних груп. Він працює дуже швидко і має короткий період напіввиведення – лише за 30 хвилин після прийому половина прийнятого героїну вже виводиться з організму.

Чи викликає героїн звикання?

Героїн – наркотик із дуже сильним адиктивним ефектом. Залежність розвивається дуже швидко, спочатку психічна, потім виникає фізична залежність. Спочатку наркоман має почуття відносного контролю над тим, коли і скільки речовини він приймає. Однак у якийсь момент потреба в прийомі наркотику стає настільки сильною, що пацієнт починає ставити придбання героїну вище за власні потреби та обов’язки.

Проблеми починаються на роботі, у школі чи вдома, з якими наркоману важко впоратися. Це може збільшити частоту вживання героїну і призводить до порочного кола, що призводить до дедалі більшого поглиблення залежності. На щастя, героїнову залежність можна ефективно лікувати, докладніше про це далі у статті.

Коричневий цукор, або неякісний героїн, приготований для ін’єкцій

Героїн – наслідки прийому

Вплив героїну на організм людини можна розділити на короткочасний та довгостроковий. Короткочасні ефекти – це ті, що виявляються відразу після прийому (ін’єкційного чи куріння) героїну та зникають за кілька десятків хвилин. До них належать:

Відчуття блаженного задоволення, спокою;

Знеболюючий ефект;

Сухість у роті;

Почуття тяжкості у верхніх та нижніх кінцівках;

Нудота;

Блювота;

Сильна сверблячка.

Регулярне споживання героїну може залишити хаос в організмі. Так і є вважається препаратом, що викликає негативні наслідки в організмі людини серед усіх відомих речовин, що викликають звикання. Тривале вживання героїну призводить до проблем із засинанням, безсоння, інфікування клапанів серця, а додатково також провокує:

Хронічні запори та біль у животі;

Ніркова та печінкова недостатність;

Психічні розлади, такі як депресія або тривожні розлади;

Імпотенція у чоловіків та порушення менструального циклу у жінок.

Добавки до героїну

Героїн часто містить додаткові речовини, що додаються дилерами для збільшення його ваги, наприклад, цукор, картопляний крохмаль або сухе молоко, які у відповідних кількостях можуть блокувати кровоносні судини, що забезпечують життєво важливі органи – легені, нирки або мозок. Це призводить до небезпечні для життя закупорки та призводять до незворотного пошкодження тканин. Крім того, при спільному використанні пристроїв для ін’єкцій героїну внутрішньовенно між наркоманами також існує дуже високий ризик передачі ВІЛ та вірусів, що спричиняють гепатит (гепатити В і С).

Героїнова залежність – лікування

Лікування героїнової залежності найчастіше починають із детоксикації. Часто у разі відміни препарату з’являються серйозні симптоми відміни, такі як нестерпні болі у м’язах та суглобах, проблеми зі сном, діарея чи блювання. У цей період бажання повернутися до наркотиків дуже сильно. У цей період пацієнту можуть допомогти медикаменти, щоб максимально полегшити симптоми абстинентного синдрому та підвищити ймовірність завершення детоксикації. Для цього використовуються препарати трьох різних груп:

агоністи опіоїдного,
частковий агоніст, або
тотальний антагоніст.

Метадон є агоністом опіоїдних рецепторів, тому має той самий механізм дії, що й героїн, але на відміну від героїну викликає менш виражений абстинентний синдром. Застосовується як опіоїдна добавка у пацієнтів, які проходять період детоксикації, також є елементом програм замісної терапії наркоманії в спеціалізованих центрах.

Бупренорфін відноситься до групи часткових антагоністів опіоїдних рецепторів. Це означає, що коли він зв’язується з рецептором, він справляє слабкіший ефект, ніж повні агоністи, тим самим зменшуючи потяг до наркотиків, не викликаючи ейфорії або інших опіоїдних ефектів.

Налтрексон є антагоністом опіоїдних рецепторів. Це означає, що він блокує ці рецептори та запобігає прикріпленню до них опіоїдних молекул. Налтрексон є безпечним препаратом – він не має адиктивних властивостей або викликає сонливість. Він застосовується одночасно з психотерапією, і має бути включений після 5-7 днів повного припинення прийому опіоїдів.

У центрі лікування наркоманії “Позитив” можна виконати імплантацію налтрексону у двох варіантах, що відрізняються тривалістю дії препарату. Зв’яжіться з нами по телефону, щоб отримати детальну інформацію про лікування налтрексоном.

Спеціалізований наркологічний центр “Позитив”

🔹 Лікування алкоголізму
🔹 Лікування наркоманії
🔹 Лікування игромании
🔹 Екстрене медичне транспортування

ncpositiv@gmail.com – для клієнтів

380956697090

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.Обов’язкові поля позначені *

Безкоштовна консультація

Заповніть форму зворотного зв’язку і ми безкоштовно проконсультуємо Вас.

© 2011-2022. Усі права захищені. Наркологічний центр «Позитив», м. Львів, Україна