Перейти до вмісту
Хвороба 21 століття - наркоманія

Хвороба 21 століття – наркоманія

Ви підозрюєте, що ваш близький вживає наркотики? Перевірте, як розпізнати симптоми наркоманії

Зміст:

  • Наркоманія – хвороба цивілізації 21 століття.
  • Найбільш поширені симптоми наркоманії.
  • Зміна способу життя, поведінки.
  • Поступова втрата контролю над поведінкою.
  • Коливання ваги.
  • Як підтримати людину, яка бореться з наркозалежністю?
  • Варто довіряти фахівцям.

Інтенсивний темп життя та широка доступність психоактивних речовин роблять наркоманію все більш поширеною. На жаль, перші симптоми наркоманії не дуже характерні, тому їх легко не помітити. Більше того, всі люди різні, тому кожна залежність проявляється по-різному. Які симптоми можуть вказувати на те, що щось не так?

Наркоманія – хвороба цивілізації 21 століття

Ми говоримо про наркоманію, коли людина, порушена проблемою, вживає психоактивні речовини. Тобто ті, які мають токсичну дію на нервову систему, і характерні симптоми виявляються при спробі їх зупинити. Оскільки нервова система контролює метаболізм усіх клітин, прийом ліків впливає роботу всього організму. У тому числі й у соціальній поведінці. На думку фахівців, наркоманію можна назвати хворобою сучасної цивілізації. Найчастіше страждають молоді люди, але це не правило. Завжди потребує комплексного лікування у спеціалізованому наркологічному центрі.

Найбільш поширені симптоми наркоманії

Розпізнати перші симптоми наркоманії буває непросто. Насамперед тому, що там багато психоактивних речовин. Вони мають різні механізми дії, які можуть викликати різні реакції з боку організму. Крім того, є питання індивідуальних умов. Кожна людина індивідуальна – в результаті навіть після прийому однієї й тієї ж речовини реакції на неї можуть бути різними. Однак є деякі очевидні ознаки, які повинні вас насторожити. До них належать, серед іншого:

  • червоні очі
  • розширені або надмірно звужені зіниці,
  • зміни в поведінці: гіперактивність або флегматичність,
  • постійний нежить або інші захворювання верхніх дихальних шляхів,
  • виникнення періодів ейфорії, що чергуються із сильними перепадами настрою,
  • відсутність волі до життя, депресія.

Зміна способу життя, поведінки

Як правило, перші симптоми, які можуть вказувати на наркотичну залежність, пов’язані з вашою поведінкою. Наприклад, бувають часті перепади настрою – від ейфоричного до депресивного стану. Згодом останні значно набирають сили. З іншого боку, існують порушення у функціонуванні суспільства, тобто. уникнення контакту з людьми та гостра потреба ізолювати себе від навколишнього середовища. Залежна людина також починає нехтувати сімейними чи професійними обов’язками.

Поступова втрата контролю над поведінкою

Речовини з групи наркотиків мають прямий вплив на роботу головного мозку. Саме тому при наркоманії спостерігаються симптоми, типові для психотичних розладів, як-от:

  • проблеми в контакті із зовнішнім світом,
  • поведінка неадекватна ситуації,
  • продуктивні симптоми, тобто галюцинації та марення.

Залежна людина втрачає здатність правильно інтерпретувати подразники з навколишнього середовища, а також поступово втрачає контроль над власною поведінкою. На пізніх стадіях наркоманії може виявлятися непередбачувана та агресивна поведінка.

Коливання ваги

Емоційні розлади також супроводжуються змінами зовнішності. Шкіра стає сухою, зневодненою, у пізній фазі звикання змінюється вираз обличчя. Часті коливання ваги є типовою ознакою наркоманії. Оскільки наркотики впливають на центри голоду та насичення мозку, можуть виникати розлади харчової поведінки, включаючи анорексію. Недоїдання зазвичай супроводжується зниженням імунітету, частими простудними захворюваннями, інфекціями та загальною слабкістю організму.

Як підтримати людину, яка бореться з наркозалежністю?

Прогресуюча наркоманія поступово руйнує весь організм. Так що якщо ви підозрюєте, що хтось із ваших близьких вживає психоактивні речовини, не можна недооцінювати проблему. Пам’ятайте, що лікування наркоманії є добровільним, воно має бути результатом бажання самого наркомана. Внутрішня мотивація зміни є ключем до успіху лікування залежності. Найкраще, що ви можете зробити в цій ситуації – це поговорити по суті, але спокійно. Той, де ви говорите про свої страхи, але слухаєте іншу сторону. Що далі?

Варто довіряти фахівцям

Будь-які дії з власної ініціативи, особливо спроби контролювати наркомана, можуть мати ефект, протилежний наміченому. Тому, перш ніж робити якісь кроки, варто поговорити з психологом. У приватному наркологічному Центрі – Позитив у Львові, знайдуть допомогу наркомани та їхні близькі.

Спеціалізований наркологічний центр “Позитив”

🔹 Лікування алкоголізму
🔹 Лікування наркоманії
🔹 Лікування игромании
🔹 Екстрене медичне транспортування

ncpositiv@gmail.com – для клієнтів

380956697090

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.Обов’язкові поля позначені *

Безкоштовна консультація

Заповніть форму зворотного зв’язку і ми безкоштовно проконсультуємо Вас.

© 2011-2022. Усі права захищені. Наркологічний центр «Позитив», м. Львів, Україна