Перейти до вмісту
Компульсивний розлад лікування та симптоми

Компульсивний розлад лікування та симптоми

Що така компульсивна поведінка і звідки вона береться?

Нав’язливі дії (компульсії), що повторюються, яким важко протистояти, відомі як компульсивні розлади. Приклади включають такі залежності, як булімія, анорексія, сексуальна залежність, шопоголізм, трудоголізм та азартні ігри. Їх можна порівняти з імпульсом, який з’являється раптово і якому неможливо протистояти.

Різні умови

Причиною активації компульсивної поведінки можуть бути сімейні умови, тобто неблагополучна сім’я, із залежностями, бідністю, насильством тощо. Вони також можуть бути результатом дисбалансу між двома системами нейромедіаторів: системою винагороди та системою покарання. За перше відповідає дофамінергічна система мозку, за друге – серотонінергічна система. У залежних людей знижується роль системи покарань та зростає система заохочень. Проте особистість важлива. Песимізм у житті, низька самооцінка, сором’язливість, безпорадність, зовнішнє почуття контролю, недоліки емоційного самоконтролю – ось приклади властивостей, які впливають на компульсивне поведінка. Вони також застосовні до людей, які мають труднощі у взаєминах з оточуючими або не здатні впоратися зі стресом та негативними емоціями.

Але перш ніж ця поведінка буде класифікована як компульсивна, їй передує період «навчання». Згодом це стає автоматичним – стрес змушує когось переїдати, ходити по магазинах або вступати в статевий акт з іншою людиною, щоб звільнити всі негативні емоції, що накопичилися. Нав’язливі дії, повторювані хворим, вважаються безглуздими, соромними, ганебними або бентежними. Незважаючи на це, він не в змозі їм протистояти. При появі згаданого імпульсу він відчуває збудження, має проблеми з концентрацією уваги та розвиває такі емоції, як тривога, роздратування, нервозність, ейфорія чи розчарування.

Тимчасове полегшення

Компульсивні поведінки, хоч і приносять тимчасове полегшення, знімають напругу і дають почуття задоволення, зрештою викликають каяття та бажання відшкодувати збитки та втрати, що виникли внаслідок них. Більше того, вони дуже ускладнюють повсякденне життя. Вони викликають проблеми у взаєминах із близькими людьми (ізоляція, розрив сімейних зв’язків) та на роботі (невиконання робочих завдань). Вони часто пов’язані з фінансовими проблемами або можуть бути небезпечними для життя. Однак будь-яка спроба утриматися від компульсивної поведінки означає лише страх, страждання, тривогу та напруження.

Індивідуальна/групова терапія

Як боротися з компульсивною поведінкою? Найбільш ефективним рішенням є індивідуальна чи групова терапія. В основному він заснований на поведінкових та когнітивних методах. Правильна діагностика та виявлення джерела проблеми дозволяють призначити відповідне лікування, яке може також включати фармакотерапію. Після завершення лікування вам все одно необхідно повторювати вивчені навички та вправи. Додатково важливо змінити спосіб життя – наповнити його новими інтересами або повернутися до старих, правильно харчуватися, вміло впоратися зі стресами та вирішувати проблеми.

Спеціалізований наркологічний центр “Позитив”

🔹 Лікування алкоголізму
🔹 Лікування наркоманії
🔹 Лікування игромании
🔹 Екстрене медичне транспортування

ncpositiv@gmail.com – для клієнтів

380956697090

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.Обов’язкові поля позначені *

Безкоштовна консультація

Заповніть форму зворотного зв’язку і ми безкоштовно проконсультуємо Вас.

© 2011-2022. Усі права захищені. Наркологічний центр «Позитив», м. Львів, Україна