Перейти до вмісту
Лікування наркотичної залежності

Лікування наркотичної залежності

Вплив наркотиків на організм людини

Наркоманія – одна з найнебезпечніших залежностей, яка, як ще нещодавно вважалося, вражає не лише бездомних, які живуть на вокзалах. Незважаючи на інтенсивну освіту населення про шкоду психоактивних речовин, багато людей все ще їх вживають. Що варто знати про вплив наркотиків на організм людини і чому їх прийом такий небезпечний для здоров’я кожної людини?

Вплив наркотичних речовин на мозок

Кожен препарат є хімічною речовиною, яка при прийомі впливає на центральну нервову систему. Цікаво, що на думку вчених, молекули деяких ліків своїм зовнішнім виглядом нагадують нейротрансмітери, а це означає, що вони можуть впливати на певні рецептори, перевантажуючи канали зв’язку, посилаючи неправдиву інформацію і т. д. У довгостроковій перспективі здатність мозку нормально функціонувати знижується. /p>

Важливо відзначити, що прийом наркотичних засобів може призвести не тільки до втрати нейронів, які відповідають за функції центральної нервової системи. Нервові клітини, які стимулюють важливі життєві функції, такі як ниркові функції, мова, дихання і т. д., також можуть руйнуватися.

Вплив ліків на здоров’я зубів та порожнини рота

Люди, які приймають різні види ліків, набагато частіше хворіють на карієс. У них також частіше спостерігається дисфункція слинних залоз, сухість у роті та стискання щелеп. Також варто знати, що зафіксовано вплив окремих препаратів на ерозію емалі. Це з тим, деякі наркотичні речовини при змішуванні зі слиною утворюють дуже шкідливі розчини, сприяють дробленню і стирання зубів. Крім того, у залежних людей часто виникають виразки та запалення ротової порожнини.

Наркотики та серцево-судинні захворювання

Існує безліч досліджень, згідно з якими вплив ліків на організм людини стосується не лише нервової системи чи порожнини рота. Також доведено, що прийом стимуляторів та різних видів наркотичних речовин може прискорювати частоту серцевих скорочень, підвищувати артеріальний тиск та викликати аритмії, наприклад миготливу аритмію. Залежні люди також набагато частіше страждають на крововилив у мозок, серцевий напад або хімічний міокардит.

Які ще захворювання викликають наркотики?

Як уже відомо, сполуки, які містяться в наркотичних речовинах, руйнують зуби, ушкоджують нервові клітини та негативно впливають на роботу системи кровообігу. Вони також можуть порушувати роботу травної системи, викликати захворювання печінки, підшлункової залози і товстого кишечника, руйнувати кістковий мозок, послаблювати імунітет тощо. буд. >

Інтелектуальна та моральна деградація

Тут варто наголосити, що вплив наркотиків та стимуляторів на організм людини пов’язаний не лише з впливом на фізичну сферу. Сполуки, що містяться в психоактивних речовинах, також призводять до інвалідності на інтелектуальному та етичному рівні. Тривале вживання наркотичних речовин викликає втрату гідності та моральних цінностей, збільшує злочинність і проституцію, призводить до вбивств тощо. Щодо інтелектуальної деградації, то наркотики уповільнюють мислення, викликають розлади пам’яті та є серйозною причиною труднощів у навчанні.

Короткий зміст

Прийом будь-якого виду наркотичних речовин небезпечний не тільки для здоров’я, але й для життя людини. Амфетамін, кокаїн та марихуана завдають незворотної шкоди людському організму, сприяючи деградації органів та цілих систем. Наркотики також впливають на психіку, викликаючи психічні розлади, інколи ж навіть призводячи до самогубства. Тому завжди варто кілька разів подумати, перш ніж зважитися на вживання будь-якого наркотичного засобу, особливо невідомого походження.

Спеціалізований наркологічний центр “Позитив”

🔹 Лікування алкоголізму
🔹 Лікування наркоманії
🔹 Лікування игромании
🔹 Екстрене медичне транспортування

ncpositiv@gmail.com – для клієнтів

380956697090

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.Обов’язкові поля позначені *

Безкоштовна консультація

Заповніть форму зворотного зв’язку і ми безкоштовно проконсультуємо Вас.

© 2011-2022. Усі права захищені. Наркологічний центр «Позитив», м. Львів, Україна