Перейти до вмісту
Наркоманія та її наслідки

Наркоманія та її наслідки

Наркоманія – причини, симптоми та наслідки

Наркоманія є станом, викликаним тривалим вживанням наркотиків, що викликають звикання. Це може бути так само небезпечно, як алкогольна чи наркотична залежність, хто найбільше схильний до ризику наркоманії? Як її дізнатися?

Що таке наркоманія?

Наркоманія – це, іншими словами, залежність від наркотиків – стан, викликаний вживанням продуктів, що викликають звикання. Це так само небезпечно, як інші пристрасті до психоактивних речовин, такі як алкоголізм або наркоманія. Речовини, що містяться в лікарських препаратах, взаємодіють із життєвими процесами, які здійснюють організм людини.

Наркоманія може викликати певні фізичні та психологічні симптоми, а також змінювати поведінку. Відсутність регулярного надходження речовин викликає у наркоманів неприємні відчуття, що нагадують абстинентний синдром – дратівливість, тремор м’язів, депресію, порушення в роботі системи кровообігу або травлення.

Саме тому хворий тягнеться до зростаючих доз препарату, які допомагають йому отримати більш ранній ефект. В результаті залежності організм поступово руйнується та порушується обмінний баланс. У залежної людини може статися передозування наркотику, що може призвести до важких наслідків – часто це отруєння, але бувають і летальні випадки.

Причини наркоманії

Неможливо однозначно вказати причину наркоманії. Відомі чинники, що схильні до розвитку залежності. Найчастіше це стосується людей, які борються із психічними проблемами – депресією, тривожними розладами, неврозами, соматичними розладами чи психотичними симптомами.

Алкоголіки, наркомани, люди із заниженою самооцінкою, проблеми та ті, хто не може знайти себе в суспільстві, також частіше борються з наркоманією. Наркоманія часто діагностується у хворих, які приймають препарати з групи опіоїдів, барбітуратів та бензодіазепінів.

Які наркотики найчастіше викликають залежність? Це, серед іншого:

  • снодійні та заспокійливі
  • знеболювальні,
  • харчові добавки,
  • антидепресанти,
  • речовини для схуднення,
  • допінг та ейфоричні препарати.

Як розпізнати залежну людину?

На відміну від інших залежностей, наркоманію важко діагностувати. Щоб помітити, якщо з нашою коханою людиною щось не так, варто знати симптоми, які можуть з’явитися при існуючій залежності. Це:

  • прийом зростаючих доз препарату,
  • продовження терапії після стихання симптомів захворювання,
  • надмірна зосередженість на отриманні наркотику,
  • відвідування різних лікарів для отримання кількох рецептів,
  • прийом ліків, навіть якщо його використання має бути припинено,
  • зміни особистості (байдужість, зниження психомоторних навичок),
  • абстинентний синдром.

Наркоманія – наслідки

Одним із наслідків пристрасті до лікарських речовин є виникнення так званого абстинентного синдрому. Це відбувається у разі різкої відміни препарату та пов’язано з такими ж ефектами, як скасування алкоголю чи наркотиків.

Неприємні симптоми з’являються приблизно через 10-48 годин після відміни препарату. До них належать:

  • дратівливість,
  • проблеми зі сном,
  • відсутність апетиту,
  • м’язовий тремор,
  • погіршення настрою,
  • запаморочення.

Пацієнти також борються з наслідками, пов’язаними із зловживанням деякими видами наркотиків. Знеболюючі можуть викликати нудоту та блювання, проблеми з диханням, концентрацією уваги та координацією. Зловживання снодійними та седативними засобами – дратівливість, депресія, порушення сприйняття. У свою чергу після протикашльових препаратів можуть виникати напади тривоги, галюцинації і навіть кома.

Поведінка наркомана також змінюється. Найголовніше для нього – запастися необхідними ліками. Тому він вдається до брехні та маніпулювання лікарем – часто стверджує, що втратив рецепт чи повідомляє про симптоми, яких насправді немає. Пацієнти також просять сильніших доз, стверджуючи, що нижчі не дають бажаного ефекту.

Як лікується наркоманія?

Найкраще розпочати лікування наркоманії якомога раніше, але через те, що залежні люди часто приховують свою залежність, це не завжди можливо.

Перший етап терапії – дезінтоксикація, яка має відбуватися у спеціалізованому центрі під суворим контролем лікарів. Вона полягає у поступовому зниженні дози препарату, від якого у хворого виникає залежність, та заміні її лікувальними засобами. Відлучення організму від наркотику пов’язане з синдромом відміни, через що цей процес протікає дуже важко.

Наступний етап лікування психотерапії, тривалість якої залежить від пацієнта. Його можна проводити індивідуально або у групі. Незалежно від форми це незамінний елемент лікування. Наркоманія часто є наслідком інших психічних розладів, із якими бореться хворий. Терапевт може допомогти йому впоратися з його проблемами та підкаже, як залишатися поміркованим та уникнути рецидивів.

Спеціалізований наркологічний центр “Позитив”

🔹 Лікування алкоголізму
🔹 Лікування наркоманії
🔹 Лікування игромании
🔹 Екстрене медичне транспортування

ncpositiv@gmail.com – для клієнтів

380956697090

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.Обов’язкові поля позначені *

Безкоштовна консультація

Заповніть форму зворотного зв’язку і ми безкоштовно проконсультуємо Вас.

© 2011-2022. Усі права захищені. Наркологічний центр «Позитив», м. Львів, Україна