Перейти до вмісту
Негативні емоції у залежного

Негативні емоції у залежного

Ненависть – коли накопичуються негативні емоції

Інтенсивне поєднання негативних емоцій – саме так можна визначити ненависть. Більшість з нас, мабуть, це знають. Воно може виникнути стосовно конкретної людини чи групи людей. Ми також можемо відчувати це стосовно чогось. Зазвичай воно пов’язане з бажанням, щоб з об’єктом нашої ненависті сталося щось погане. Це емоційний стан, що ми зазвичай приховуємо. Дуже часто воно також пов’язане з іншими почуттями, такими, як лють, гнів, приниження, біль, безпорадність або навіть бажання помсти. Екстерналізуючи їх, ми завжди відчуваємо полегшення. Пізніше, наприклад, може виникнути каяття. Ось як діє гнів, спричинений імпульсом. Це також свідчить про внутрішній дисбаланс. Тим часом варто спробувати приборкати ці негативні емоції, оскільки тривала ненависть може призвести, серед іншого, до: депресії або агресивної поведінки.

Чому ми відчуваємо погані емоції?

У житті ми іноді відчуваємо себе скривдженими, несправедливими, скривдженими. Такі переживання викликають сильні негативні почуття. Ми не завжди можемо виключити їх зі свого життя. Однак ми можемо працювати над зменшенням їхньої інтенсивності. Варто почати з усвідомлення того, що причина нашої ненависті. Чому певні люди, речі, ситуації тощо викликають у нас погані емоції? Тоді ми можемо дійти висновку, що трапляється так, що ми самі викликаємо та посилюємо негативні почуття, і вони не завжди настільки виправдані і в такому масштабі, як ми собі уявляємо.
Відновлення життєвого балансу має ґрунтуватися насамперед на вивченні причин та механізмів, які викликають у нас почуття ненависті.

Невіддільний елемент життя – не обов’язково привід гордості

Наступний крок – визнати, що ненависть – це невід’ємний елемент нашого життя та нашої природи, хоча це одна з речей, якою ми не пишаємося. Така згода означає, що ми ставимося до цього як до почуття, а не як до слабкості.
Як ще ми можемо працювати над подоланням ненависті? Тут підійдуть різні заспокійливі техніки, наприклад, йога та прослуховування розслаблюючої музики. Іноді однієї прогулянки достатньо, щоб заспокоїтись і задуматися про проблему. Знаходження в середовищі, яке нас додатково хвилює, точно не допоможе.

Відпустіть себе та інших

Культивування поганих емоцій у довгостроковій перспективі не обіцяє нічого доброго для нашого внутрішнього розвитку та стосунків з іншими людьми. До всього негативного досвіду, що активізував верстви ненависті, краще ставитися як до уроку самопізнання. Тому що вміння прощати, тобто відпускати інших і себе – це тривалий та трудомісткий процес. Навіть коли ті, хто завдав нам болю, не відчувають себе зобов’язаними вибачатися чи відчувати якесь почуття каяття, краще зосередитися на турботі про себе і свій внутрішній світ.
Якщо ми не в змозі контролювати сильну ненависть, яку відчуваємо постійно, ми завжди можемо проконсультуватися у психолога, перш ніж це почуття домінуватиме у всіх сферах нашого життя.

Спеціалізований наркологічний центр “Позитив”

🔹 Лікування алкоголізму
🔹 Лікування наркоманії
🔹 Лікування игромании
🔹 Екстрене медичне транспортування

ncpositiv@gmail.com – для клієнтів

380956697090

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.Обов’язкові поля позначені *

Безкоштовна консультація

Заповніть форму зворотного зв’язку і ми безкоштовно проконсультуємо Вас.

© 2011-2022. Усі права захищені. Наркологічний центр «Позитив», м. Львів, Україна