Перейти до вмісту
Нікотинова залежність

Нікотинова залежність

Я кидаю сигарети

Рідко курець не усвідомлює тієї шкоди, що куріння завдає його організму шкоди. Однак вони вважають сигарети «слабкістю», яка їм дуже подобається і яка, як правило, терпима в суспільстві, і іноді заявляють, що «відмовляються» від цієї залежності. Ви також входите до цієї групи? Якщо ви збираєтеся відмовитись від сигарет, краще зробити це один раз, але ефективно. Якщо ви хочете кинути палити, вам необхідно розпочати з прийняття безповоротного рішення та його обґрунтування для себе.

Призначте зустріч із самим собою

Причини, з яких ви пишете на папері, можуть бути різними. Але найголовніше, щоб вони вас переконали. Якщо це не так, краще відкласти рішення на згодом. Якщо ви не впевнені, це просто не спрацює. Потім встановіть собі термін, до якого ви маєте намір досягти своєї мети. Ідеальним рішенням було б вирушити у відпустку, щоб не стикатися зі стресовими чи звичними ситуаціями (зазвичай на роботі), коли ви тягнетеся за цигаркою, щоб заспокоїтися, за компанію тощо. Добре бути в оточенні не курців, що вашій психіці буде легше перенести. Багато пийте, спіть та займайтеся спортом на свіжому повітрі – кожне з цих занять убереже вас від бажання курити. Якщо ви відчуваєте, що у ваших руках чогось не вистачає, переконайтеся, що це щось інше, а не цигарка. Також варто попросити лікаря призначити вам добавки, які допоможуть полегшити потяг до нікотину. Більше того, повідомте про своє рішення друзям – тоді у вас буде ще більше мотивації «не помилитися» та наполягти на своєму рішенні.

Ще кілька прийомів боротьби з курінням

Куріння цигарок – це свого роду ритуал, який необхідно змінити. Ось кілька прийомів, які варто включити до свого плану щодо позбавлення від нікотинової залежності:

  • подумайте про альтернативні заняття для ситуацій, які раніше асоціювалися у вас із курінням сигарети, наприклад, вживання ранкової кави, читання газети, стрес на роботі тощо
  • найгірше будуть перші дні, коли організм почне відчувати нестачу нікотину і вимагатиме його. Наполеглива думка про сигарету з’являтиметься приблизно кожні 2-3 хвилини. У цей момент постарайтеся відволіктися на інші справи, зосередитися на тому, що робите, подумати про щось інше і т.д.
  • куріння не заспокоює – це міф, в який вірить кожен курець. Нікотин має стимулюючу дію та активує гормон щастя (дофамін). Таким чином, курець досягає тимчасового полегшення.

Пам’ятайте про користь для здоров’я, яку ви отримаєте – ви гостріше відчуватимете смаки та запахи, ваш пульс та артеріальний тиск нормалізуються, ваші легені почнуть очищатися, ви знизите ризик розвитку раку легень, порожнини рота чи гортані.
Якщо, кидаючи курити, ви боїтеся, що ваша вага за мить значно збільшиться, необхідно враховувати, що спочатку ви трохи додасте у вазі. Ви повернете собі справжній смак, а сигарети більше не підтримуватимуть ваш метаболізм. Однак якщо ви стежитимете за своїм апетитом, ви швидко повернете свою вагу. У період кризи краще їсти фрукти, овочі, сушене насіння та пити багато води, соків чи жувати жуйку чи інші їстівні продукти.

Спеціалізований наркологічний центр “Позитив”

🔹 Лікування алкоголізму
🔹 Лікування наркоманії
🔹 Лікування игромании
🔹 Екстрене медичне транспортування

ncpositiv@gmail.com – для клієнтів

380956697090

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.Обов’язкові поля позначені *

Безкоштовна консультація

Заповніть форму зворотного зв’язку і ми безкоштовно проконсультуємо Вас.

© 2011-2022. Усі права захищені. Наркологічний центр «Позитив», м. Львів, Україна