Перейти до вмісту
Процес лікування залежності

Процес лікування залежності

Хто лікує залежності?

Лікування наркоманії – це терапевтичний процес. Неважко здогадатися, що її проводить терапевт. Але хто він та як він працює? Щоб стати кваліфікованим терапевтом, необхідно спочатку здобути вищу освіту у відповідній галузі.

Після закінчення навчання необхідно пройти спеціалізований курс. Кваліфікований терапевт бере участь не тільки в процесі лікування наркозалежних, але й у профілактичних та підтримуючих заходах для людей після лікування.

Лікування залежності

Лікування наркозалежності зазвичай відбувається у кілька етапів (деталі залежать суворо від виду залежності). Оскільки це захворювання майже завжди пов’язане з проблемами життєдіяльності людини, лікування залежності спрямоване, серед іншого:

  • припинення вживання психоактивних речовин (алкоголю, наркотиків) або діяльності (наприклад, комп’ютерних ігор або азартних ігор), що є джерелом залежності;
  • зниження шкоди, заподіяної залежністю;
  • перевиховання особистості щодо її функціонування у суспільстві.

Наркоманія або алкоголізм – це хронічне захворювання

Тому лікування ніколи не можна вважати завершеним. Лише зупиняють розвиток хвороби та привчають хворого жити без речовини. Лікування проводиться під наглядом психотерапевта, оскільки захворювання має багато в чому психологічну основу (часто виникає в результаті емоційних проблем, з якими пацієнт не міг впоратися до того, як став залежним).

Лікування залежності від алкоголізму

Найпоширеніша залежність, з якою стикаються українці – це алкоголізм. Терапія в цьому випадку проходить поетапно, які можна звести до наступних підрозділів:

  • викликати у хворого мотивацію до лікування;
  • участь у терапевтичних заняттях (групових та індивідуальних) та медикаментозної терапії;
  • працюючи над підтриманням помірності.

Перший етап лікування залежності – це процес, який включає, серед іншого те, щоб хвора людина визнала, що має проблему і що вона хоче з нею боротися. Велике значення тут має поведінка оточення хворого, його близьких, сім’ї та друзів. Мета наступних терапевтичних занять – донести до залежної людини негативні наслідки хвороби і те, як вона вплинула на різні сфери її життя (робота, сім’я і т. д.) і як їй слід долати проблеми без алкоголю. Без цього етапу терапії пацієнт, навіть якщо він успішно пройде детоксикацію, не зможе впоратися самостійно після виходу з наркологічного центру.

Заходи, які мають викликати негативні наслідки при вживанні алкоголю (так звані «прихватки»), також не допоможуть. Без терапії вони не принесуть жодної користі, оскільки страх перед вживанням алкоголю є короткочасним.

Спеціалізований наркологічний центр “Позитив”

🔹 Лікування алкоголізму 🔹 Лікування наркоманії 🔹 Лікування игромании 🔹 Екстрене медичне транспортування

ncpositiv@gmail.com – для клієнтів

380956697090

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.Обов’язкові поля позначені *

Безкоштовна консультація

Заповніть форму зворотного зв’язку і ми безкоштовно проконсультуємо Вас.

© 2011-2022. Усі права захищені. Наркологічний центр «Позитив», м. Львів, Україна