Перейти до вмісту
Провокаційна терапія

Провокаційна терапія

Кому може допомогти провокаційна терапія?

Чи можете уявити зустріч з адвокатом диявола в кабінеті психотерапевта? Саме цю роль грає психотерапевт під час провокаційної терапії. Завдання фахівця – підтримка негативної, самодеструктивної, девіантної поведінки клієнта з погляду його життєвих цілей, стосунків з іншими людьми, професійних стосунків тощо.

Клієнт спровокований

Психотерапевт збочено погоджується з похмурими, песимістичними баченнями та почуттями клієнта. Він підтримує їх, одночасно «спокушаючи» продовжувати занурюватися у свої похмурі думки та стверджувати своє ставлення до життя. Однак мета цієї терапії – змінити пацієнта, а інструментом, що допомагає цьому, є гумор, прихований у різних формах. Воно може бути іронічним, абсурдним, надмірно скромним, дивовижним і т.д. Ще вам потрібна доброта та вміння кидати виклик. Під час сеансу ви працюєте над емоціями – коли вони прокидаються, вони можуть мотивувати вас до дії. Обеззброєння пацієнта сміхом допомагає позитивно збунтувати його, здути балон негативних емоцій та спрямувати у потрібне русло. Провокаційна терапія використовується як у особистих, так і у професійних питаннях. Однак це не рекомендується у разі травматичних переживань.

Що? Я не зможу це зробити?

Багато людей хотіли б щось змінити в собі або своєму житті. Однак найчастіше їм не вистачає сміливості зробити це. Перебільшення ситуацій, проблем та пропозиція абсурдних рішень покликані пробудити в пацієнті дух протиріччя. Тобто чим більше психотерапевт згоден із сумнівними компетенціями людини, подає велику дозу гумору та сміху, зберігає до нього доброзичливе ставлення, тим більше він хоче довести, що він щось може. Враховуючи, що люди розвиваються лише тоді, коли їм кидають виклик, вихід за межі своїх нинішніх негативних рамок є найкращим рішенням на шляху змін. Якщо пацієнт чує, що він з чимось не може впоратися, він, природно, протестує. Гумор і доброта дозволяють підійти до проблеми більш вільно і відсторонено, замість того, щоб викликати негативні емоції. І в результаті знайти рішення для тієї чи іншої ситуації.

Прикладом може бути проблема схуднення. Питання про те, що хворий не зможе впоратися зі спокусами, що очікують його в холодильнику, може викликати наступну реакцію: Ну, я зможу, я доведу!

Світла сторона сили

Непідкорення – універсальний механізм. Нам важко погодитися з іншими, які говорять нам, що ми не можемо щось зробити або що нам слід робити. І саме ці речі використовуються у провокаційній терапії. Пацієнт отримує пропозицію, від якої не може відмовитися – перейти на «світлу сторону сили», тобто використовувати свою енергію для позитивних змін у своєму житті. Отримайте новий погляд на це питання та прийміть іншу поведінку та дії.

Чи можна одночасно провокувати і позитивно впливати на когось? Це цілком можливо у провокаційній терапії!

Спеціалізований наркологічний центр “Позитив”

🔹 Лікування алкоголізму
🔹 Лікування наркоманії
🔹 Лікування игромании
🔹 Екстрене медичне транспортування

ncpositiv@gmail.com – для клієнтів

380956697090

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.Обов’язкові поля позначені *

Безкоштовна консультація

Заповніть форму зворотного зв’язку і ми безкоштовно проконсультуємо Вас.

© 2011-2022. Усі права захищені. Наркологічний центр «Позитив», м. Львів, Україна