Перейти до вмісту
Психотерапія у лікуванні залежностей

Психотерапія у лікуванні залежностей

Позитивне мислення при лікуванні залежності

Успішне лікування алкоголізму або інших залежностей багато в чому залежить від відношення самої залежної людини. І це часто варіюється. Хворий має багато страхів, бореться із заниженою самооцінкою, часто із психічними проблемами. Важливо пам’ятати, що позитивне мислення дуже впливає на поліпшення як психічного, так і фізичного здоров’я і посилює процес одужання.

Що таке залежність?

По-перше, давайте пояснимо, що таке залежність. Залежність – це психічний, а іноді і фізичний стан, що виникає в результаті взаємодії між тілом і звикання наркотиком. Воно характеризується зміною поведінки та інших реакцій, до яких належить, у тому числі, потреба в постійному або періодичному прийомі того чи іншого наркотику, щоб випробувати на собі його психологічну дію, а іноді й, щоб уникнути неприємних симптомів, що виникають внаслідок його відсутності.

Процес лікування залежності від алкоголю, наркотиків чи поведінкових залежностей спрямований на перевиховання та соціальну реабілітацію людини, залежної від стимуляторів. Наш Центр лікування наркозалежності використовує різні методи лікування, спрямовані на лікування хвороби. Проводяться психотерапевтичні зустрічі, забезпечується контакт із природою, що покращує світовідчуття пацієнта. Наступні етапи терапії викликають зміни в психіці та поведінці людини, що дозволяють позбутися залежності.

Позитивне мислення – переваги в лікуванні залежності

Як ми згадували раніше у статті, позитивне мислення впливає на успіх терапії. Варто зазначити, що наслідки залежності найчастіше відчуваються насамперед на психологічному рівні. Людина, яка бореться з хворобою, почувається незрозумілим оточенням, замикається у собі. Є смуток, почуття знедоленості та стресу. Це, у свою чергу, може призвести до розвитку депресії та тривожних розладів.

Позитивне мислення значно впливає на процес одужання. Які переваги цього? Це, серед іншого:

  • зниження ризику рецидиву залежності
  • здатність відчувати руйнівний вплив залежності на власне життя та життя близьких,
  • легше знайти людей, які створять позитивну систему підтримки
  • проблеми повернення до життя без залежності стають менш напруженими.

Навчитися мислити позитивно непросто, особливо під час лікування залежності. Напрям думок у правильному напрямі вимагає практики та роботи, що є частиною лікування. Перший етап – це розуміння того, що хвора людина впливає на його власне життя і що завтра буде найкращий день. Все це вивільняє хорошу енергію, що впливає на правильне функціонування організму.

На яких етапах лікування важливе позитивне мислення?

Для того, щоб вийти із залежності, хворий має насамперед усвідомити свою проблему. Перші два тижні після припинення прийому препарату для нього найважчі. Організм, який звик до алкоголю, наркотиків чи азартних ігор, бореться «сам із собою». Детоксикація від психоактивної речовини залишає наркомана у поганому психічному та фізичному стані. Він постійно відчуває тривогу, страх і навіть невиразне відчуття небезпеки. На цьому етапі робота над позитивним мисленням є дуже важливою і дозволяє прогресувати в терапії.

Так що є період, коли залежна людина починає вірити в себе і в успіх терапії. Велика впевненість у собі та позитивне мислення мотивують її працювати над собою.

Наступним етапом лікування є так званий етап кладки. За цей час залежний знову починає втрачати віру у свої сили. Ця фаза характеризується високою усвідомленістю у мисленні хворого, який починає бачити колосальність роботи, яка дозволить йому наблизитися до мети – лікування. У фазі стіни стан наркомана слабшає. У нього гірший настрій, менше бажання співпрацювати, з’являються сумніви. За цей час негативний настрій може спричинити навіть рецидив, тому над ним потрібно працювати особливо.

Тільки на заключному етапі лікування застосовується так звана хвиля рішень – період реального погляду на дійсність. Велика стабілізація психіки залежної людини та використання новозасвоєних здорових звичок сприяють спробі створити нове, найкраще життя без залежності.

Психотерапія в лікуванні залежностей

Психотерапія відіграє важливу роль у лікуванні залежностей. Іноді саме негативне мислення, пов’язане з низькою впевненістю у собі та депресією, є однією з причин початку зловживання психоактивними речовинами. Тому робота над психікою пацієнта є одним із найважливіших пунктів лікування.

Депресивні розлади можуть бути не лише причиною залежності, а й її наслідком. Вони можуть розвинутися вдруге внаслідок тривалого зловживання психоактивними речовинами.

Спочатку в терапевтичному процесі пацієнт разом з терапевтом займається розвитком більшої життєвої стабільності, включаючи обмеження або припинення прийому психоактивної речовини. Потім він займається наслідками вживання цієї речовини, а також опрацьовує втрати, аналізуючи близькі відносини, щоб зробити їх більш задовільними.

Можливість дослідження своїх думок, переживань, пошуку причинно-наслідкових зв’язків дозволяє залежній людині розвивати свою особистість, розширювати свої емоційні та соціальні навички, більш ефективно лікуватися у терапевтичному центрі – Позитив у Львові.

Спеціалізований наркологічний центр “Позитив”

🔹 Лікування алкоголізму
🔹 Лікування наркоманії
🔹 Лікування игромании
🔹 Екстрене медичне транспортування

ncpositiv@gmail.com – для клієнтів

380956697090

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.Обов’язкові поля позначені *

Безкоштовна консультація

Заповніть форму зворотного зв’язку і ми безкоштовно проконсультуємо Вас.

© 2011-2022. Усі права захищені. Наркологічний центр «Позитив», м. Львів, Україна