Перейти до вмісту
Що характеризує звикання до різних видів наркотиків?

Що характеризує звикання до різних видів наркотиків?

Наркоманія це придбаний статок психічного і фізичного розладу здоров’я у поєднанні з примусом приймати той або інший фармацевтичний препарат. Залежність викликає зміну в поточній поведінці людини, але її тяжкість і симптоми варіюються залежно від типу препарату, що лежить в основі залежності.

Звідки береться пристрасть до снодійних і седативних засобів?

Пристрасть до снодійних і седативних засобів часто викликана необережністю лікарів, які призначають сильно аддиктивные препарати без належного інформування пацієнта про можливість розвитку залежності. Легкість розвитку залежності багато в чому обумовлена тим, що препарати з цієї групи чинять негайну дію і приносять швидке полегшення.

Як розпізнати залежність?

Пристрасть до снодійних і анальгетикам можна сказати за ситуації, коли у людини розвивається переконання, що без препарату він не здатний нормально функціонувати. Залежна людина постійно думає про те, як отримати рецепт на препарат, випробовує тривогу, коли запас препарату, що приймається, зменшується. Препарат міститься в центрі життя, усі інші питання відсовуються на другий план. Зловживання снодійними і седативними засобами також дає фізичні симптоми у вигляді деменції, погіршення когнітивних функцій і зниження здатності концентруватися, спілкуватися і запам’ятовувати. Також можливе порушення координації рухів, апатія, ейфорія або агресія.

Звідки береться антидепрессантная залежність?

Аддиктивні властивості антидепресантів залишаються предметом суперечок. На думку багатьох психіатрів, препарати з цієї групи не викликають звикання, але інші вказують на можливість розвитку психологічної залежності, пов’язаної з позитивним впливом антидепресантів на почуття і думки. Тому прагнення до негайного задоволення часто вказується як чинник, що створює залежність у пацієнтів, яким антидепресанти були спочатку призначені психіатром.

Як розпізнати залежність?

Пристрасть до антидепресантів можна запідозрити за ситуації, коли людина починає надавати занадто велике значення прийому наркотиків з цієї групи і організовує навколо них усе своє життя. Про розвиток залежності також може свідчити виникнення симптоми абстиненції у вигляді раптового погіршення самопочуття, нудоти, діареї і тремора кінцівок, а також порушень сну, тривоги і світлочутливості.

Звідки береться пристрасть до знеболюючих?

У випадку пристрасть до анальгетиків слід проводити відмінність між залежністю від наркотичних (опиоидных) препаратів і ненаркотичних засобів.

Знеболюючі наркотичні засоби (опіоіди)

Опіоідні препарати надзвичайно сильні анальгетики, які переносять біль практично відразу, при цьому чинять заспокійливу дію. Анальгетики такого типу можуть викликати швидку і важку психічну і фізичну залежність, а їх припинення необхідно проводити поступово шляхом зниження доз, інакше великий ризик розвитку абстинентного синдрому. У разі опиоидной залежності велика частина провини лежить на лікарях, що призначають такі препарати без достатнього інформування пацієнтів про небезпеки їх вживання.

Знеболюючі ненаркотичні засоби

До групи знеболюючих ненаркотичних засобів входять надзвичайно популярні і легко доступні специалитеты на основі парацетамола і ібупрофена, до яких мільярди людей тягнуться при головних болях, зубних болях, болях в м’язах, а також менструальних болях. Поширеність ненаркотичних анальгетиків і їх низька ціна означають, що ними дуже часто зловживають.

Як розпізнати залежність?

У разі звикання до знеболюючих наркотичних засобів людина, що приймає їх, дуже швидко починає відчувати необхідність регулярно приймати підвищені дози. З цієї причини залежна людина все частіше починає відвідувати різних лікарів в надії отримати рецепт на опиоиды. При недоступності препарату з’являються тривога, депресія, проблеми з сном і інші психосоматичні симптоми. В крайньому випадку, є абстинентний синдром проявляється ознобом, блювотою, діареєю і скачками тиски, які можуть представляти загрозу для здоров’я і навіть життя. При звиканні до ненаркотичних засобів біологічних симптомів немає, проте, якщо припинити їх прийом або прийняти зменшені дози, може виникнути занепокоєння. Людина, залежна від знеболюючих препаратів, часто приймає їх навіть тоді, коли біль не сильний, а часто і профілактично, до появи болю.

Спеціалізований наркологічний центр “Позитив”

🔹 Лікування алкоголізму
🔹 Лікування наркоманії
🔹 Лікування игромании
🔹 Екстрене медичне транспортування

ncpositiv@gmail.com – для клієнтів

380956697090

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.Обов’язкові поля позначені *

Безкоштовна консультація

Заповніть форму зворотного зв’язку і ми безкоштовно проконсультуємо Вас.

© 2011-2022. Усі права захищені. Наркологічний центр «Позитив», м. Львів, Україна