Перейти до вмісту
Стадії залежність від соціальних мереж

Стадії залежність від соціальних мереж

Залежність від соціальних мереж, яка в даний час становить серйозну загрозу

На початку своєї діяльності соціальні мережі використовувалися для розміщення численних фотографій зі свят та сімейних урочистостей, які мали бути видно нашим друзям. З роками вони росли та розвивалися в тому напрямі, який ми бачимо сьогодні. Вони використовуються не тільки для того, щоб показати фрагмент вашого життя, але й є місцем спілкування з близькими та способом заробітку для багатьох людей, яким соціальні мережі дали шанс на успіх. Спостерігати за життям знаменитостей та людей, відомих в інтернет-просторі, може бути захоплюючим для багатьох людей. Це дозволяє на якийсь час забути про свої проблеми і зосередитися на інших. Так зване прокручування домашніх сторінок – заняття, що призводить до серйозної залежності.

Соціальні мережі – причини залежності

Життя людей, яке показують у соцмережах, створене ідеальним і таким, у якому немає проблем. Людина, яка дивиться вирізки з життя інтернет-знаменитостей, зачаровує, відкриваючи для себе дрібні деталі приватного життя. Крім того, є безліч оповідань, ілюстрацій та порад про те, як полегшити повсякденну діяльність. Всі ці аспекти означають, що дуже легко стати залежним від прокручування наступних сторінок вікторини та соціальних мереж. Таким чином, ви можете забути про свої обов’язки, намагаючись приховати їх під виглядом занять іншими справами.

Стадії залежності

Перша стадія залежності здається невинною. Людина, яка впала в залежність, з кожним днем все більше часу проводить із телефоном. Він починає брати його з собою у багато місць. Він часто відмовляється від спілкування з родичами, тому що відчуває потребу перевірити ситуацію в соціальних мережах. Він дивиться на них у вільний час, пояснюючи це тим, що треба зайняти свій час і подумати. Інші заняття, якими вона займалася у вільний час, такі як читання книг, забуті та замінені телефоном.

Наступний етап – використання соціальних мереж більшу частину дня і почуття справжньої тривоги, коли ви не можете перевірити повідомлення або повідомлення більше, ніж кілька секунд. І тут може виникнути нервозність і надмірне переживання емоцій, що з життям людей, які у соціальних мережах. Ця стадія залежності – останній момент, коли можна вийти з неї самостійно, без допомоги фахівця.

Останньою стадією залежності є повне входження у світ соціальних мереж. Тут може виявлятися агресія стосовно людей, які обмежують або забороняють доступ до телефону, побоюючись здоров’я залежного. Залежна людина не може обходитися без телефону, постійно перевіряючи повідомлення незалежно від ситуації. Цей тип залежності може мати дуже серйозні наслідки. Тоді людина мислить не зовсім раціонально. Може відчувати необхідність встановити прапорець також під час керування або у пробці. Це може призвести до серйозних дорожньо-транспортних пригод, які можуть загрожувати здоров’ю і навіть життю учасників.

Наслідки залежності від соціальних мереж

Наслідки цієї залежності можуть бути дуже серйозними. Як і будь-яка залежність, вона викликає розслаблення і навіть розпад міжособистісних відносин, зокрема дружніх чи споріднених. Людина, залежна від соціальних мереж, вважає їх пріоритетними, упускаючи розмови з близькими чи зв’язуючись із ними лише через месенджери. Таким чином, він може втратити багатьох близьких, які відчують себе відкинутими та непотрібними залежній людині.

Ще одна загроза – призвести до небезпечних ситуацій через постійне використання телефону. Це може статися під час керування автомобілем, на пішохідному переході або на скутері. Це знижує концентрацію учасника руху, створюючи загрозу на дорозі. Як і будь-яка залежність, вона також може завдати серйозної шкоди здоров’ю і навіть смерті самої залежної людини або інших осіб, які перебувають в її оточенні, в тому числі через агресію, яка виникає внаслідок обмеження доступу до телефону.

Допомога залежним

Є два способи допомогти залежним. Ви можете обрати амбулаторне чи стаціонарне лікування. Перший ґрунтується на появі на психотерапевтичних сеансах у певні дні. У цьому випадку всі аспекти залежності обговорюються з терапевтом, але не завжди.

Терапія у стаціонарі проводиться у наркологічному центрі – Позитив у Львові. Цей метод терапії дає можливість комплексного підходу до проблем пацієнта та, як наслідок, швидкого одужання. Залежний навчається користуватися соціальними мережами та проходить терапію, під час якої його самооцінка та комфорт стають незалежними від прочитаних повідомлень.

Залежність від соціальних мереж так само небезпечна, як залежність від алкоголю чи цигарок. Це може призвести до руйнування відносин наркомана і навіть шкоди його здоров’ю через постійне відволікання на телефон. Спосіб лікування залежності – це стаціонарна поведінкова терапія залежності, яка допомагає пацієнтові повернутися до рівноваги.

Спеціалізований наркологічний центр “Позитив”

🔹 Лікування алкоголізму
🔹 Лікування наркоманії
🔹 Лікування игромании
🔹 Екстрене медичне транспортування

ncpositiv@gmail.com – для клієнтів

380956697090

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.Обов’язкові поля позначені *

Безкоштовна консультація

Заповніть форму зворотного зв’язку і ми безкоштовно проконсультуємо Вас.

© 2011-2022. Усі права захищені. Наркологічний центр «Позитив», м. Львів, Україна