Перейти до вмісту
Симптоми абстиненції та їх лікування

Симптоми абстиненції та їх лікування

Абстинентний синдром

Коли алкоголік вирішує боротися із залежністю, у нього може з’явитися безліч неприємних симптомів. Синдром відміни – соматичний і психічний розлад, що виникає внаслідок раптового припинення вживання алкоголю. Деякі його симптоми небезпечні для здоров’я та життя.

Як зрозуміти, що симптоми, які ви відчуваєте, є синдромом відміни? Як із ними боротися? Якщо ви хочете відмовитися від алкоголю або ваша близька людина планує це зробити, вам слід ознайомитися з симптомами, які можуть з’явитися в цей період.

Як проявляється синдром скасування?

Ми виділяємо принаймні декілька характерних симптомів синдрому відміни. Серед них, наприклад:

  • головний біль та запаморочення,
  • повторення стану тривоги,
  • нудота та блювання,
  • припадки,
  • алкогольний делірій.

Симптоми абстиненції можуть виникнути навіть після одноразового вживання алкоголю. Це результат звикання мозку до присутності токсину. Однак значно сильніші симптоми виникають, коли ви перебуваєте в т.з. а потім раптом припиняється. Потім можуть виникнути тремор та галюцинації, які є одними з найнебезпечніших симптомів, пов’язаних з абстинентним синдромом. Серед наркоманів на делірій та епілепсію страждає в середньому 1 людина з 50. Гірше того, якщо вони сталися один раз, існує ризик того, що вони можуть з’явитися знову при наступних спробах кинути пити.

Алкогольна епілепсія (приступи скасування)

Ці недуги не є наслідком специфічних та вроджених порушень у роботі кори головного мозку. Їх причина – раптова нестача алкоголю, який раніше впливав на функціонування цієї галузі. Однак напади схожі на звичайну епілепсію, зокрема:

  • неконтрольовані скорочення різних груп м’язів,
  • непритомність,
  • розслаблення сфінктера та м’язів уретри.

Основний ризик у цьому випадку – це як ядуха, так і ризик тілесних ушкоджень (у тому числі голови) внаслідок падіння під час нападу.

У разі появи подібних симптомів у людини з вашого оточення, перш за все, подбайте про те, щоб унеможливити ризик травми. Також покладіть під голову подушку – це важливо, оскільки неконтрольовані скорочення торкаються м’язів шиї. Так, людина, яка зазнає нападу, може почати битися, наприклад, потилицею на землю. Також необхідно буде викликати медичну допомогу, але необхідно повідомити лікаря, що пацієнт – людина, яка «відмовляється» від алкоголю.

Делірій (алкогольний делірій)

Одним із найважчих симптомів синдрому відміни є алкогольний делірій. Підраховано, що кожен десятий алкоголік, який вирішив боротися зі своєю залежністю, бореться із нею. Фактично це група глибоких психосоматичних розладів, що загрожують не тільки здоров’ю, а й життю. Симптоми делірію включають:

  • кошмари та безсоння,
  • тривога і тривога, що повторюється,
  • тремор тіла,
  • аритмія, порушення артеріального тиску (які можуть призвести до інсульту або інфаркту),
  • галюцинації.

Якість сну дуже важлива для здоров’я людини. Однак, якщо його турбують нічні кошмари або проблеми із засипанням або підтриманням спокійного сну, це може суттєво вплинути на здоров’я пацієнта. Відсутність повноцінного відпочинку не лише викликає втому, а й порушує роботу тіла та мозку. В результаті це може навіть призвести до депресії або посилення вищезгаданих галюцинацій. Вони, у свою чергу, надзвичайно небезпечні – хворий часто має серйозні помилки та «бачить» неіснуючі загрози, з якими іноді намагається боротися чи втекти від них. Така поведінка часто є причиною різних нещасних випадків, що загрожують життю його самого або оточуючих.

З іншого боку, судоми спричинені порушенням електролітного балансу. Причина в тому, що алкоголь зневоднює, а також вимиває з організму необхідні для його функціонування мінерали – калій, магній та кальцій. В результаті з’являється неконтрольоване м’язове тремтіння, але не таке сильне, як при алкогольній епілепсії.

Як боротися із синдромом відміни?

Головне – не боротися з алкоголізмом самотужки. Необхідна комплексна терапія, що включає як детоксикацію, так і зустрічі з терапевтом. Детоксикація організму сприяє стабілізації електролітного балансу та виведенню токсинів з організму. Це, у свою чергу, значно знижує ризик абстинентного синдрому і, безумовно, підвищує безпеку пацієнта, який перебуває в контрольованих умовах. В інших випадках, тобто якщо лікування проводиться за межами спеціалізованого лікувального центру, слід звернутися за медичною допомогою при виникненні більш важких симптомів синдрому відміни.

Спеціалізований наркологічний центр “Позитив”

🔹 Лікування алкоголізму
🔹 Лікування наркоманії
🔹 Лікування игромании
🔹 Екстрене медичне транспортування

ncpositiv@gmail.com – для клієнтів

380956697090

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.Обов’язкові поля позначені *

Безкоштовна консультація

Заповніть форму зворотного зв’язку і ми безкоштовно проконсультуємо Вас.

© 2011-2022. Усі права захищені. Наркологічний центр «Позитив», м. Львів, Україна