Перейти до вмісту

Симптоми кокаїнової залежності

Кокаїнова залежність, симптоми, лікування

Кокаїнова залежність та попит на лікування кокаїнової залежності демонструють стійку тенденцію до зростання в Україні. На жаль, прийом кокаїну навіть людьми, пов’язаними із проблемою залежності, не завжди сприймається як залежність. До кокаїну ставляться як до наркотику, його прийом асоціюється з «модою», елітним способом життя. Кокаїнові наркомани рідко звертаються за професійною допомогою, як правило, коли вони перетинають бар’єр і з’являються проблеми зі здоров’ям, емоційної, соціальної та юридичної шкоди. Кокаїнові наркомани здавна сприймаються як дуже добре функціонуючі люди, мають високий соціальний статус, їхній імідж соціально прийнятний.

Кокаїн:

метил бензоїлекгонін — алкалоїд, витягнутий з листя карликового дерева (коки), що спочатку використовувався американськими індіанцями для зняття втоми, підвищення ефективності і має дуже високий потенціал психологічної залежності. Фізіологічна залежність, спричинена кокаїном, обговорюється.
Кокаїн надходить у вигляді солі (гідрохлориду) у вигляді білого або жовтуватого порошку. Ця форма кокаїну є водорозчинною, тому її можна пити чи вводити. Після інтраназального прийому кокаїн практично одразу провокує ейфорію, його дія триває до 30-40 хвилин. Він приймається перорально, він працює менш добре, але набагато довше, до двох годин.

Кокаїн на вільній основі – це продукт, який одержують шляхом підлужування розчину кокаїну та подальшого вилучення кокаїну органічним розчинником. Ця процедура видаляє деякі домішки з продукту у вигляді порошку, і багато споживачів кокаїну вважають його здоровішою формою препарату. Назва Crack походить від crack через звуки, створювані під час його горіння. Він нагадує мильні пластівці, світло-коричневі кульки, які називають «галькою». Його найчастіше приймають при вдиханні парів, що виділяються при нагріванні. Його зазвичай нагрівають на алюмінієвій фользі або металевій трубці. Ефект обпаленої тріщини інтенсивніший, але ефект триває 10-15 хвилин.

Симптоми вживання кокаїну

Після прийому Кокаїну спостерігається блаженство, ейфорія, психомоторне збудження, багатослівність, впевненість у собі та підвищена товариськість, підвищена активність, гіперактивність, сексуальне збудження, з часом у міру розвитку залежності може виникнути дратівливість, тривога, дисфорія, психотичні розлади з параною параноїдальним чином, глибокі депресії із суїцидальними думками.

Кокаїнова залежність

Кокаїн підвищує рівень дофаміну, серотоніну та норадреналіну, це викликає стимуляцію системи винагороди, приємні відчуття, це є причиною звикання до препарату. Недолік кокаїну відчувається як неприємний, дисфоричний стан, залежна людина страждає на ангедонію (нездатність відчувати задоволення), це викликає компульсію тягтися до наступних доз. У міру розвитку залежності залежна людина зосереджується на тому, щоб думати про наркотик, купувати його, приймати його, посилюється примус до його прийому. Наркомани перестають діяти раціонально, дурити, вчиняти злочини.

Групи ризику кокаїну

Людей, які приймають кокаїн, можна поділити на дві групи. Перша велика група – це люди, досить добре інтегровані соціально, часто з високим матеріальним статусом, освічені. Іноді період вживання кокаїну в цій групі “без сильної шкоди” триває довго, кілька років. Друга група – це люди «з периферії», які погано функціонують у соціальному плані, часто поєднують кокаїн з опіатами.
Серед кокаїнових наркоманів переважають чоловіки у відсотковому співвідношенні 5:1

Пізній початок спостерігається стосовно інших препаратів, середній вік першого прийому в Україні становить 19 – 21 рік.

Особливо схильні до кокаїнової залежності люди з іншими залежностями в анамнезі, які страждають на супутні психічні розлади: афективні, депресивні, тривожні розлади, психотичні, люди з аномальними рисами особистості та люди з СДВГ.

Вплив кокаїну на здоров’я

Кокаїн підвищує артеріальний тиск, підвищує його згортання, провокує спазм дрібних судин. Результат є причиною ішемічних інсультів, може викликати інсульт практично будь-якого органу: інсульт, інфаркт міокарда, інсульт нирок, кишечника тощо. Після прийому кокаїну також спостерігалася субпавуча та субдуральна кровотеча. Кокаїн може спричиняти аритмію, тахікардію.

Інтраназальний прийом викликає пошкодження слизової оболонки носа, асептичний некроз носової перегородки, перфорацію перегородки, носові кровотечі, хронічний нежить, кашель, захриплість голосу, задишку.

У людей, які приймають кокаїн у зв’язку з ризикованою сексуальною поведінкою, ВІЛ-інфекцією, частіше спостерігається більш швидкий та тяжкий перебіг СНІДу, інфекції ВГС, вірус генітального герпесу, інші венеричні захворювання.

Вагітні жінки, які приймають кокаїн, мають труднощі з виношуванням вагітності, а також спостерігається підвищена смертність новонароджених.

Прийом кокаїну викликає ряд небезпечних психічних розладів:

психоз, параноїк із подібним до шизофренії течії, параноя, паразитарне божевілля, «кокаїнові черв’яки», афективні розлади, депресія, часто з суїцидальними думками, тривога сну, кокаїн посилюється або викликає поведінкові та особистісні розлади, особливо антисоціальні, соціопатичні.

Гостре отруєння кокаїном може призвести до смерті, оскільки небезпечною дозою вважається вже 500 мг кокаїну і менше. Спостерігається тахікардія, підвищення артеріального тиску, «серцебиття», можуть виникати судоми, порушення свідомості, пригнічення дихання, що призводить до смерті.

Лікування кокаїнової залежності

Пацієнти зазвичай приходять за професійною допомогою досить пізно, часто пройшло кілька років прийому кокаїну і виникають серйозні пошкодження та функціональні порушення.

Середній вік особи, яка проходить лікування, становить 34 роки. Тільки менше половини пацієнтів, залежних від кокаїну, приймають кокаїн як єдину психоактивну речовину. 23% поєднують прийом кокаїну з алкоголем, 20% із ТГК, 10% з іншими речовинами. Ця група, як правило, є високофункціональною, має роботу або інші постійні джерела доходу.

Кокаїнові наркомани – це специфічна група пацієнтів, вони рідко звертаються за допомогою до професіоналів, для них «життя прекрасне».

Детокс

Детоксикація складається в основному з лікування симптомів відміни кокаїну, з’являється нездужання, дисфорія, пригнічений настрій, депресія, неспокій, зниження активності, часто надмірна сонливість. Лікування цих станів є симптоматичним, індивідуалізованим для кожного пацієнта. Оскільки кокаїн не викликає фізіологічної залежності, показання до детоксикації є відносними. Показаннями до детоксикації у стаціонарних умовах прийнято вважати виникнення психотичних розладів та самотність залежної людини. Відносним показником є ​​неможливість самостійного виведення засобу. У випадках змішаної залежності від кокаїну та опіатів, алкоголю або седативних засобів або снодійних засобів абстинентний синдром може погіршуватись і часто загрожувати хворому, у таких випадках рекомендується детоксикація у стаціонарному режимі.

Терапія кокаїнових наркоманів – програма психосоціальної підтримки

Ми пропонуємо 28-денну терапевтичну програму, що реалізується у стаціонарному режимі. Вона заснована в основному на психоутворенні та поведінково-когнітивній терапії. Лікувальні заняття проводяться щодня у вигляді індивідуальної та групової терапії. Лікувальні групи невеликі, як правило, 6-10 хворих. Пацієнт залишається під наглядом лікарів, психіатрів, терапевтів та психологів, а також фахівців із психотерапії залежності.

Фармакологічне лікування кокаїнової залежності

Конкретних методів вибору, рекомендованих у цій групі пацієнтів, немає. Існує безліч повідомлень про ефективне застосування антидепресантів. Однак ця терапія не використовується у кожному випадку. Тільки точний діагноз, підкріплений спостереженням, приймає рішення про включення фармакологічного лікування, кожен пацієнт лікується індивідуально та кожен отримує різні рекомендації. Найчастіше при кокаїновій залежності рекомендується використовувати антидепресанти, стабілізатори настрою. Звісно, ​​у разі подвійного діагнозу, тобто. спільного виникнення залежності та психічних захворювань, найчастіше афективних розладів, депресії, фармакологічне лікування необхідне для досягнення гарного та тривалого покращення здоров’я.

Спеціалізований наркологічний центр “Позитив”

🔹 Лікування алкоголізму
🔹 Лікування наркоманії
🔹 Лікування игромании
🔹 Екстрене медичне транспортування

ncpositiv@gmail.com – для клієнтів

380956697090

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.Обов’язкові поля позначені *

Безкоштовна консультація

Заповніть форму зворотного зв’язку і ми безкоштовно проконсультуємо Вас.

© 2011-2022. Усі права захищені. Наркологічний центр «Позитив», м. Львів, Україна