Перейти до вмісту
Утримання від алкоголю – що після терапії?

Утримання від алкоголю – що після терапії?

Утримання від алкоголю чи заборонене вживання алкоголю – що після терапії?

Метою терапевтичного лікування є, перш за все, звільнення від залежності. Стара школа говорила, що періодичне вживання алкоголю після лікування небажане. Це може бути започаткування повторного розвитку проблеми. Кожна склянка може призвести до раунду. Коли світло горить, контроль та потужність у положенні правильні. Згідно з новими переконаннями, саме залежна людина має право вирішувати, чи навчилася вона контролювати кількість споживаної рідини у відсотках. А як воно насправді?

Чи можна контролювати вживання алкоголю після закінчення лікування?

Що означає «контрольоване вживання алкоголю»? Узгоджено визначення, це ситуація, в якій людина після завершення абстиненції вирішує вживати невелику кількість алкоголю в установленому порядку. Зазвичай це сімейні урочистості, свята чи зустрічі з друзями. Теоретично це звучить набагато простіше, ніж у прикладі. Здорові люди, які не потрапили в пастку, залежно від цього здатні передбачити наслідки вживання більшої кількості алкоголю та можуть легко виграти від цього. Вони чудово знають, чим може закінчитися такий подвиг, коли, наприклад, наступного дня у них важливих на роботі занять, вони доглядають маленьку дитину або призначають лікування антибіотиками. Однак здоровий глузд властивий тільки людям, які не страждають залежністю. У хворого цей процес пошкоджено. Він бачить лише користь у тому, щоб почуватися невимушено, на відстані та відкладати повсякденні будь-які проблеми. Йому важко зупинитися на одному напої, келиху вина чи пива. Така людина не вміє накладати на себе обмеження і суворо їх дотримуватись. Тому противники рекомендували вживання алкоголю після лікування наркозалежності більшою мірою, ніж наркотики.

Думки фахівців щодо можливості дозволеного вживання алкоголю – аргументи проти

Давно сказано, що людина стає залежною все життя. На жаль це правда. Переважна більшість терапевтів вважають, що алкоголіки ніколи не вживають спиртних напоїв так, як це прийнято в суспільстві. Тим часом, технічно, можна знайти потрібне місце пізно настане момент слабкості. Це може бути невеликий шанс, наприклад під час святкування, яке має важливе значення. У таких небезпечних ситуаціях і чинить тиск з боку однолітків. Особливі, коли вони знають існування таких проблем. Не можна заперечувати, що деякі можуть бути більш сприйнятливими до спокуси, ніж інші. Неможливо однозначно визначити, чи за допомогою Спеціального психологічного тесту, чи існує ризик рецидиву.

Думки фахівців щодо можливості дозволеного вживання алкоголю – аргументи на користь використання

Прибічники контролюють такі алкогольні препарати. Часто наведений ними приклад – наслідки переїдання людей, які тривалий час голодують. Відповідно до цієї теорії, насильницька помірність може згодом викликати настільки сильну напругу, що призведе до раптового компульсивного нападу. Схожий механізм можна застосувати і до алкоголю. Коли горезвісний міхур помірності лопається, це може призвести до трагедії. За статистичними даними, близько 35% пацієнтів після проходження курсу лікування наркозалежності в наркологічних пансерах DIS контролюють кількість споживаного алкоголю. Вважається, що це має певні переваги. Хворі визнають, що обмеження себе невеликими обсягами спиртних напоїв не робить їм більшого задоволення та не викликає таких сильних відчуттів, як це було у минулому. Багато хто, хто користується цим методом, каже, що сама можливість його вибору дає пацієнтам більше почуття без комфорту та комфорту.

Як бачите, однозначно оцінити, чи можливо чи неконтрольоване вживання алкоголю людиною, вилікувавши його від залежності, неможливо. Все залежить від індивідуальних умов, сили близьких та характеру. Хоча на це питання немає простої відповіді, одне можна сказати напевно. Чим раніше ви ухвалите рішення розпочати переговори із залежністю, тим більше шансів успішно закінчити.

Спеціалізований наркологічний центр “Позитив”

🔹 Лікування алкоголізму
🔹 Лікування наркоманії
🔹 Лікування игромании
🔹 Екстрене медичне транспортування

ncpositiv@gmail.com – для клієнтів

380956697090

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.Обов’язкові поля позначені *

Безкоштовна консультація

Заповніть форму зворотного зв’язку і ми безкоштовно проконсультуємо Вас.

© 2011-2022. Усі права захищені. Наркологічний центр «Позитив», м. Львів, Україна