Перейти до вмісту
Вживання алкоголю під час вагітності~01

Вживання алкоголю при вагітності

Кожна п’ята жінка іноді вживає алкогольні напої упродовж усієї вагітності”. Що ж тоді відбувається з вашим тілом?

Вживання алкоголю негативно позначається на здоров’ї кожної людини. Дослідження показують, що для жінок він набагато небезпечніший, ніж для чоловіків : швидше руйнує печінку, сприяє підвищенню ризику раку молочної залози, сприяє гормональним порушенням. Незважаючи на це, жінки п’ють. Також вагітні. Їх не зупиняє загроза викидня, передчасних пологів або народження хворої дитини.

Що відбувається у вашому організмі, коли ви п’єте алкоголь?

Алкоголь поступає в шлунок, де починається процес його всмоктування, біля 20% етанола всмоктується в шлунку, решта йде на тонкі кишки, де через його стінки він всмоктуватиметься в кров, а разом з нею транспортуватися в печінку. Тут починається процес метаболизования спирту, утворюється ацетальдегід – дуже токсичне з’єднання, яке переробляється в нешкідливий ацетат. Печінка робить величезну роботу по захисту організму від шкідливої дії алкоголю, але вона не здатна повністю метаболизировать те, що ми випили. Частина напою все ще знаходиться в крові і разом з нею поступає в серце а потім в легені. Легені також беруть участь в позбавленні від горілки, вина або пива з організму, через дихальну систему ми здатні виводити до 10отребляемого алкоголю. Частина того, що ми випили, все ще знаходиться в крові (вона циркулюватиме так впродовж декількох десятків годинників, поки повністю не метаболизируется), повертається до серця, через кровоносну систему поступає в мозок і в кожен орган тіла.

Що відбувається з малюком, коли мати вживає алкоголь?

Навколо вживання алкоголю під час вагітності виникла безліч негативних міфів. Одно пиво не пошкодить; не може бути і мови про негативні наслідки, коли жінка п’є на ранніх термінах вагітності; келих вина покращує результати крові – це лише деякі з невірних думок. Необхідно чітко вказати, що безпечної дози алкоголю при вагітності не існує, а його споживання шкідливе на кожному терміні вагітності – ще і до того, як жінка усвідомлює, що стане мамою! Деякі учені навіть вважають, що алкоголь має бути припинений до вагітності і що обидва батьки повинні відмовитися від алкоголю.

Коли вагітна жінка тягнеться до алкоголю, в організмі плоду відбуваються ті ж реакції, що і в організмі матері. Крихітний організм намагається позбавитися від токсину через процес метаболизации, проте незрілі органи і системи не здатні впоратися. Дитина абсолютно беззахисна перед циркулюючим в його організмі алкоголем, в результаті на різних термінах вагітності виникають різні види порушень в організмі плоду. Організм дитини бореться з алкоголем довше, ніж організм матері, буває навіть, що вже протверезілі матері народжують дітей в стані алкогольного сп’яніння.

Наслідки вживання алкоголю на ранніх термінах вагітності

Алкоголь представляє загрозу на дуже ранньому терміні вагітності. Неправда, що вживання алкоголю, коли жінка ще не знає, що в ній розвивається нове життя, вона залишається безглуздою. Алкоголь може пошкодити нервові клітини, що у свою чергу може привести до всіляких дефектів і недорозвинень. Діти п’ючих матерів частіше народжуються з дефектами, які здаються нешкідливими (більше пальців, подвійна лінія вій, більше вигинів). Волос, більше вигинів відбитків пальців, і може вказувати на наявність ФАС. В той час, коли розвиваються внутрішні органи, вживання алкоголю може завдати серйозного збитку і привести, наприклад, до вад серця, освіті двох аналов або двох сечовивідних канальців.

Вживання алкоголю на пізніх термінах вагітності

Вживання алкоголю в третьому триместрі вагітності також пов’язане з ризиком для майбутньої дитини. Усі органи і системи дитини продовжують дозрівати, в мозку відбуваються величезні зміни і саме мозок найбільш схильний до ушкоджень в цей період. Найчастіше відбувається ушкодження гипокамы – структури в головному мозку, яка відповідає за пам’ять. У дітей п’ючих матерів можуть бути зміни у великій частині мозку, яка відповідає за співпрацю між двома півкулями. Інші частини мозку також можуть бути пошкоджені, наприклад, мозочок, відповідальний за рівновагу і емоції. У дітей також можуть бути ушкодження в підкіркових долях (відповідальних за контроль руху, правила навчання, пригнічення емоцій) і лобових (відповідальних за розуміння і переживання емоцій, планування і ухвалення рішень).

Наслідки вживання алкоголю при вагітності є тривалими і безповоротними

ФАС не піддається лікуванню, але можна спробувати ослабити його наслідки за допомогою реабілітації і різних видів терапії. Проте затримка в розвитку інтелектуальної трудності в навчанні або побудові стосунків позначаються в усьому житті дитини. Діти з ФАС частіше мають проблеми з психічним здоров’ям, що характеризуються боязливістю і схильністю до депресії . ФАС важко діагностувати (особливо коли немає деформації особи), але її легко сплутати з іншими порушеннями – СДВГ або спектром аутизму, діагноз часто з’являється тільки тоді, коли у дітей починають проявлятися виховні труднощі.

ФАС невиліковна, але запобігти їй легко, досить цих особливих 9 місяців, щоб повністю відмовитися від алкоголю.

Спеціалізований наркологічний центр “Позитив”

🔹 Лікування алкоголізму
🔹 Лікування наркоманії
🔹 Лікування игромании
🔹 Екстрене медичне транспортування

ncpositiv@gmail.com – для клієнтів

380956697090

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.Обов’язкові поля позначені *

Безкоштовна консультація

Заповніть форму зворотного зв’язку і ми безкоштовно проконсультуємо Вас.

© 2011-2022. Усі права захищені. Наркологічний центр «Позитив», м. Львів, Україна