Перейти до вмісту
Звільнитися від залежності

Звільнитися від залежності

Наркоманія – це хвороба, яка розвивається в мозку

Алкоголь, секс, наркотики, ліки, азартні ігри, шопінг, Інтернет – до будь-якої з цих речей можна стати залежним. Неважливо, що це таке – механізм дії в кожному випадку той самий. Вся справа в суб’єктивному відчутті задоволення та задоволення.

Апетит зростає під час їжі

У мозку кожної людини існує так звана система винагороди, тобто щось на кшталт центру задоволення мозку. За це почуття відповідає нейромедіатор. Відчуття задоволення передбачає викид великої кількості дофаміну. І виникає воно під впливом речовин, які ми споживаємо, чи певних дій, що ми виконуємо. Дофамін спонукає нас шукати стимули, які посилюють це почуття. Коли його починає виділятися занадто багато, бажання знову прийняти психоактивний препарат або зайнятися діяльністю, яка може спричинити звикання, стає важко контролювати. З погляду мозку, це те, що людина хоче повторити. І так народжується залежність. Залежність означає, що для досягнення бажаного ефекту необхідно приймати все більше речовин або робити все більш часті дії. Ця зростаюча толерантність, однак, означає, що згодом людина перестає отримувати задоволення від інших повсякденних інтересів, занять. У свою чергу, наркоман приймає все більше і більше речовин, що викликають звикання, або частіше беруть участь у адиктивній поведінці. Коли організм обмежує ці речі або відрізаний від них, виникає синдром відміни, що супроводжується різними соматичними симптомами. Саме тому залежність останнім часом все частіше називають хворобою мозку. При цьому виникає абстинентний синдром, який супроводжується різними соматичними симптомами.

Важко звільнитися від залежності

Сильна потреба прийняти якусь речовину або виконати певну діяльність також призводить до втрати контролю над цим процесом і відчуття необхідності займатися цими речами. Чому так складно позбавитися залежності? Тому що систему винагороди мозку порушено. Те, що раніше було для нього насолодою, тепер стає примусом. Тому в процесі лікування важлива не тільки воля людини, але, крім психіки, важлива наявність певних нейронних зв’язків, які можуть зберігатися в мозку навіть до кінця життя, незважаючи на життя у стриманості. Ось чому примара рецидиву постійно переслідує людей, які борються із залежністю. Тому на початку шляху до життя без залежностей треба виходити з того, що це буде довгостроковий процес.

Чому наркозалежні не звертаються за допомогою?

Бо вони зазвичай не усвідомлюють, що хворі. І навіть якщо вони певною мірою відчувають наслідки своєї залежності, все одно вважають свою проблему тривіальною. Крім того, вони бояться, що кожна розмова про залежність закінчиться лекціями, критикою тощо, а зустріч із психологом чи терапевтом закінчиться умовляннями кинути залежність, чого їм дуже не хочеться. Залежні люди часто не знають, у чому полягає їхня проблема та як її лікувати.

Тому важливо усвідомлювати, що залежність – це хронічне захворювання, яке може виникнути навіть після припинення лікування, порушуючи зв’язки між емоціями, мисленням та поведінкою.

Спеціалізований наркологічний центр “Позитив”

🔹 Лікування алкоголізму
🔹 Лікування наркоманії
🔹 Лікування игромании
🔹 Екстрене медичне транспортування

ncpositiv@gmail.com – для клієнтів

380956697090

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.Обов’язкові поля позначені *

Безкоштовна консультація

Заповніть форму зворотного зв’язку і ми безкоштовно проконсультуємо Вас.

© 2011-2022. Усі права захищені. Наркологічний центр «Позитив», м. Львів, Україна