Перейти до вмісту
Чим може бути спричинена депресія?

Чим може бути спричинена депресія?

Як поговорити з людиною, яка має депресію?

Їй завжди сумно, хоч би що відбувалося в її житті. Те, що колись цікавило чи тішило її, більше не має значення. Їй не вистачає колишньої енергії, яка змінилася байдужістю до оточення. Людина, яка страждає на депресію, часто посилає нам чітке повідомлення про свій стан через свою поведінку. Однак ми не завжди знаємо, як із нею розмовляти.

У душевній депресії, що поглиблюється

Депресія – це насамперед погіршення настрою, яке триває довше за два тижні. Це також може супроводжуватися іншими симптомами, такими як втрата апетиту, втрата ваги, проблеми зі сном та концентрацією уваги, почуття сонливості чи ірраціональні каяття, такі як «Я почуваюся безнадійним» або думки про самогубство. Люди з депресією вранці почуваються гірше, ніж увечері. Депресія може бути викликана, наприклад, тривалим стресом чи невдачею в особистому чи професійному житті. Тому якщо ми помічаємо, що хтось із близьких поводиться аналогічним чином, варто зав’язати розмову і спробувати умовити її звернутися до фахівця. Як це зробити?

Головне підтримувати контакт

Хоча це і складно, ми повинні пам’ятати, що гнів, смуток і поганий настрій, які супроводжують людину, яка страждає на депресію, не спрямовані проти нас, а є результатом хвороби. Проте головне – підтримувати контакт із хворою людиною. З одного боку, людина, яка страждає на депресію, уникає контактів, але коли її ніхто не відвідує, вона почувається покинутою. Навіть якщо для нас це в якомусь сенсі обтяжливе, і ініціатива зустрічі лежить тільки на нас, давайте постараємося не послаблювати існуючі зв’язки. Якщо пацієнт негативно реагує на наше бажання допомогти, не турбуйтеся. Навіть якщо він не скористається цим зараз, можливо, через якийсь час він прийде з таким проханням. Навіть незважаючи на те, що людина, яка мить тому була для нас «нормальною», змінилася і віддалилася від нас, ми все одно можемо судити про її психічний стан зараз.

Розмова як завжди

Про що говорити з людиною, яка страждає на депресію? Зустрічі з нею, можливо, будуть не найрадіснішими, але варто торкнутися тем, які виникали в спільних розмовах раніше. Будинок, сім’я, друзі, робота, соціальні записи, політичні події все, що з’являлося в розмовах до хвороби, має все ще бути присутнім. Можливо, це буде складно, але під час діалогів постараємося поводитися так само природно, як і раніше. Не проявляйте занепокоєння, говоріть серйозним тоном чи утримайтеся від сміху, якщо тема смішна. Замість того, щоб запитувати: «Як справи?», краще уточнити це, наприклад: «У мене таке враження, що ти трохи блідіша, ніж минулого разу, і ти, здається, неважливо почуваєшся?». Це правда?”. Тоді ми не почуємо стандартної відповіді «добре».

Довіряйте своїй інтуїції

При спілкуванні з людиною, яка бореться з депресією, також варто довіритися власної інтуїції і подивитися, який тим чи конкретні дії приносять, хай навіть невеликий, ефект. Немає сенсу давати поради чи підказки – ми даємо їх, вважаючи, що саме на це чекає пацієнт, але це не так. Незважаючи на те, що він замкнений у своєму апатичному світі, він потребує нашої близькості більше, ніж будь-коли. Наше завдання, у свою чергу, має полягати в тому, щоб постійно нагадувати йому, що депресію можна вилікувати. І вийти з неї буде простіше за допомогою спеціаліста Центру – Позитив у Львові.

Спеціалізований наркологічний центр “Позитив”

🔹 Лікування алкоголізму
🔹 Лікування наркоманії
🔹 Лікування игромании
🔹 Екстрене медичне транспортування

ncpositiv@gmail.com – для клієнтів

380956697090

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.Обов’язкові поля позначені *

Безкоштовна консультація

Заповніть форму зворотного зв’язку і ми безкоштовно проконсультуємо Вас.

© 2011-2022. Усі права захищені. Наркологічний центр «Позитив», м. Львів, Україна