Перейти до вмісту
До чого призводить куріння?

До чого призводить куріння?

Цигарки та їх вплив на організм

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) визнала нікотин наркотиком, оскільки він справляє схожий вплив. Він збільшує вироблення дофаміну, покращуючи самопочуття, додаючи енергії та почуття задоволення так само, як, наприклад, героїн чи кокаїн. У великих дозах надає розслаблюючу та заспокійливу дію. Таке приємне відчуття після викурювання сигарети часто стає приводом викурити ще одну. Нікотин має стимулюючу або заспокійливу дію на нервову систему і викликає звикання. Крім того, ця речовина збільшує ризик розвитку раку та серцево-судинних захворювань.

Що чекає затятих курців?

Чому піддаються залежні курці? Ось кілька прикладів проблем зі здоров’ям, які слід враховувати:

  • рак – у тому числі рак легень, стравоходу та гортані, порожнини рота, підшлункової залози, нирок,
  • захворювання серця та судин – гіпертонічна хвороба, інфаркт, інсульт, ішемічна хвороба серця, атеросклероз, аневризм та ін.
  • респіраторні захворювання – наприклад, астма, туберкульоз, хронічний бронхіт, зміна голосу,
  • стоматологічні захворювання – пожовтіння зубів, захворювання ясен, карієс, пародонтоз, неприємний запах з рота тощо,
  • захворювання травної системи, у тому числі: виразка шлунка та дванадцятипалої кишки, грижа кишечника, вузлики товстої кишки, рак товстої та прямої кишки, рак підшлункової залози, рак шлунка,
  • захворювання ендокринної системи – наприклад, захворювання щитовидної залози,
  • шкірні захворювання – у тому числі: прискорення старіння, зморшки, нездоровий зовнішній вигляд шкіри, жовті нігті, псоріаз, прищі,
  • захворювання репродуктивної системи – підвищений ризик раку шийки матки та яєчників, статевого безсилля, проблем з ерекцією, зниження якості та кількості сперми тощо,
  • очні захворювання, у тому числі роздратування, спричинене димом, кон’юнктивіт, сльозотеча, катаракта, дегенерація жовтої плями.

Куріння вагітних також шкідливе для дитини. Це може спричинити викидень, передчасні пологи чи проблеми у розвитку дитини. Нікотин також може прискорити такі захворювання, як діабет та остеопороз, знизити імунітет організму, що призведе до більшої сприйнятливості до інфекцій та захворювань.

Боротьба із залежністю

Відмова від куріння сигарет – важке завдання. Мало в кого вистачає сили волі кинути курити відразу. Зазвичай легше поступово знизити залежність – поступово знижувати кількість викурених цигарок на день. Можна також подумати про альтернативу їм – жувальні гумки проти куріння і т. д. Немає сенсу обманювати себе тим, що тонкі або ментолові сигарети менш шкідливі, ніж традиційні. Вони містяться ті ж смолоподібні речовини та інші токсичні сполуки. Також варто пам’ятати, що процес відмови від куріння насправді ніколи не закінчується, бо однієї цигарки достатньо, щоб трапився рецидив.
Крім активного куріння, для організму небезпечне та пасивне куріння. Дим, що вдихається, містить набагато більше вуглекислого газу і нікотину, ніж те, що потрапляє в легені курця.

Спеціалізований наркологічний центр “Позитив”

🔹 Лікування алкоголізму
🔹 Лікування наркоманії
🔹 Лікування игромании
🔹 Екстрене медичне транспортування

ncpositiv@gmail.com – для клієнтів

380956697090

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.Обов’язкові поля позначені *

Безкоштовна консультація

Заповніть форму зворотного зв’язку і ми безкоштовно проконсультуємо Вас.

© 2011-2022. Усі права захищені. Наркологічний центр «Позитив», м. Львів, Україна