Перейти до вмісту
Фази інтернет - залежності

Фази інтернет – залежності

Це залежність? Причини інтернет-залежності

До психологічних клінік та наркологічних центрів приходить все більше молодих людей, які втратили контроль над кількістю часу, який проводять в Інтернеті, і не здатні впоратися з ситуацією в реальному світі. Вони дійшли до того, що більше не можуть впоратися без постійного доступу до кіберпростору. Замість того, щоб робити домашнє завдання, займатися спортом чи брати участь у різних гуртках за інтересами, вони годинами сидять перед комп’ютером. Однак у пастку віртуального світу потрапляють не лише діти та підлітки. Дорослі також стикаються з проблемою

Втеча в онлайн – світ

Це залежність, на яку найчастіше страждають люди з низькою самооцінкою, які страждають на афективні та тривожні розлади і часто мають проблеми зі стимуляторами. Вони також не можуть впоратися зі здобуттям справжніх друзів і з різними емоціями – страхом, самотністю, гнівом. Для наркоманів Інтернет – це втеча від проблем реального світу, місце, де вони можуть дати волю своїм спонуканням та емоціям. Інтернет також є чудовим місцем, щоб убити нудьгу і знайти нових друзів, перед якими можна представитися зовсім іншою людиною, вільною від комплексів. Тут ви також зможете позбавити себе будь-яких емоційних, професійних чи сімейних проблем. Для дітей, які ростуть у сім’ї з невирішеним конфліктом, віртуальний світ є своєрідним виходом із цієї ситуації.

Симптоми мережевої залежності

Як розпізнати кіберзалежність? Обов’язково варто звернути увагу на різні характерні симптоми, такі як:
відсутність доступу до Інтернету викликає:

  • роздратування, гнів і навіть агресію,
  • втрата контролю над часом, проведеним у мережі,
  • так зване робота за комп’ютером, тобто. сидіння багато годин за комп’ютером,
  • емоційне залучення до віртуального світу,
  • брехня про реальну кількість годин, проведених у мережі,
  • спроби обмежити час перебування в Інтернеті залежного не приносять бажаного ефекту.

Залежність від онлайн – світу – це психологічна залежність і людина, яка впадає в негг, найчастіше не бачить проблеми у своїй поведінці. Крім того, він досі не визнає навіть від своїх близьких людей, що потрапив до пастки залежності. Найважливіший етап лікування – спробувати дати пацієнтові зрозуміти, що він має справу з деструктивним насильством, а не з безпечним використанням у розважальних, соціальних чи наукових цілях. Багато пацієнтів усвідомлюють серйозність ситуації лише тоді, коли їм доводиться мати справу з абстинентним синдромом.

Найбільш поширені симптоми абстиненції

Тривале проведення часу в Інтернеті порушує функціонування людини у повсякденному житті, у взаєминах з близькими, на роботі та навчанні. Мережева залежність призводить до таких самих наслідків, як алкоголізм чи зловживання наркотиками. Це робить людей нездатними впоратися з емоціями у реальному світі, у них виникають проблеми з розмовою та надмірна агресія. Синдром відміни може вплинути на будь-яку залежність або залежність від поведінки. Раптове обмеження доступу до Інтернету на строк від кількох днів до кількох десятків днів може призвести до такої поведінки, як:

  • тривога та страх,
  • гіперактивність, психомоторне збудження,
  • нав’язливі думки про віртуальний світ,
  • мріє та фантазує про те, що відбувається в Інтернеті,
  • рухає пальцями так, ніби друкуєте на клавіатурі, телефоні або використовуєте мишку,
  • безсоння.

Людина також може шукати інші можливості використання Інтернету: якщо він або вона не може в даний момент використовувати ноутбук, він або вона звертається до телефону або планшета, щоб задовольнити свої потреби та уникнути синдрому скасування. Корисна роль Інтернету відходить на другий план, він стає всім нашим життям, головною темою розмов та планів.

Наступні фази комп’ютерної та інтернет – залежності

Кожен заголовок розвивається повільно і поступово. Початкові симптоми можуть бути безпечними, особливо якщо робота або хобі пацієнта пов’язані з використанням комп’ютера та Інтернету. Проблему поглиблення можна подати у вигляді наступних етапів:

  • Зустріч із сучасними технологіями, реальністю Інтернету, чарівність, відчуття безмежності у використанні.
  • Помітити, що використання Інтернету або комп’ютерних ігор розслаблює, розслаблює та знижує напругу.
  • Регулярно проводити час перед комп’ютером або смартфоном для стабілізації емоційного стану.
  • Поступове обмеження контактів у реальному світі – з близькими, сім’єю, друзями, на роботі чи навчанні, на користь розвитку онлайн – дружби.
  • перебувати онлайн у кожну вільну хвилину, відчувати дискомфорт, коли доступ стає обмеженим.
  • Соціальні, медичні та найчастіше фінансові проблеми, безпосередньо пов’язані із залежністю.

У наш час часом дуже складно визначити, де закінчується межа між безпечним вживанням (наприклад, через характер роботи чи хобі) та початком розвитку деструктивної залежності. Оцінка рівня залученості в онлайн – життя базується, перш за все, на частоті перебування в Інтернеті, а також на тому, чи людина цікавиться своїм реальним життям і як вона реагує на відключення доступу до комп’ютера або смартфона. Найпоширенішою недугою є порушення мови, що виникають в результаті використання в повсякденних розмовах скорочень та виразів, які використовуються лише в мережі. Пацієнти можуть скаржитися на погіршення малюнка дефекту і м’язові контрактури. Діагностика захворювань може допомогти виявити проблему залежності, проте їхня поява найчастіше є наслідком характеру роботи пацієнта, який змушує його проводити багато годин перед екраном комп’ютера. Тому вкрай важливо визначити, яка їхня основна причина.

Різні межі мережевої залежності

У наші дні повна ізоляція від Інтернету та комп’ютерів стала практично неможливою. Більшість людей мають телефони, планшети та ноутбуки, які дозволяють їм користуватися Інтернетом 24 години на добу, без жодних обмежень. Необмежений доступ створює безліч спокус, особливо якщо всі довкола вас оновлюють свої сайти в соціальних мережах, читають блоги або разом грають у ігри. Таким чином, проблема набуває різних форм залежно від того, яка частина Інтернету стає найбільш привабливою для пацієнта. Мережева залежність може набувати форми надмірної:

  • проводити час у соціальних мережах – стежити за життям друзів, отримувати найсвіжішу інформацію, фотографії або порівнювати результати ігор;
  • грати в ігри – часто онлайн, азартного характеру;
  • отримання інформації – почуття необхідності шукати в Інтернеті, перевантаження даними;
  • перегляд еротичного контенту, проведення годин у чатах та сайтах сексуального характеру;
  • розвиток онлайн-контактів – спілкування, надсилання електронних листів, дискусії, віртуальні зради, що замінюють реальні стосунки з сім’єю та друзями.

Чому Інтернет може викликати залежність?

Перебування у віртуальній реальності – це дуже специфічний досвід. Заманливо, здається цікавішим за реальне життя і легше, ніж справлятися з життєвими труднощами. Люди, які борються з інтернет-залежністю, часто відзначають, що вони почуваються більш прийнятими в Інтернеті і мають більше почуття безпеки та свободи. Віртуальний світ характеризується обмеженістю сенсорного досвіду та анонімністю. Людина може створити найкращу версію себе перед іншими користувачами. Інтернет також означає відсутність просторових обмежень – зв’язок із усім світом не є проблемою. Через деякий час вона стає винятковою зоною комфорту наркомана, єдиним місцем, де йому добре. Як і у випадку з іншими залежностями, найкраще самопочуття носить тимчасовий характер, а надмірне дозвілля перед смартфоном або комп’ютером призводить до зневаги відносинами з близькими, роботою або життєвими цілями.

Серйозною проблемою сучасного суспільства є пристрасть найменших користувачів, особливо до ігор чи фільмів. З дитинства вони знайомляться із сучасними технологіями, які стають виключно привабливим джерелом розваг. Нехтування з боку батьків та педагогів може призвести до того, що дитина не знає іншого способу розважитися та провести вільний час, крім використання комп’ютера або планшета. Аналогічно, коли наймолодші зазнають труднощів із встановленням контактів з однолітками або близькими і на довгі години тікають до віртуальних друзів.

Соціальні мережі дають можливість створювати свій імідж різними способами. Погоня за обожненням, похвалою та великою кількістю переглядів профілю може стати причиною багатьох розладів, у тому числі і пристрасті до перевірки популярності в Інтернеті. Реакція інших користувачів на фотографії, пости або інформацію стає найважливішим критерієм самооцінки людей, залежних від Інтернету, що деструктивно впливає на їхню психіку та самооцінку.

Наркоманія та повсякденне життя

Боротьба з комп’ютерною та інтернет – залежністю може виявитися для пацієнтів дуже складним завданням. Це пов’язано з тим, що повністю усунути фактор, що викликає захворювання, як це відбувається при утриманні алкоголю, неможливо. Сьогодні функціонування без сучасних інструментів видається практично неможливим. Робота наркомана також відіграє ключову роль, оскільки вона може вимагати багато часу перед комп’ютером. Навчання нового життя – багатоетапний процес, підкріплений ретельним аналізом поведінки, способу життя та потреб пацієнта. При лікуванні зазвичай корисно скласти суворий розпорядок дня, що враховує всі види діяльності – час, проведений у мережі, відпочинок, роботу та інші захоплення.

Обмеження доступу до Інтернету – перший, але не єдиний крок під час терапії. Насамперед, важливо знайти причину. Вона може полягати у відчутті більшого прийняття та безпеки в онлайн-середовищі або в бажанні бути коханим іншими користувачами та нездатності знайти інший вид розваги. Надзвичайно важливо підтримувати близьких, яких також слід дбати, як про співзалежних людей.

Спеціалізований наркологічний центр “Позитив”

🔹 Лікування алкоголізму
🔹 Лікування наркоманії
🔹 Лікування игромании
🔹 Екстрене медичне транспортування

ncpositiv@gmail.com – для клієнтів

380956697090

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.Обов’язкові поля позначені *

Безкоштовна консультація

Заповніть форму зворотного зв’язку і ми безкоштовно проконсультуємо Вас.

© 2011-2022. Усі права захищені. Наркологічний центр «Позитив», м. Львів, Україна