Перейти до вмісту

Наслідки алкоголю під час вагітності

НАСЛІДКИ ВЖИВАННЯ АЛКОГОЛЯ ПІД ЧАС ВАГІТНОСТІ – ЧИ Є БЕЗПЕЧНА ДОЗА?

Чи знаєте ви, що щороку в Україні народжується близько 8000 дітей, які постраждали від посталкогольного ушкодження плоду? Неофіційно підраховано, що алкоголь під час вагітності вживають від 15 до 30% жінок. Зазвичай, це не регулярне пияцтво, а випадкове прагнення келиху пива або келиху вина. У нашому суспільстві досі зберігається думка про те, що невеликі кількості алкоголю не становлять серйозної загрози для плоду, що розвивається. Чи це так насправді? Які можуть бути наслідки вживання алкоголю під час вагітності? Відповіді на ці запитання ви знайдете у наступній статті!

Безпечної дози алкоголю при вагітності не існує!

З цього питання вчені сходяться на думці – не існує безпечної дози алкоголю, вживання якої вагітною жінкою не загрожує правильному розвитку плоду. Крім того, також немає періоду вагітності, в якому ризик ушкодження, спричиненого алкоголем, був би нижчим. Можна зробити висновок, що жінка має уникати будь-якого алкоголю з першого дня вагітності.

Чому алкоголь такий небезпечний для плоду, що розвивається?

Не можна забувати, що алкоголь, і особливо його основний метаболіт, ацетальдегід, має високотоксичну дію. Наукові дослідження свідчать про те, що алкоголь вільно проникає у плаценту, при цьому його концентрація в крові плода така сама, як і у матері, вже через дві години після вживання стимулятора. Вплив на плід тератогенного впливу алкоголю, що розвивається, пов’язаний з підвищеним ризиком численних перинатальних ускладнень, поведінкових розладів, а також численних вад розвитку, найчастіше в межах центральної нервової системи. Алкоголь призводить до порушення розвитку плоду багатофакторним шляхом, причому найбільше значення має тут:

надмірний окислювальний стрес;

порушення метаболізму глюкози, білка, ліпідів та ДНК;

розлад нейрогенезу та підвищена загибель клітин, особливо в нервовій системі;

розлад експресії генів;

порушення функції плаценти.

До речі, також варто згадати, що обережність у вживанні алкоголю має дотримуватися і жінками під час лактації. Алкоголь переходить у грудне молоко, і підраховано, що його концентрація у молоці може бути близька до концентрації цього стимулятора у сироватці крові матері. Після вживання невеликої кількості алкоголю жінка повинна почекати щонайменше 2-3 години, перш ніж годувати малюка.

Які найпоширеніші наслідки вживання алкоголю під час вагітності?

Чи знаєте ви, що вживання всього 32 грамів чистого алкоголю на тиждень збільшує ризик передчасних пологів на 10%? Перші наслідки вживання алкоголю можуть виникнути під час вагітності. Передбачається, що вживання алкоголю у першому та другому триместрах вагітності може призвести до внутрішньоутробної смерті та викидня, а у третьому триместрі – до внутрішньоутробного пригнічення зростання плода.

Наслідки вживання алкоголю під час вагітності також включають низку вад розвитку. Наукові дослідження показали зв’язок споживання цього стимулятора з підвищеним ризиком:

ущелина губи та неба;

вроджені вади серця, такі як дефект міжпередсердної перегородки або коарктація аорти;

дефекти нервової трубки;

порушення розвитку нирок, такі як агенез або гіпоплазія нирок;

поведінкові розлади;

розлади особистості та деякі психічні захворювання.

ФАС – один із найсерйозніших наслідків вживання алкоголю при вагітності.

Інтенсивне вживання алкоголю майбутньою мамою може бути причиною фасцій, тобто. фетального алкогольного синдрому, у дитини. Це термін, який описує широкий спектр розладів психічного та фізичного розвитку у дитини, спричинених впливом алкоголю у житті плода. Дослідження показують, що синдром ФАС в Україні зустрічається як мінімум у 12 із 1000 дітей віком 7-9 років.

Як розпізнати синдром ФАС у дитини? На жаль, це захворювання нині може бути діагностовано з допомогою будь-яких ретельних досліджень. У діагностиці найбільшу роль відіграє інтерв’ю, зібране від матері, а також наявність у дитини характерних симптомів синдрому, до яких належать:

невисоке зростання і вага, як у житті плода, так і після народження;

порушення у структурі особи, у тому числі сплощення носового жолоба, звуження верхньої губи або укорочення проміжків повік;

розлади центральної нервової системи.

Наслідки вживання алкоголю вагітною жінкою залишаються з дитиною на все життя. Саме тому фахівці закликають жінок повністю відмовитись від вживання алкоголю вже в період початку спроби завагітніти.

Алкогольна детоксикація – швидкий спосіб очистити організм від алкоголю та його метаболітів

Чи потрібно швидко та ефективно очистити свій організм від алкоголю та його шкідливих метаболітів? Не має значення, чи є причиною інтенсивне похмілля або станом здоров’я – найкраще рішення буде для вас алкогольна детоксикація. Таке лікування передбачає введення крапельниць, у складі яких можна знайти вітаміни, мінерали та антиоксиданти. Алкогольна детоксикація комплексно знімає неприємні наслідки вживання алкоголю та підтримує регенерацію всього організму.

Позитив – алкогольна детоксикація у вас під рукою
Негативні наслідки вживання алкоголю можна звести до мінімуму, досить діяти швидко та рішуче. Наші фахівці, висококваліфіковані лікарі та фельдшери, мають великі знання та досвід у галузі очищення організму від алкоголю та його метаболітів. У центрі “Позитив” ви отримаєте всю необхідну допомогу в цьому плані, а також гарантію того, що ваше здоров’я у найкращих руках.

Зменшіть негативні наслідки вживання алкоголю всього за годину! Досягніть алкогольної детоксикації та покращіть своє самопочуття!

Спеціалізований наркологічний центр “Позитив”

🔹 Лікування алкоголізму
🔹 Лікування наркоманії
🔹 Лікування игромании
🔹 Екстрене медичне транспортування

ncpositiv@gmail.com – для клієнтів

380956697090

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.Обов’язкові поля позначені *

Безкоштовна консультація

Заповніть форму зворотного зв’язку і ми безкоштовно проконсультуємо Вас.

© 2011-2022. Усі права захищені. Наркологічний центр «Позитив», м. Львів, Україна