Перейти до вмісту
Що таке психодинамічна терапія?

Що таке психодинамічна терапія?

Психодинамічна терапія – що це і для кого?

У психодинамічній терапії пацієнт може вільно висловлювати думки і почуття, оскільки вони включають, серед іншого: неопрацьовані внутрішні психічні конфлікти, переживання чи проблеми, відсунуті другого план. Потім терапевт допомагає вам досягти почуття автентичності та унікальності.

Психодинамічна терапія – це насамперед розмова

Пацієнт говорить про те, чого він хоче – чим хоче поділитися з терапевтом в даний момент. Розмови охоплюють майже всі. Терапевт не нав’язує теми та не ставить запитань. Діалог відбувається у горизонтальному положенні. Фахівець ретельно аналізує висловлювання – але не лише це. Вона спостерігає за його обличчям (вираження дуже важливі) та іншими рефлексами тіла. Терапевт звертає увагу до теми, якими пацієнт охоче ділиться і яких він явно уникає. Людина, яка використовує терапію, якимось чином «передає» фахівцеві свої емоційні стани, спрямовані на інших людей. З іншого боку, це безпосередньо з так званим контрперенос, т. е. які емоції викликає в терапевта поведінка пацієнта. Аналіз обох цих факторів може допомогти вам набути душевної рівноваги. Також має значення, чи прийде людина на зустріч вчасно.

Що таке терапія?

Її основний принцип полягає в тому, що певні психопатологічні симптоми (наприклад, тривога, розлади особистості, розлади настрою тощо) виникають внаслідок недостатнього усвідомлення психологічних конфліктів. Ми на постійній основі розбираємо деякі неприємні та складні життєві ситуації. Інших ми заганяємо у несвідоме. Таким чином, ми хочемо захистити себе від нервового зриву. Це просто наш захисний механізм. На жаль, навіть така глибоко «прихована» проблема все ще залишається, стаючи невирішеним психічним конфліктом, який часто впливає на наше доросле життя.

Коли варто використовувати таку терапію?

Психодинамічну терапію найчастіше застосовують для пацієнтів, які страждають на багато психічних розладів. Це може бути, наприклад:

  • розлади настрою,
  • тривожні розлади,
  • розлади харчової поведінки,
  • пост травматичний стрес,
  • проблеми у взаєминах з іншими людьми,
    розлад особистості.

Пацієнт, який приходить на психодинамічну терапію, найчастіше бореться з якоюсь проблемою, закладеною в його психіці. Її мета – повне звільнення від цього стану. Це також може призвести до підвищення впевненості у собі і, отже, поліпшення взаємин із іншими людьми. Сеанси зазвичай тривають 50 хвилин і проводяться 1 – 3 рази на тиждень. Однак цю схему можна індивідуально модифікувати відповідно до конкретних потреб. Тривалість терапії залежить від проблеми, над якою ведеться робота, і від того, як швидко виявляться результати цієї роботи.

Варто пам’ятати, що якщо ми вирішимо використати психодинамічну терапію і відчуємо, що психотерапевт нам не підходить, нам слід шукати іншого професіонала. Мета буде досягнута лише в тому випадку, якщо ми дозволимо собі бути чесними та відкритими з терапевтом.

Спеціалізований наркологічний центр “Позитив”

🔹 Лікування алкоголізму
🔹 Лікування наркоманії
🔹 Лікування игромании
🔹 Екстрене медичне транспортування

ncpositiv@gmail.com – для клієнтів

380956697090

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.Обов’язкові поля позначені *

Безкоштовна консультація

Заповніть форму зворотного зв’язку і ми безкоштовно проконсультуємо Вас.

© 2011-2022. Усі права захищені. Наркологічний центр «Позитив», м. Львів, Україна