Перейти до вмісту
Залежність від опіатів, опійна наркоманія

Залежність від опіатів, опійна наркоманія

Опіум – історія одного з найдавніших наркотиків

Опій – речовина, що отримується з висушеного соку незрілого насіння опійного маку. У давнину його використовували в лікувальних і ритуальних цілях, як знеболюючий, болезаспокійливий і отруйний засіб. Опій виробляють із макового молока – рідкої речовини, що міститься в молочних трубочках насіння маку. Цей сік, що містить 15 – 28% алкалоїдів, після окислення буріє, а при застиганні нагадує гуму, яка згодом твердне і стає ламкою.

Висушений сік із незрілого насіння опійного маку відомий з давніх-давен. У Греції, Персії, Єгипті, Індії, Китаї та Римі
тоді опіум використовувався з лікувальних і ритуальних цілях. Це був знеболюючий і одурманюючий засіб.

Макове насіння як ліки

Опійний мак є сировиною для виробництва опію. З нього отримують макове молоко, яке після висихання та окислення перетворюється на опіум. Опіум містить алкалоїди, такі як морфін, кодеїн і тебаїн, які мають психоактивні, п’яні та розслаблюючі властивості. Вирощування насіння маку з високим вмістом морфіну та збирання макового молока в Україні незаконне.

Від молока до сушених

Опій виробляють із макового молока (соку), тобто рідкої речовини, що міститься в трубочках макового молока. До його складу входять, серед іншого: алкалоїди, концентрація яких становить 15 – 28%. Рідкий сік, що виходить із розрізаного стручка маку, внаслідок окислення стає коричневим. Коли він твердне, він нагадує гуму, яка згодом твердне і стає крихкою. Потім його зіскребають зі стручка маку та сушать.

Форми прийому препарату

Опіум приймають у різний спосіб:

  • пиття – у вигляді настойки (лаудануму), тобто заливка опіуму спиртом, спиртом або лимонною кислотою або у вигляді відвару, приготованого з макової соломки (висушених стебел маку), званого «суп» або «маківара»;
  • куріння – за допомогою довгої трубки, вдихаючи пари палаючої речовини, що дуже популярно в азіатських країнах або нагрівання речовини, поміщеної на алюмінієву фольгу знизу, легшим полум’ям;
  • внутрішньовенно – опіум поміщають на металеву ложку з невеликою кількістю води та нагрівають. Охолоджену суміш вводять у вену за допомогою шприца. Люди, які ніколи раніше не приймали опіум у такій формі, можуть страждати від дихальної недостатності або навіть померти після прийому кількох крапель цього розчину;
  • підшкірно – це найменш поширений метод, оскільки препарат не потрапляє безпосередньо в мозок, кров і рецептори, тобто. не дає того «стусанка», якого очікує наркозалежний.

Куріння опіуму

Опіум можна приймати різними способами, включаючи куріння. Куріння опіуму популярне в азіатських країнах, де речовину вдихають через довгу трубку або нагріваючи її знизу полум’ям запальнички, поміщеної на алюмінієву фольгу. Ця форма споживання опіуму небезпечна, оскільки може призвести до психічної залежності після першої дози та до фізичної залежності після кількох або десятків повторень.

Залежність може виникнути після першої дози

У зв’язку з тим, що речовини з групи опіатів викликають найбільше та швидке звикання, опіум може викликати психологічну залежність після першої дози, а фізичну – після кількох або десятків епізодів. Алкалоїди, що містяться в опії, відомі як психоактивні сполуки. До них відносяться, серед іншого: морфін, кодеїн та тебаїн. Вони мають п’яну і розслаблюючу дію. Ось чому до них так легко можна звернутися. Проте ейфоричні стани згодом супроводжуються негативними наслідками. До них належать, серед іншого: втрата ваги, погіршення стану зубів, безсоння, сильні запори.

Передозування

Найбільш небезпечне передозування зазвичай виникає внаслідок внутрішньовенного введення опіуму. У цей час препарат має найбільш сильну дію. Передозування може виявитися через:

  • непритомність,
  • пригнічення діяльності дихального центру головного мозку,
  • повільний пульс,
  • фізична слабкість,
  • блювота,
  • висока температура,
  • головний та м’язовий біль,
  • нудота,
  • раптове посинення губ та шкіри.

На ускладнення зі здоров’ям або навіть смерть може впливати не тільки прийнята доза, а й забрудненість розчину (бруд, пил, пісок тощо) – особливо при його приготуванні в домашніх умовах.

В Україні вирощування маку з високим вмістом морфіну та збирання макового молока є незаконними.

Спеціалізований наркологічний центр “Позитив”

🔹 Лікування алкоголізму
🔹 Лікування наркоманії
🔹 Лікування игромании
🔹 Екстрене медичне транспортування

ncpositiv@gmail.com – для клієнтів

380956697090

Коментарі

  1. Я рада, що прийшла до центру «Позитив». Це був справді гарний вибір. Терапевти компетентні та знають свою справу. У центрі панує домашня атмосфера, подають смачні домашні обіди та вечері. Дякую.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.Обов’язкові поля позначені *

Безкоштовна консультація

Заповніть форму зворотного зв’язку і ми безкоштовно проконсультуємо Вас.

© 2011-2022. Усі права захищені. Наркологічний центр «Позитив», м. Львів, Україна